IELTS7 Banner 01 8

لغات پرکاربرد در نامه نگاری انگلیسی را می توان در بخش موضوعات کاربردی انگلیسی جای داد. در حقیقت این موضوعات که به صورت تخصصی دسته بندی می شوند، برای علاقه مندان به زبان انگلیسی و یا افرادی که در یک سفر کاری یا تفریحی به این نوع موضوعات نیاز پیدا می کنند، از موارد مهم محسوب می شوند.
ما در این مقاله تلاش داریم که به تمامی بخش های نامه نگاری انگلیسی دقت کرده و نیاز شما در این بخش را به صورت کامل برطرف نماییم. تلاش کنید برای یادگیری این لغات، خود را موظف به نوشتن آنها در جملات انگلیسی کنید و در نهایت مهارت نوشتن انگلیسی خود را در کنار مهارت های دیگر تقویت نمایید.
قابل ذکر است که زبان نوشتن در زبان انگلیسی، مانند سایر زبان های دیگر، قوائد مختص به خود را دارد و اگر بخواهیم این شکل استفاده از لغات و عبارات را با شکل گفتاری آن مقایسه نماییم، در واقع باید گفته شود که زبان نوشتن به شکل رسمی تری از زبان گفتار در انگلیسی است. در ادامه با ما همراه شوید برای آشنایی بهتر و بیشتر با این لغات و اصطلاحات…

 

عبارات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی در نامه نگاری رسمی

 

این شکل استفاده از لغات و اصطلاحات انگلیسی در واقع بیش تر برای نامه نگاری های مربوط به ادرات و یا موسسات مورد استفاده قرار می گیرد. شکل رسمی نامه ها در دنیای امروزی بیشترین کاربرد را دارد، چرا که امروزه با بوجود آمدن شبکه های اجتماعی مانند واتس اپ و تلگرام، نامه در ارتباطات صمیمانه و دوستانه کاربرد خود را از دست داده است و جای خود را به موقعیت های همیشگی و ارتباطات روزانه داده است.

 

As agreed => در تایید
As per your request => طبق درخواست شما
In compliance with => در موافقت با…، بر طبق…
To agree with => در موافقت با…
On behalf of = به نمایندگی از طرف…
To be confident in => برای اطمینان از…
At your earliest convenience => در اولین فرصتی که برای شما امکان داشت
At your convenience=> در زمانی که برای شما مقدور است
As far as I’m concerned => از آنجایی که من علاقه مند… هستم

Please allow me => لطفا به من اجازه دهید
Please send us => لطفا برای ما بفرستید
In case of need => در صورت لزوم (نیاز)
In conformity with => بر حسب
in due time => در زمان مناسب
Accordingly => در نتیجه، بنابراین
Consequently => در نتیجه
to request => به منظور درخواست برای
to enquire about=> برای تحقیق در مورد…

 

عباراتی که در شروع نامه های اداری مورد استفاده قرار می گیرند

 

Referring your letter of => در استناد به نامه شما
We hasten to thank you for => ما شتاب داریم برای تشکر از شما بابت…
Would you please let us => آیا لطفا شما اجازه می دهید به ما
With reference to => با اشاره به، عطف به…
In reply to your letter => در پاسخ نامه شما

We must apologies for => ما باید عذرخواهیم کنیم بابت…
We would appreciate it if you could => سپاسگزار خواهیم بود اگر می توانستید…
I find it necessary to => من لازم دانستم به…
Please accept my thanks for => لطفا تشکر مرا بپذیرید برای…
In addition, I would like to receive => علاوه بر آن، می خواهم دریافت کنم که…

 

امروزه بیشتر ادارات، برای نوشتن نامه های اداری خود، از ایمیل ها بیشتر از گذشته، استفاده می نمایند. این کار می تواند علاوه بر خصوصیات مثبت دیگر، برای محیط زیست نیز مفید واقع شود. در حقیقت با کاربرد اینترنت و زبان انگلیسی در زندگی مدرن امروزی، استفاده از کاغذ و سختی های ارسال یک نامه نیز به کلی رفع شده است و ادارات پست فعالیت امروزشان به ارسال مرسوله از جای جای ایران و جهان، به سایر مقصدها بسنده کرده است.
یادگیری نامه نگاری در زبان انگلیسی برای صاحبان کسب و کار به ویژه شرکت ها و موسسات بین المللی، یک نیاز اساسی محسوب می شود. چرا که آشنایی با عبارات و اصطلاحات درست علاوه بر رفع سوتفاهم ها در حقیقت نیاز شرکت را از افراد خارج از سازمان رفع نموده و رئسا می توانند بر موضوع نوشته های ارسال شده مسلط و در نتیجه شفاف سازی به عمل بیاورند.

 

امروزه در آموزش زبان انگلیسی در سطح پیشرفته، اساتید به این موضوع برای زبان آموزان خود می پردازند و سعی می کنند با تمرین ها و فعالیت های در نظر گرفته این بخش را نیز در آنها تقویت نمایند. در سطوح مقدماتی و متوسطه زبان انگلیسی نیز، این موارد بنا به درخواست آنها آموزش داده می شود. بهتر است در ادامه نیز به این نکته اشاره ای داشته باشیم که، آموزش آنلاین انگلیسی، به شکل ناخودآگاه، قدرت نوشتاری زبان آموزان را تقویت می نماید و بدون اینکه زبان آموز را به موضوع خاصی مرتبط سازیم، به دلیل چت روزانه با اساتید و یا همکلاسی های خود، به مرور و البته با سرعت بیشتری در این مهارت پیشرفت خواهند کرد.

 

عبارات پرکاربرد انگلیسی در نامه نگاری به شکل غیر رسمی

 

…Could you please send me => می تونی لطفا… برای من بفرستی؟
…It would be great if you could => عالی می شه اگر تو بتونی…
…Would you mind => اشکالی نداره که…
I was wondering if you could => خیلی ممنون می شم اگر شما می تونستی…

Just wondered if => ممنون می شم ازتون اگر…
First of all => اول از همه…
I’m pleased to hear that => خوشحالم که شنیدم…
Could you give us some more details on => می توانی جزییات بیشتری درباره … به ما بدهی؟

 

اگر شما نیز برای یادگیری زبان، در رشته تحصیلی و یا موقعیت شغلی خود احساس نیاز می کنید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خودتان، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما باشید و در عین حال از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی، بهره مند شوید.
برای افرادی که علاوه بر یادگیری زبان دغدغه برنامه ریزی کردن و موارد مرتبط را دارند، می توان به دوره آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز اشاره کرد. این دوره علاوه بر اینکه به روش فوق فشرده برگزار می شود، با استفاده از روش سیستم آموزشی رامیت، نقطه عطفی برای آموزش صحیح زبان و سایر موارد شما خواهد بود و شما را با موارد مهمی در زندگی مانند، خودباوری و خود اکتفایی نیز، آشنا خواهد نمود.
در ادامه امیدواریم که توانسته باشیم این مقاله را به شکل کاربردی برای شما تهیه کرده و در نتیجه در نوشتار انگلیسی به شکل غیررسمی و رسمی، به شما آگاهی های لازم را داده باشیم.