از جمله اصطلاحات انگلیسی که به کرات استفاده می گردد، اصطلاحات انگلیسی با hard است. که در این مقاله به ۵ تا از معروف ترین این اصطلاحات اشاره خواهیم کرد:

 

۱- BE HARD ON SOMEONE
این اصطلاح به معنای سخت گرفتن و رفتاری تند و خشن در مقابل یک شخص می باشد. اغلب در مواقعی که می خواهیم از فردی دارای قدرت (والدین، معلم، رییس و…) که قوانین سفت و سختی را برای فرد تحت نظارتشان (فرزندان، دانش آموزان، کارگران و…) در نظر گرفته اند صحبت کنیم، این اصطلاح را بکار می بریم. برای مثال: “My parents were hard on me – they punished me for any grades lower than ۹۰%”

IELTS7 Banner 01 8

۲- BETWEEN A ROCK AND A HARD PLACE
این اصطلاح بیان کننده شرایطی است که شما دو راه پیش روی خود دارید، اما هیچ کدام انتخاب خوبی نیست؛ یا انتخاب یکی، سبب بروز مشکلاتی برای دیگری می شود. برای مثال فرض کنید شغل شما بسیار سخت و استرس زا می باشد و می خواهید آن را ترک کنید، اما در صورت ترک آن از عهده مخارج زندگی خود بر نخواهید آمد. پس اگر گزینه اول را انتخاب کنید و درآمد کافی داشته باشید، همیشه مضطرب خواهید بود؛ اگر گزینه دوم را انتخاب کنید و احساس آرامش برای خود فراهم کنید که در این صورت دیگر درآمدی نخواهید داشت. در این شرایط می گویید. “I’m between a rock and a hard place”

 

۳- HARD TO SWALLOW
این اصطلاح از چیزی حکایت دارد که قابل باور و پذیرش نیست. برای مثال فرض کنید شما یک نویسنده اید و مدت ها در تلاش برای انتشار کتاب خود بوده اید، اما کسی مایل به خواندن و انتشار کارهای شما نبوده؛ پذیرش این حقیقت که سال های بسیاری را صرف کتاب خود کرده اید و کار شما با موفقیت  روبرو نشده است بسیار سخت خواهد بود که در این شرایط خواهید گفت: “It’s hard to swallow” و از این عبارت استفاده می کنید.
۴- HARD PASS

این اصطلاح برای بیان عدم تمایل نسبت به انجام کاری استفاده می شود. برای مثال در برخی از کشورها (کانادا و آمریکای شمالی) مراسمی وجود دارد که اواسط فصل زمستان، وقتی آب دریاها بسیار سرد است در آب دریا می پرند؛ حال اگر دوستتان تقاضای چنین کاری از شما داشته باشد، ولی شما از آب سرد نفرت داشته باشید حتما در جواب خواهید گفت: “Hard pass!”

 

۵- NO HARD FEELINGS
با بیان این اصطلاح در واقع می خواهیم بگوییم احساس خشم و نارضایتی وجود ندارد. برای مثال فرض کنید دوستتان از شما برای حضور در جشن عروسی اش در پایان هفته دعوت میکند، اما همزمان برای شما یک مامورت کاری پیش می آید. وقتی شما این خبر ناخوشایند را به دوستتان منتقل می کنید، ممکن است برای بیان این که بگوید از دستتان ناراحت و عصبانی نشده است، بگوید: “I understand – no hard feelings”

 

امروزه داشتن دانش زبانی برای همه افراد در هر سنی یک نیاز است که برای این موضوع بسیاری خود و فرزندانشان را به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان اول دنیا ملزم می کنند. در این راستا ما نیز در تنوع سازی و پیشبرد بهتر این مسیر پیش قدم شده و با ارائه آموزش آنلاین زبان انگلیسی دسترسی ای برابر را برای تمامی اقشار با موقعیت های متفاوت رقم زده ایم.
آموزش آنلاین با دو روش جدید با عنوان های راکت زبان انگلیسی و همیاد انگلیسی ارائه و در نتیجه مسیری متفاوت و البته پربازده را برای سایرین رقم زده اند. راکت زبان انگلیسی که امروز با عنوان آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز نیز شناخته شده است، یکی از دوره های فوق فشرده است که با نتایج چشمگیری که حاصل نموده است امروزه به عنوان یکی از دوره های کارآمد در حوزه زبانی شناخته شده است.
راکت با روش سیستم آموزشی رامیت به جلو حرکت می کند و آموزشی نامحدود را در این مدت زمان برای زبان آموزان رقم زده است که در واقع زبان آموز می تواند تمام ۲۴ ساعت از روز را نیز با راهبری اساتید خود به آموزش زبان انگلیسی بپردازد. در این مسیر با قرار دادن پشتیبانی ۲۴ ساعته و بهره گیری از اساتید کاربلد راکت انگلیسی، مسیری شگفت انگیز در جلوی روی زبان آموزان قرار گرفته شده است که در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت است.
همیاد نیز یکی از دوره های خصوصی در آموزش زبان انگلیسی است که با دادن حق انتخاب به زبان آموزان در حوزه انتخاب زمان کلاس، محتوای آموزی، استاد و همچنین تعداد جلسات، زبان آموزان را تعیین کننده مسیر یادگیری خود قرار داده است. البته که مشاوران و متخصصان ما برای ارائه مشاوره در کنار این عزیزان هستند تا مسیری آگاهانه، پربازده و البته هدفمند را برای آنها رقم بزنند.

راه های ارتباطی با موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی:
– ثبت مشخصات در بخش زیر و ارتباط گرفتن با مشاوران ما
– ارتباط از طریق صفحه شخصی ما در اینستاگرام
– ارتباط با ما از طریق شماره تماس ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۲۲
– دنبال نمودن ما از طریق تلگرام و کسب اطلاع از زمان ثبت نام دوره ها