IELTS7 Banner 01 8 تست زبان انگلیسی برای کودکان

تست زبان انگلیسی برای کودکان یک سرگرمی ویژه محسوب می‌شود. البته در کلاس‌های زبان انگلیسی به کودکانی که حتی سواد خواندن و نوشتن را ندارند، کمک می‌کند تا با نقاشی و تصاویر، انگلیسی را فرا بگیرند و این کار را در آزمون تعیین سطح و یا آزمون های تستی زبان انگلیسی نیز به خوبی به انجام برسانند.
این آزمون برای افرادی که در هیچ کلاس زبانی شرکت نکرده‌اند و با اصول پایه‌ای انگلیسی نیز آشنا نیستند، نیاز نیست و در حقیقت برای کودکانی تهیه دیده می‌شود که با انگلیسی حتی در حد پایه آشنا هستند و در این زمینه والدینشان جویای بررسی سطح زبانی آن‌ها و همچنین شرکت آن‌ها در کلاس‌ها و دوره‌های جدید هستند.
اما این آزمون های زبان انگلیسی به چه شکل برای کودکان برگزار می‌شود و کودکانی که به خواندن و نوشتن مسلط نیستند چطور می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند؟ البته ما در این مقاله سعی داریم به این موضوع نیز بپردازیم و به شما والدین عزیز کمک کنیم که با آگاهی کامل کودکانتان را در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی معتبر ثبت نام نمایید.

تست زبان انگلیسی برای کودکان

در ابتدا بهتر است که بدانید زبان انگلیسی به کودکان ۳ تا ۷ سال تنها و تنها با روش‌های سرگرم کننده آموزش داده می‌شود. این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • آموزش زبان انگلیسی با کارتون
  •  آموزش زبان انگلیسی با بازی
  • آموزش زبان انگلیسی با آهنگ
  •  آموزش زبان انگلیسی با تصاویر
  •  آموزش زبان انگلیسی با رقص
  • و …

در این روش بدون اینکه کودکان را درگیر سیستم آموزشی خشک و رسمی کنند و آن‌ها را از دنیای کودکانه‌شان دور نمایند، انگلیسی را به صورت ناخودآگاه به آنها یاد خواهند داد. ساعت‌های کلاسی آن‌ها با نقاشی، خلاقیت، دیدن فیلم و کارتون‌های آموزش انگلیسی و … می‌گذرد و در نهایت کودکانتان در پایان بنا به سطح خود علاوه بر شناخت الفبای انگلیسی، به اسامی رنگ ها، حیوانات، غذاها، اسامی میوه‌ها و… آشنا می‌شوند و در نهایت به خوبی می‌توانند به معرفی خود و بستگانشان، به زبان انگلیسی بپردازند.
در این سن کودکان با مسائل پایه‌ای گرامر زبان انگلیسی نیز آشنا می‌شوند و البته که می‌توانند پس از پایان دوره به خوبی از عهده سوالاتی که از آنها می‌شود، برآیند. آزمون تعیین سطح به شکل تستی برای آن‌ها برگزار می‌شود و این آزمون که برای کودکانی که تا حدودی به انگلیسی آشنا هستند، بدون اینکه فضایی رسمی داشته باشد انجام می‌شود.
در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی این آزمون به شکل حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود تا والدین بتوانند در هر شرایط و موقعیتی که هستند به سطح زبانی کودکانشان واقف شده و در نهایت بنا به شرایط خود، کودکانشان را در دوره های آنلاین و یا حضوری زبان انگلیسی ثبت نام نمایند.
آزمون آنلاین انگلیسی ویژه کودکان، در چند سطح برگزار می‌شود که شامل سطح مقدماتی، سطح متوسطه و سطح پیشرفته هستند. این آزمون بنا به سطح کودکان از ۵ تا ۲۰ سوال را شامل می‌شود که به شکلی برنامه ریزی شده است، که از حوصله کودکان خارج نباشد. در نهایت باید گفت که اکثر این آزمون‌ها به شکل چهارگزینه‌ای هستند. اساتید به عنوان پشتیبان در کنار کودکان و والدینشان هستند تا هر کجا که نیاز باشد را توضیح داده و در نهایت آزمون و تست‌های ارائه شده، بدون استرس و جدا از فضای رسمی به انجام برسد.

