IELTS7 Banner 01 8

شیراز گردی به چینی از جمله موضوعات جالبی است که می توان در این مقاله به آن پرداخت و در مورد آن بسیار صحبت ها کرد. شیراز از کلان شهرهای زیبا و خوش آب و هوای ایران محسوب می شود که واقع در استان فارس است. شیراز در جنوب کشور ایران قرار دارد و البته که از شلوغ ترین شهرهای جنوبی ایران محسوب می شود.
این شهر جنوبی، اولین بار در دوران صفویه به عنوان پایتخت ایران محسوب می شده است و امروز نیز اگرچه پایتخت ایران نیست اما به دلیل مناطق تاریخی، مذهبی و گردشگری بسیاری که دارد، جز شهرهای اصلی ایران محسوب می شود. شیرازیان لهجه مختص به خود را دارند که به عنوان لهجه شیرازی معروف است.
هم اکنون برآن شدیم تا مقاله ای تحت عنوان شیرازگردی به چینی تهیه کنیم تا علاوه بر اینکه برای زبان آموزان و تقویت مهارت های خواندن و مکالمه زبان چینی آنها مفید واقع شود، موضوع منتخب زیبایی باشد جهت مکالمه کردن با توریست های چینی زبانی که به ایران و شهر شیراز سفر می کنند.
آگاهی از تاریخ شهر خود و کشورتان به سایر زبان ها، می تواند برای شما به یک مهارت تبدیل شود و همینطور هر یک از ما بتوانیم به عنوان یک تور لیدر و مترجم جهت یاری رساندن، به توریست ها و گردشگران چینی، کمک نماییم. با ما و این مقاله همراه باشید…

 

熟悉设拉子(Shiraz)市 (آشنایی با شهر شیراز)

从设拉子到中国旅行是本文中可以讨论的有趣话题之一,对此有很多讨论。设拉子(Shiraz)是位于法尔斯省的伊朗美丽宜人的大都市之一。设拉子(Shiraz)位于伊朗南部,是伊朗南部最繁忙的城市之一。 在萨法维德时期,这个南部城市最初被认为是伊朗的首都,如今,尽管它不是伊朗的首都,但由于其众多的历史,宗教和旅游区,它是伊朗的主要城市之一。 Shirazis有其自己的方言,被称为Shirazi方言。

 

بازار وکیل

بازار وکیل شیراز از جمله بازهای قدیمی ایران محسوب می شود که از سال ۱۱۳۷ خورشیدی احداث و از گذشته تا کنون محل کسب و کار بازاریان شیرزی محسوب می شود. در بازار وکیل بناهای تاریخی دیگری نیز بنا شده است که از آنها می توان به حمام وکیل و مسجد وکیل اشاره داشت. حمام و مسجد دو رکن اصلی در احداث بازارهای قدیمی ایران محسوب می شدند که علاوه بر اینکه نیاز سایر افراد بود، برای بازاریان نیز از اهمیت خاصی برخوردار بود.
بازار وکیل هنوز هم به شکل قدیمی خود دایر است و شما می توانید در بازدید از شهر شیراز جهت خرید سوغاتی و خوردن غذاهای سنتی شیراز و البته دسر خنک مختص به این شهر به نام فالوده شیرازی، از سفر خود لذت ببرید. فالوده شیرازی دسری فوق العاده خوشمزه است که در سایه طاق های بلند بازار وکیل، می تواند دقایق هیجان انگیزی را برای شما رقم بزند.
دیدن این شهر زیبا را در اوخر زمستان و اوایل بهار از دست ندهید و از هوای مطبوع این شهر در این فصول، نهایت لذت را ببرید.

 

“设拉子律师集市”是伊朗最古老的集市之一,始建于۱۱۳۷年,自古以来就被视为设拉子集市的商业场所。瓦基尔市集(Vakil Bazaar)还有其他历史古迹,例如瓦基尔巴斯(Vakil Bath)和瓦基尔清真寺(Vakil Mosque)。浴室和清真寺是伊朗旧集市建设的两个主要支柱,除了其他集市需要的之外,对商人也特别重要。 瓦基尔市集(Vakil Bazaar)仍然是旧的形式,您可以访问设拉子(Shiraz)购买纪念品和品尝传统的设拉子食品,当然也可以选择专门为这座名为Faludeh Shirazi的城市准备的凉爽甜点,享受旅途的乐趣。 Faludeh Shirazi是一种非常美味的甜点,可以在Vakil Bazaar高大拱门的阴影下为您创造激动人心的时刻。 不要错过冬末和初春这个美丽的城市,在这些季节里享受这座城市宜人的天气。

 

