سخت ترین زبان برای یادگیری کدام است؟ کدامیک از زبان های رایج به عنوان سخت ترین زبان در دید عموم شناخته می شوند؟ اگر شما عزیزان به دنبال جواب این سوالات هستید، ما در این مقاله به توضیح آنها خواهیم پرداخت.
یادگیری زبان دوم
 به خودی خود برای تمامی افراد یک چالش است و بسیاری اما به دلیل اهمیت این موضوع (یادگیری زبان دوم)، به کسب این مهارت می پردازند.
در ابتدا برای همه ما وارد شدن در دنیایی از کلمات جدید، عبارات خاص و حتی گرامر ناشناخته، سخت خواهد بود. شکل متفاوت الفبای زبان های مختلف، قواعد دستوری و همه و همه دلیلی هستند که ما از یادگیری زبانی بجز زبان مادری خود، به عنوان یک چالش یاد کنیم.
اما اگر چه یادگیری زبان سختی های مختص به خود را دارد و در نتیجه به تمرین و تکرار نیز نیاز دارد، دستیابی به آن به عنوان یک مهارت حرفه ای، برای همه ما شیرین است و در واقع موقعیت های ایده آلی را برای ما رقم خواهد زد. یادگیری زبان موانع بسیاری را بر سر راه شغل و زندگی شخصی مان بر خواهد داشت و در عین حال مزایای بسیاری نیز برای ما بوجود خواهد آورد.

 

اگر هم اکنون مشغول یادگیری زبان دیگری بجز زبان مادری خود هستید، شاید شما نیز گمان کنید که، برای یادگیری، سخت ترین زبان را انتخاب کرده اید. اما در واقع سخت یا آسان بودن یک زبان را، جدید بودن آن تعیین نمی کند؛ چیزی که در این موضوع بیش از همه اهمیت دارد زبان مادری شما است.
زبان مادری موثرترین عامل در سخت یا راحتی یادگیری زبان های خارجه است. در واقع دستور زبان، الفبا، شکل نوشتاری عبارات و جملات همه و همه در سخت یا آسان کردن زبان های دیگر نسبت به زبان مادری شما، موثر است. اگر زبان انتخابی شما با زبان مادری در زمینه گرامری یا الفبا به هم نزدیک باشد، در واقع به شکل راحت تری می توانید آن را فرا بگیرید. به طور مثال برای ما فارسی زبانان، یادگیری زبان عربی به دلیل شکل نوشتاری مشابه و یا الفبایی که در بسیاری موارد به زبان ما نزدیک است، آسانتر از سایر زبان ها از جمله زبان چینی یا زبان آلمانی است.
یکی از موسسات معتبر زبان شناسی در کالیفرنیا، یک تقسیم بندی جالب در زمینه سخت یا آسان بودن زبان ها، انجام داده است.

 

در حقیقت این موسسه این تقسیم بندی را بر اساس مقدار زمان مورد نیاز برای آموزش این زبان ها، انجام داده است. از دید این موسسه، آموزش زبان های چینی، کره ای و ژاپنی، برای زبان آموزان نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر زبان ها دارد و در واقع از آنها به عنوان سخت ترین زبان های دنیا یاد کرده اند.
در این تحقیق اما زبان فارسی بعد از زبان های سرشناسی مانند آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیایی، از لحاظ آسان بودن در رده دوم قرار دارد. زبان فارسی با زبان هایی مانند زبان اندونزیایی، زبان هندی و اردو در یک رده قرار گرفته اند. برای یادگیری هر یک از این زبان ها، ساعت های مشخصی در نظر گرفته شده است. بیایید به بررسی آنها بپردازیم…

 

سخت ترین زبان های دنیا!

