IELTS7 Banner 01 8

تست عربی آنلاین از مجموعه مباحثی است که علاقه مندان به یادگیری زبان عربی و یا دانش آموزانی که باید خود را برای کنکور سراسری در تمامی مقاطع آماده نمایند، بدان نیاز دارند. برای همین منظور مجموعه ای از سوالات به شکل آنلاین و در تمامی سطوح آموزش زبان عربی، گردآوری می شود و در نتیجه شما می توانید در هر موقعیت و شرایطی به این سوالات دسترسی یافته و در نتیجه به بررسی سطح زبانی خود بپردازید.
این تست ها به شکل مجموعه ای تهیه می شوند و در نتیجه کاربران اینترنت می توانند با مشخص کردن سطح خود، در این آزمون آنلاین شرکت نمایند. البته که این آزمون برای دستیابی به دو هدف و به دو شکل برگذار می شود:

– اینکه شما این آزمون را جهت آماده سازی کنکور سراسری به انجام برسانید.
– اینکه شما این آزمون را جهت تعیین سطح در آکادمی های زبان عربی انجام دهید و یا آزمون پایان ترمتان را به این روش و از راه دور به سرانجام برسانید.

 

بستگی دارد جهت دسترسی به کدام هدف به دنبال این منابع باشید. اما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، امروزه به شکل ویژه ای دوره های آموزش زبان عربی به صورت غیرحضوری برگذار می شود و در این راستا تمامی صفر تا صد این دوره از آزمون تعیین سطح تا آزمون پایان ترم، همه و همه به صورت آنلاین برگذار می شود. آزمون پایان ترم با اپلیکیشن اختصاصی ARE در خدمت زبان آموزان است و شما می توانید در زمان در نظر گرفته شده، در هر کجای ایران و جهان هستید در این آزمون شرکت نمایید و دغدغه شرکت در کلاس های حضوری و همچنین آزمون های پایان ترم به شکل حضوری را نداشته باشید. قابل ذکر است که حتی مرحله ثبت نام جهت ساده سازی و قابل دسترس بودن این دوره ها، به شکل غیرحضوری صورت می گیرد و در نتیجه افرادی که در شهر و روستاهای دور افتاده و یا کشورهای همسایه قرار دارند، بتوانند به راحتی این مراحل را بگذرانند. البته که همه این دوره ها با سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده می شوند و در نتیجه تمامی مهارت های اصلی آموزش زبان عربی را در مدت زمان کوتاهی به شما عزیزان آموزش خواهند داد. مهارت های اصلی در زبان عربی، شامل مهارت لیسنینگ، ریدینگ، اسپیکینگ و رایتینگ است که در کنار این چهار مهارت شما باید مهارت های مهمی از جمله قوائد عربی و دستور زبان آن را نیز فرا بگیرید. بهتر است در هنگام تست زنی به جملات به خوبی دقت نمایید و در عین حال که مشغول تست زنی هستید، سعی کنید به صورت ناخودآگاه، قوائد و اصول دستور زبان را فرا بگیرید.
بسیاری در کنکور و یا آزمون های موسسات تنها به سوالات بخش لغات می پردازند اما بهتر است که بدانید اصولا جواب برخی از سوالات در میان سایر سوالات وجود دارد و تنها با کمی دقت و ریز بینی می توانید به خوبی به این امر تسلط یابید. در واقع همه موضوعاتی که در کنکور قرار می گیرند، اعم از درک مطب تا دستور زبان و لغات به هم مرتبط هستند.

 

تست آنلاین عربی برای آزمون سراسری!

در آزمون های سراسری، عربی نیز مانند زبان انگلیسی تقریبا در تمامی رشته ها گنجانده شده است و به شکل سوالات عمومی در رشته های متفاوت تهیه دیده شده است. شما برای اینکه بتوانید به این نوع سوالات مسلط باشید و براحتی از عهده این سوالات برآیید، تنها کافی است که روزانه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خود را به یادگیری لغات جدید و همچنین مرور لغات روزهای قبل، بپردازید. برای این کار می توانید از روش یادگیری زبان دوم با جعبه لاینتر بهره برده و در نتیجه به تمرین و تکرار کلماتی که برایتان سخت است بپردازید.
یادگیری زبان با جعبه لاینتر 
در ابتدا تنها برای زبان انگلیسی پیشنهاد داده می شد و همه به همین منظور این جعبه جادویی را تهیه و به حفظ لغات موجود در فلش کارت ها می پرداختند. اما امروزه با دیدی کارشناسی شده، علاوه بر اینکه از روش گذشته در یادگیری لغات استفاده نمی شود، فلش کارت های سایر زبان ها و همچنین فرمول ها نیز تهیه شده است که به ساده سازی کنکور بسیار کمک می کند. شما می توانید از این جعبه جادویی در آموزش زبان عربی، بهره برده و توانایی های خودتان را محک بزنید.
لغات به شکل امروزی در داخل جملات به زبان آموزان و علاقه مندان یاد داده می شود و با کمی تلاش شما می توانید با تهیه فلش کارت های عربی، مترادف و متضاد این کلمات را یافته و در نتیجه دایره وسیع تری از لغات عربی را فرا بگیرید. فلش کارت های زبان عربی در تمامی مراکز معتبر و کتاب فروشی ها وجود دارند، اما خود شما می توانید با زمان کوتاهی که برای این موضوع می گذارید، فلش کارت های اختصاصی خود را درست کرده و علاوه بر یک کلمه با یادگیری مترادف و متضاد آن، گنجینه ای از لغات را داشته باشید. به همین منظور می توانید لغاتی که به سرعت فراموش می کنید را با روش دوم، یعنی روش کدینگ فرا بگیرید و خودتان را برای پیروزی در یک میدان تمام عیار آماده سازید.