ارگ کریم خان

«ارگ کریم خان زند» نیز یکی از آثار تاریخی با شکوه شیراز است که همانطور که از اسم آن پیدا است، در زمان زندیه ساخته شد و به عمارت کریم خانی نیز معروف بوده و هست. این ارگ با شکوه در زمان های مختلف کاربری های متفاوتی داشته است. به طور مثال در دوران زندیه محل استقرار حکومت و در زمان قاجار محل زندگی فرماندهان و در زمان پهلوی، به زندان تغییر ماهیت داد. امروز اما با بازسازی این ارگ، سعی بر این می رود که از آن به عنوان موزه ای بزرگ در شهر با شکوه شیراز، استفاده شود.
«ارگ کریم خان» نمادی از تاریخ ایران است که با معماری و هنر کاشی کاری و منبت کاری ایرانی، مکانی فوق العاده زیبا و مستحکم را جهت بازگو کردن تاریخ، شکل داده است.

 

“卡里姆汗赞德城堡”也是设拉子的宏伟历史遗迹之一,顾名思义,它是在赞迪耶时期建造的,也被称为卡里姆·卡尼(Karim Khani)大厦。这个宏伟的城堡在不同时期有不同的用途。例如,在赞迪(Zandieh)时代,政府在卡扎尔(Qajar)时期建立了指挥官的住所,在巴列维(Pahlavi)时代,监狱的性质发生了变化。然而,如今,随着这座城堡的重建,人们正试图将其用作宏伟的设拉子市的大型博物馆。 “ Karim Khan Citadel”是伊朗历史的象征,凭借其建筑以及伊朗的平铺和镶嵌艺术,已成为讲述历史的非常美丽而强大的地方。 “Kǎ lǐ mǔ

 

مسجد نصیر الملک

«مسجد نصیر الملک» در شیراز نیز، یکی از هزاران مساجد تاریخی ایران است که با پنجره های رنگی و رقص نوری که در صبحگاه ایجاد می نماید، یکی از مراکز زیبا جهت عکس گرفتن شده است. این مسجد کار معمار بزرگ ایران، «محمدحسن معمار» بوده است و در سال ۱۳۵۸، در لیست آثار ملی به ثبت رسانده شد.
دستور ساخت این مسجد را یکی از تاجران و اشراف زاده های شیرازی، ملقب به نصیر الملک داده است و امروزه شاهد این هستیم که این مکان زیبا، به یکی از مکان های گردشگری ایران و شیراز تبدیل شده است. از ویژگی های برجسته آن می توان به کاشی کاری های بی نظیر، هشتی های خاص، در و پنجره های رنگی، ستون های با شکوه و مقرنس کاری این اثر با شکوه اشاره کرد.

 

设拉子(Shiraz)的“纳西尔·莫尔克清真寺(Nasir Al-Molk Mosque)”也是伊朗数千座历史悠久的清真寺之一,早晨以其色彩斑windows的窗户和轻快的舞蹈,已成为美丽的摄影中心之一。这座清真寺是伊朗伟大的建筑师“穆罕默德·哈桑·梅马尔”的作品,并于۱۹۷۹年被列入国家古迹名录。 这座清真寺的修建是由设拉子的商人和贵族之一(绰号Nasir Al-Molk)下令建造的,今天,我们看到这个美丽的地方已成为伊朗和设拉子的旅游胜地之一。它的突出特点包括独特的瓷砖,特殊的门廊,彩色的门窗,宏伟的柱子和Mogharnas的宏伟作品。

 

باغ ارم

در تاریخ ایران، مجموعه ای از باغ های زیبا و با شکوه با ساخت عمارت هایی در مرکز این باغ ها، همیشه وجود داشته است. «باغ ارم» نیز جز یکی از چندین باغی است که در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است. اگر بخواهیم از قدمت این باغ با شکوه بگوییم، یک تاریخ مشخص در دست نیست و تنها چیزی که کارشناسان آثار باستانی به صحت آن مطمئن هستند این است که این باغ در زمان سلجوقیان نیز وجود داشته است و البته که از این سخن این چنین بر می آید که این باغ قدمتی بیش از بوجود آمدن سلجوقیان داشته است.
با تلاش کارشناسان میراث فرهنگی، این باغ در لیست آثار ارزشمند یونسکو قرار گرفت و امروز به یکی از اماکن تاریخی و گردشگری شیراز تبدیل شده است. باغ ارم اثری با شکوه از هنر ایرانیان است که با گچ کاری های بی نظیر، نقاشی ها و معماری فوق العاده خود، چشم هر هنر دوستی را به خود جلب می کند.
بخشی از این امارت با شکوه با اشعار فردوسی بزرگ، مزین گردیده است که به همین جهت می توان گفت این اثر جز آثاری است که آینه ای تمام قد از هنر و فرهنگ ایران محسوب می شود.