– زبان چینی
زبان چینی علاوه بر اینکه در رده سخت ترین زبان های زنده دنیا قرار گرفته است، در واقع نکته مثبتی که نسبت به سایر زبان ها دارد، پر تکلم بودن آن نسب به سایر زبان های دیگر است. چین با جمعتی بالغ بر یک میلیارد، در رده اول پرگویش ترین زبان های دنیا قرار گرفته است.
این زبان جز غیر عادی ترین زبان ها است و دلیل این موضوع شاید به شکل کاراکترهای چینی بر می گردد که بی شباهت به نقاشی نیست. در واقع در زبان چینی چیزی به عنوان الفبا وجود ندارد و هر چه هست کاراکترهایی است که تعداد آن بالغ بر ۸۰ هزار می باشند. اما نگران نباشید؛ اگر شما علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید، تنها با یادگیری ۱۰ هزار از این کاراکترها نیز، به یک فرد مسلط تبدیل خواهید شد. در حال حاضر افراد بومی در کشور چین نیز به طور کامل با هر ۸۰ هزار کاراکتر آشنا نیستند و بسیاری از این کاراکترها عملا استفاده ای در زندگی روزانه آنها ندارد.
زبان چینی امروزی از ۳۰ زبان دیگر تشکیل شده است، که ماندارین از مهم ترین آنها محسوب می شود. همچنین امروزه برای آوا شناسی زبان چینی از سیستم پین این در شناخت این زبان، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

– زبان ژاپنی
اگر بخواهیم از سومین زبان سخت در جهان نام ببریم، این زبان ژاپنی است که رده سوم را شامل خود می کند. زبان ژاپنی زبان حدود ۱۰۰ میلیون نفر در این زمین خاکی است و سامانه نوشتاری آن شامل چند دسته بندی مهم است که عبارتند از: هیراگانا (平仮名)، کاتاکانا (カタカナ) و روماجی (ローマ字) و واژه‌نگارهایی با نام کانجی (漢字).
مردم پالائو نیز به این زبان صحبت می کنند. تمامی این زبان ها به چیزی بالغ بر ۱۳۰۰ ساعت، جهت یادگیری نیاز دارند؛ که البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که این ساعات در یادگیری افراد مختلف، متغیر است. در واقع این انگیزه و جدیت است که شما را به تمرین مستمر وا می دارد و در نتیجه برای شما، شگفتی ایجاد می کند.

– زبان کره ای
زبان کره ای اما، به عنوان سیزدهمین زبان پر گویش در جهان شناخته می شود که حدود ۷۶ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. این زبان با سایر زبان های دیگر هیچگونه وجه تشابهی نداشته و در واقع به همین دلیل از سخت ترین زبان های ممکن در دنیا محسوب می شود. بیشترین افرادی که به زبان کره ای صحبت می کنند، مردم خود کشور کره هستند و تعداد اندکی این زبان را به عنوان زبان دوم خود بر گزیده اند.

 

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال ایجاد چالش در زندگی خود هستید، می توانید خود را برای یک چالش اساسی آماده کرده و به یادگیری این سه زبان بپردازید. در واقع چیزی که مشخص است، تفاوت افراد موفق با سایر افراد در این است که، آنها دست به کارهایی می زنند که انجامشان برای سایرین سخت است و در نهایت به مقصدی خواهند رسید، که آینده جالبی را برای آنها رقم خواهد زد.
ویژگی این افراد شجاعت آنهاست و البته اهل ریسک و خطر کردن هستند و اگر انگیزه و جدیت لازم را داشته باشند، می توانند در مدت زمان کوتاهی، با شرکت در دوره های کوتاه مدت زبان، مهارت های لازم را بدست آورده و در نتیجه تجربه جدیدی را کسب نمایند.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان های خارجه، در واقع مسیری تازه را برای تمامی علاقه مندان به این زبان ها گشوده است و برای تمامی افراد در جای جای ایران این موقعیت را فراهم آورده است که به شکل تخصصی به مهارت مورد علاقه خود دست پیدا کنند.

 

این عزیزان می توانند با شرکت در دوره های غیرحضوری به رویای خود جامه عمل بپوشانند و در نتیجه احساس بهتری را نسبت به خود و توانایی هایشان داشته باشند
برای شرکت در این دوره ها، شما می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در انتخاب زبان و یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره ببرید.همکاران ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما ره با نحوه برگزاری دوره ها و نحوه ثبت نام راهنمایی خواهند کرد.