ویژگی های آزمون زبان انگلیسی کودکان

آزمون پایان ترم کودکان و البته آزمون تعیین سطح مختص به این سن دارای ویژگی‌های خاص خود است که به مراتب به هر یک از آنها اشاره‌ای جزیی خواهیم کرد.

  • تمامی آزمون‌های مختص به کودکان، نمره منفی ندارد.
  • آزمون تعیین سطح به صورت رایگان برگذار می‌شود.
  •  به صورت حضوری و غیر حضوری برگذار می‌شود.

زبان انگلیسی در دنیای امروزی یک نیاز برای تمامی افراد است و بهتر است که این آموزش از سنین کمتر و در نهایت سنین ابتدایی مدرسه انجام شود. در حقیقت اگر آموزش همراه با سرگرمی برای کودکان صورت بگیرد، می‌تواند در محیطی امن برای زبان آموزان ایجاد رغبت نماید. دوره های راکت با ایجاد سرگرمی و علاقه‌مند سازی، می‌تواند در آینده زبانی کودکان، بی تاثیر نبوده و در نهایت باعث ایجاد هدفمند سازی در کودکانتان می‌شود. در این راستا در همان ابتدا آزمون‌های ایجاد شده به صورت تستی برگزار می‌شوند تا کودکان به مرور با شکل استاندار شده آزمون‌های زبان، آشنا شده و در نهایت خود را برای مراحل بالاتر آماده سازند.
آزمون‌های تستی یا چهارگزینه‌ای، در آزمون‌های تعیین سطح، آزمون‌های پایان ترم، کنکور سراسری و… رواج یافته است و البته که به این شکل تمرین، می‌تواند برای کودکان حائز اهمیت باشد. تست زنی یک مهارت است که به مرور با آگاهی دادن به کودکان، می‌توان بخش بزرگی را برای آن‌ها قابل حل نمود.

تست زبان انگلیسی ویژه کودکان

.I………… ۱۲ years old
a) are     b) is    c) am    d) be

?A: Is your new neighbor friendly
B: ………………………
a) Yes, he does.     b) Yes , he is.     c) No, he is.    d) No, she doesn’t

. ……………. The children aren’t quiet. They’re very
a)nice      b)beautiful    c) thin    d) noisy

اگر شما عزیزان علاقه‌مند به یادگیری زبان انگلیسی برای کودکانتان هستید، می‌توانید با ثبت نام آن‌ها در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان از جمله دوره راکت انگلیسی، با سیستم آموزشی رامیت، گامی اساسی را در دو زبانه کردن کودکانتان بردارید.
این دوره‌ها هر یک به صورت دوره های آموزش آنلاین انگلیسی و با حمایت و پشتیبانی اساتید متخصص حوزه کودک انجام می‌شود که شما می‌توانید از این مزیت در سرعت بخشی در یادگیری کودکانتان بهره برده و در نهایت با فضایی کودکانه در آن‌ها ایجاد رغبت نمایید.
در این زمینه کارشناسان ما تمام قد در کنار اولیای محترم کودکان ایستاده‌اند تا با مشاوره‌های گام به گام در انتخاب زبان، آشنایی اولیا با سبک یادگیری کودکانشان و همچنین روش‌های یادگیری در منزل، راهبری‌های لازم را به آن‌ها بدهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شروع کلاس‌ها و موارد آموزشی، می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه اقدام نموده و در نهایت از مشاوره و پشتیبانی تمام وقت کارشناسان ما بهره مند شوید.

 

[ays_quiz id=’6′]