اصطلاحات بخش مهمی در یادگیری زبان انگلیسی هستند؛ چرا که یادگیری آنها می تواند شما را در شرایط متفاوتی که در حین گفتگو با آن مواجه می شوید، کمک نموده و در واقع قدرت فهم شما در یادگیری زبان انگلیسی را بالا ببرد. این اصطلاحات با موضوعات گوناگونی در زبان انگلیسی وجود داردند که یکی از اصطلاحات پر کاربرد انگلیسی، اصطلاحات انگلیسی ساخته شده با easy می باشد که ۵ مورد از معروف ترین آنها به صورت زیر می باشد.

IELTS7 Banner 01 8

 

۱- TAKE IT EASY
این اصطلاح از جمله کلمات انگلیسی است که به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرد و به معنای ریلکس کردن و انجام ندادن فعالیتی می باشد. برای مثال: “I had a busy week, so I’m just gonna take it easy this weekend” یعنی استراحت خواهم کرد و کار زیادی انجام نخواهم داد. اگر این اصطلاح را به صورت دستوری برای مخاطب خود بکار گیرید، در واقع از ایشان می خواهید خیلی هیجان زده و یا ناراحت نباشند. برای مثال فرض کنید با کسی شوخی ای می کنید که خاطر او را آزرده کرده و باعث عصبانییت او می شود. در این هنگام شما می گویید “Take it easy, I was just kidding”

 

۲- GET OFF EASY
این اصطلاح به معنای قصر در رفتن یا دریافت مجازات بسیار سبک در مقابل کار بدی که انجام داده ایم، می باشد. برای مثال اگر جو به شرکتی که در آن مشغول به کار بوده دستبرد بزند، و درمقابل بجای اخراج از کار فقط او را جریمه کرده و تذکر داده شود، در این صورت می توانیم بگوییم “Joe got off easy”
۳- EASY DOES IT

این اصطلاح یعنی کاری را با دقت و آرامی پیش بردن. معمولا مواقعی از این اصطلاح استفاده می کنیم که لازم است کسی با توجه به شرایطی حساس، آرام و مراقب باشد. برای مثال اگر در حال نقل مکان به خانه جدیدی هستید و ظروف شکستنی با ارزشی دارید که باید به دقت بسته بندی و توسط باربرها حمل شود، به آن ها می گویید “Easy does it”

 

۴- EASIER SAID THAN DONE
معنای این اصطلاح کاملا واضح است. یعنی حرف زدن از کاری بسیار آسان تر از عمل به آن است. برای مثال فرض کنید دوست شما کسب کار جدیدی را شروع می کند و به شما می گوید تنها کاری که باید انجام شود این است که تعداد مشتری ها را به ۱۰۰۰ نفر برسانم و به درآمد قابل توجهی برسم. شما احتمالا در پاسخ میگین “Easier said than done”
۵- ON EASY STREET

وقتی از این اصطلاح در مورد کسی استفاده کنید به این معنا می باشد که آن شخص در شرایط امن و راحتی به سر می برد (به ویژه از لحاظ رفاه مالی). برای مثال: “Ever since she inherited $۵ million from her father, she’s been on easy stree”

 

برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی، بهتر است که خارج از زمان کلاس و با روش های متنوع از جمله دیدن فیلم و یا گوش دادن به آهنگ های انگلیسی تلاش کنید و این اصطلاحات را فرا بگیرید. اصطلاحات کاربردی زبان انگلیسی، در آموزش زبان انگلیسی و بهره از آن در موقعیت های گوناگون، قطعا کاری بسیار مهم و کاربردی است.
شما با یادگیری این اصطلاحات می توانید با افراد بومی ارتباط بهتری را داشته باشید و مفهوم مکالمه آنها را بهتر متوجه شوید. در یادگیری این اصطلاحات باید توجه داشته باشید که اصطلاحات به صورت کلی و مفهومی ترجمه می شوند و معنی لغت به لغت آنها شاید شما را دچار سردرگمی و سوتفاهم کند.
ترجمه لغت به لغت این عبارات در واقع معنی و مفهوم درستی را به شما نمی دهد و تنها برای شما پیچیدگی و سردرگمی را ایجاد می نماید.تیم موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در تلاش است که با راحت تر کردن آموزش زبان با دوره های همیاد و راکت که به صورت آموزش آنلاین انگلیسی برگزار می گردند آموزش زبان را در محیطی متناسب ارائه دهد.
این شکل از آموزش با دوره های آموزش راکت یا آموزش زبان در ۵۰ روز می تواند علاوه بر سرعت بخشیدن به یادگیری تنوع و سرگرمی ویژه ای را برای زبان آموزان رقم بزند. دوره فوق فشرده راکت این موقعیت را فراهم نموده است تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر آموزش زبان انگلیسی با مهارت های یادگیری آشنا شده و در نتیجه از مهارت ها و توانایی های خود به شکلی درست بهره ببرند.
شکل خصوصی آموزش زبان انگلیسی تحت عنوان دوره های همیاد نیز دوره های ترمیک شکلی جدید به خود گرفته و در واقع بر اساس نیاز زبان آموزان طراحی می گردد. این طراحی صفر تا صد دوره را شامل می شود که زبان آموزان در تمامی بخش های آن از جمله انتخاب استاد، انتخاب زمان و ساعت کلاس ها و حتی انتخاب محتوای آموزشی دخیل هستند.
برای آشنایی بهتر با این دوره ها شما می توانید به بخش گزارش دوره های آموزش زبان رجوع و به صورت کاملا شفاف با سیستم آموزشی ما آشنا گردید. این دوره ها همگی به صورت آنلاین برگزار می گردند و آموزش برای تمامی سنین را دارا می باشند. دوره های موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی همگی دارای پشتیبانی آنلاین هستند و راهبران ما تمام انرژی و زمان خود را صرف آموزش زبان به صورت برنامه ریزی شده و کاربردی می کنند.

راه های ارتباط با ما:
– اینستاگرام موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی
– ارتباط با پشتیبانان ما از طریق سایت و ثبت مشخصات در بخش زیرین
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
– دنبال نمودن ما از طریق صفحه تلگرام