 

همانطور که اشاره کردیم، علاوه بر جعبه لاینتر، برای حفظ لغات و آماده سازی خود جهت سرعت در تست زنی زبان عربی، می توانید از روش کدینگ نیز بهره ببرید. این روش یکی از محبوب ترین روش های حال حاضر است، که زبان آموزان از آن به عنوان بهترین روش یاد می کنند. در این روش شما برای حفظ یک کلمه کافی است که برای این کلمه یک کد پیدا کرده و یا آن را در یک جمله فارسی بکار ببرید و حفظ آن را در جملات معمولی برای خودتان آسان نمایید.
به طور مثال اگر شما معنی کلمه «جُنَط» که به معنی «ساک» است را فراموش می کنید، می توانید به این شکل آن را در ذهن خود ثبت نمایید: جُنَط برای مسافرت آخر هفته، آماده است؟ در حقیقت شما این کلمه را در مکالمات معمولی و روزانه خود بکار برده اید و با کمی تمرین، در حافظه بلند مدت شما ماندگار خواهد شد. اما به این نکته توجه کنید، که به سطح نسبتا خوبی در زبان عربی رسیده اید، بهتر است که از این کلمات، در جملات عربی استفاده کنید تا به مرور تسلط خود را بر مکالمه و سایر کلمات، بیشتر و بهتر نمایید.

 

سوالات عربی در اغلب سایت های تخصصی زبان عربی، به شکل آنلاین و برای تمامی دوره های ابتدایی و متوسطه تهیه شده اند است و دانش آموزان می توانند با انتخاب مقطع خود، در آزمون تهیه شده، شرکت نمایند و جهت مسلط شدن به سوالات امتحانات پایان ترم مدرسه و یا کنکور سراسری، پله به پله و از پایه عربی خود را تقویت نمایند.
در واقع نکته مثبتی که این موضوع دارد این است که شما می توانید گام به گام به جلو رفته و در عین حالی که عربی را می آموزید، خود را برای تست زنی در کنکور و همچنین غلبه بر استرس های موجود کاملا آماده سازید. البته که آموزش آنلاین زبان عربی نیز، دارای آزمون تعیین سطح و آزمون پایان ترم آنلاین است و شما می توانید اگر در این دوره شرکت نموده اید، با تست زنی در آزمون عربی بیش از پیش آماده شده و از آن بهره ببرید.

 

کنکور یک آزمون شبیه به سایر آزمون ها است و اگر با آموزش های نادرست همراه نشده بود، امروز شاهد خیل عظیمی از دانشجویان موفق بودیم و کیفیت پذیرش ها نیز به اندازه کمیت آنها، افزایش می یافت. در این راستا تمرین اعتمادبنفس و خود باوری در مدارس به شدت ضعیف بوده است و به دانش آموزان یاد داده می شود که این تنها نتیجه کار است که از شما فردی مستعد و یاد ضعیف خواهد ساخت.
برای این منظور ما با سیستم آموزشی رامیت، به شکلی جدید بر این مشکل فائق آمده و سعی داریم که نسبت به تلاشها و تمرین هایی که افراد می کنند آنها را بسنجیم. چراکه در بسیاری از مواقع فردی تنها با آماده کردن یک موضوع از پیش آماده شده، خود به نمره ۲۰ مقبول و معروف دست می یابد و اما فردی که مدتها در تلاش برای کسب نتیجه و آزمون و خطا است، از قافله عقب می ماند.
در دوره راکت عربی و با استفاده از تکنیک های سیستم آموزشی رامیت، اساتید تنها نقش راهبران ما را دارند و این خود ما هستیم که چراغ راهمان را یافته و مسیر را هموار می سازیم
اما منظور از راهبر چیست؟ راهبر در واقع مسیر را به شما نشان می دهد و در عین حال در هر کجا که دچار سردرگمی و ضعف شدید، یاری تان خواهند نمود و این خود شما هستید، که با قدم های راسخ و قدرتمند، مسیر را طی نموده و در نتیجه به هدف غائی خود خواهید رسید. چیزی که مهم است، این است که، سوالات آزمون های آنلاین عربی از سوالات آزمون های سال های پیش تهیه می شوند، تا دانش آموزان بتوانند خود را در یک محیط واقعی تصور کرده و در نهایت بر استرس خود غلبه نموده و آماده یک آزمون تمام عیار شوند.