 

在伊朗历史上,一直有美丽而宏伟的花园集合,这些花园的中心都建有大厦。 “爱兰花园”是在国家历史遗迹清单中注册的为数不多的花园之一。如果我们要谈论这个宏伟的花园的宏伟壮丽,没有确切的日期,考古学家唯一能确定的是,这个花园也存在于塞尔柱克时代,当然,这就是它的意思。原来,这个花园比塞尔柱人还老。在文化遗产专家的努力下,这个花园已被列入联合国教科文组织宝贵的古迹之列,如今它已成为设拉子的历史和旅游胜地之一。埃拉姆花园(Eram Garden)是伊朗艺术的瑰丽作品,其独特的石膏作品,绘画和非凡的建筑吸引了每个艺术爱好者的眼球。这个宏伟的酋长国的一部分装饰有大费多西大诗,这就是为什么可以说该作品是伊朗艺术和文化的一面镜子的原因之一。

 

حافظیه شیراز

حافظیه شیراز، محل دفن یکی از شاعران بزرگ پارسی زبان ایرانی است که اشعار بی نظیر ایشان، در مناسبت های مهم ایرانی، از جمله عید نوروز و شب یلدا، توسط هر خانواده ایرانی خوانده می شود تا به پاس زیبایی این اشعار، حافظ و تاریخ ایران، نسل به نسل به کودکانشان، منتقل یابد.
این بنای با شکوه، بارها در دوران های مختلف بازسازی شده و امروزه برای بازدید عموم مورد استفاده قرار می گیرد و در حال حاضر در نزدیکی «دروازه قرآن شیراز» یکی از دروازه های معروف شیراز، قرار دارد و شما می توانید اگر مشتاق به دیدن این اثر تاریخی هستید، از شعر خوانی که علاقه مندان به شعرهای این شاعر پارسی زبان دارند، لذت ببرید.
ساخت این بنا، از سبک معماری دوران کریم خان زند، گرفته شده است و کاشی کاری زیبا و هنرمندانه آن، بخشی از تاریخ هنر کاشی کاری ایرانی را، به نمایش می گذارد. بر روی بخش هایی از دیوارهای حافظیه، اشعاری از حافظ، حکاکی شده است که از جمله این اشعار، می توان به بیت معروفی از شعر حافظ، از جمله «چو بشنوی سخن اهل دل نگو که خطاست/سخن‌شناس نئی جان من خطا اینجاست»، اشاره نمود.

 

哈菲兹·设拉子(Hafezieh Shiraz)是伊朗说波斯语的伟大诗人之一的安葬之地,每位伊朗家庭在重要的伊朗场合(包括诺鲁兹和雅尔达之夜)都会朗诵其独特的诗歌,以保留哈菲兹和塔里克这些诗歌的美。伊朗将世代相传给他们的孩子。 这座宏伟的建筑已在不同时代进行了多次改建,现已用于公众观赏,目前位于设拉子(Shiraz)著名的城门之一的“设拉子古兰经门”附近,如果您渴望的话,可以参观。这是一部历史著作,喜欢看那些对这位波斯语诗人的诗歌感兴趣的人的诗歌。 该建筑的建筑采用了卡里姆·汗·赞德(Karim Khan Zand)时代的建筑风格,其美丽而艺术的瓷砖展现了伊朗瓷砖艺术历史的一部分。哈菲兹耶墙上的某些部分刻有哈菲兹的诗。引用。

 

در حقیقت شیراز بهترین موضوع برای آموزش زبان چینی است، چرا که به خوبی می توانید یک مکالمه تمار عیار را برای خود ایجاد نموده و با توریست های چینی به مکالمه بپردازید. بهترین کاری که می توانید برای واقعی سازی و کاربردی کردن مهارت هایتان انجام دهید، این است که در این امکان تاریخی شیراز حضور یافته و یا اردوهای آموزشی ای را رقم بزنید و به افراد چینی زبان هر از گاهی به مکالمه و صحبت بپردازید.
در این راستا قطعا آموزشگاه های زبان بی تاثیر نیستند و می توانند این موقعیت را به شکل بهتری برای شما رقم بزنند. آموزش زبان چینی به شکل های مختلف، برای نیازهای متفاوت برای زبان آموزان رقم خورده است و با دایره انتخابی بیشتری آنها را مواجه نموده اند. اما از دوره های ویژه آکادمی زبان بهین دانش که بهتر است به معرفی کوتاهی از آنها بپردازیم، می توان به دوره های آنلاین زبان چینی و آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، پرداخت که با روش سیستم آموزشی رامیت، بهترین روش آموزشی را در زبان چینی رقم زده اند.