 

برگذاری این شکل آزمون های آنلاین، به دو دلیل انجام می شود، یک اینکه دانش آموزان و دانش جویان بتوانند با تمرین و تکرار از استرس های موجودی که موسسات کنکور و سایر افراد به آنها تحمیل می کنند، به دور بوده و در نهایت به خود باوری لازم دست یابند و دوم اینکه افرادی که موسسات آموزشی و یا کتاب های کمک آموزشی در دست ندارند، بتوانند از این طریق و به ساده ترین و راحت ترین نوع یادگیری، به یادگیری عربی و آماده سازی خود بپردازند.
بسیاری از دانش آموزان در شهرها و مناطق دور افتاده زندگی می کنند و در نتیجه دستیابی به امکانات و لوازمی که افراد در کلانشهر را دارند، نداشته و نیاز دارند تا با کسب آگاهی، ادامه مسیر را راحت تر طی نمایند. خوشبختانه با آنلاین شدن بیشتر آموزش ها و پرداختن بیشتر به این موضوع، یادگیری برای همه در هر کجای جهان، به شکل عادلانه انجام می پذیرد و همه افراد در هر موقعیتی می توانند از خدمات غیرحضوری آموزش زبان عربی بهره من شوند.

 

تست های آنلاین زبان عربی

۱- بعضی الناس یقولون العولمة……….. بعض الدول خاصة الدول الفقیرة.
۱) فرض       ۲) همینة     ۳) تنمیة      ۴) الندوة

۲- علیٌ لا……… ان…………. اولاد فی سفره.
۱) یحب- تصحَبُ   ۲) یُحبَ- تصحبَ   ۳) یُحِبُ- تصَحبُ  ۴) یُحِبُ- تصحَبَ

۳- دعا الاسلام………………… وحثّ المسلم……………….. نظافة البتة.
۱) الی- علی   ۲) علی- الی   ۳) ب- علی   ۴) الی- فی

۴- ……………. من المدرسة.
۱) الطالبان خرَجا  ۲) خرَجا الطالبان  ۳) خرجَ الطالبان   ۴) ۱و ۳

۵- اکتب المضاد لِلکلمة:
۱) متحضرة…………  ۲) یقبَلُ………. ۳) یختَلِفُ……….. ۴) قزارة………..

۶- اکمل الفراغ متسعیناّ بعدة الکلمات.
۱) ………. القریة المخلصون. (مهندس)
۲) ………. الاسعاف سریعان. ( سیارة)
۳) بَعَث…………. . (الرسالة)
۴) ………….. الطفل موجودان. (والد)
۵) مطعما المدینة ………….. . (جدیدة)
۶) …………….. القریة شیطان. (مزارع)

۷- اکما الفراغ متسعیناّ بعدة الکلمات (من- الی- فی- علی- عن)
۱) سئل احمدُ…………….. الاسلام.
۲) کان بعض الطلات یَتحدثون ………….. البیئة.
۳) امی تحتاجُ …………….. بعض الاثاث للبیت.
۴) ابراهیمُ یُفکرُ کثیرا…………… موضوعات مختلفة.
۵) تتکون ایران…………. بعض المحافظات.
۶) یغتسل المسلم………… الجنابة.

۸) اکتب الارقام و اکمل الفراغ بشکل مناسب.
۱) کم……….. اشتریت؟   اشتریتُ…………..(۴- کتاب)
۲) ماذا تحتاج؟              احتاج الی……….(۷- خریطة)
۳) جاءت………….(۳- بنات)
۴) سلمتُ علی………… (۵- رجل)
۵) ابراهیم شاهد………….. (۲- طالبة)
۶) بکم اشتری احمدُ هذه الصورة؟    هو اشتری هذه الصورة ب………. (۴ ریال)
۷) ماذا ترید؟                              ارید……………… (۲- قصة) و………….. (۸- کرسی)

 

به تست های بالا توجه کنید، به تمرین کوتاهی در این بخش بپردازید و سعی کنید سوال را به خوبی بخوانید. اغلب افراد یک نگاه سریع به سوالات می اندازند و در نتیجه یک جواب را در میان چهار گزینه انتخاب می کنند. سوالات همیشه بخشی از جواب را در خود قرار داده اند و توجه به آنها می تواند ۵۰ درصد جواب را به شما عزیزان بدهد.
در حل سوالات تستی سعی کنید برای خود یک موقعیت واقعی شکل داده و در نتیجه در یک زمان مشخص شده به حل آنها بپردازید. با آموزش زبان عربی به شکل صحیح، این مسیر را کوتاه تر نمایید و در نتیجه کنکوری پربار را برای خودتان رقم بزنید.