IELTS7 Banner 01 8 چگونه به زبان آلمانی با تلفن صحبت کنیم,مکالمه با تلفن به زبان آلمانی

«چگونه به زبان آلمانی با تلفن صحبت کنیم؟» تا به حال در حین یادگیری زبان آلمانی به این موضوع فکر کرده بودید؟ آیا با وجود برنامه های اینترنتی واتس آپ یا تلگرام و کم رنگ شدن کاربری تلفن، به این فکر کرده بودید که این موضوع نیز می تواند حائز اهمیت باشد؟
اگر علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی هستید و خودتان را برای آموزشی تمام عیار آماده ساخته اید، بهتر است به هر موضوعی به بهترین شکل پرداخته و سعی کنید که با عبارات و اصطلاحات مهم در هر موضوعی آشنا شوید. این موضوع می تواند در گرفتن ویزا و یا پاسپورت آلمانی، رفت و آمدها برای کارهای اقامتی خود و خانواده تان و یا حتی یک تلفن ساده برای پرسیدن حال یک دوست یا آشنا در آلمان، حائز اهمیت باشد. برای درک بهتر این موضوع ما نیز تلاش نمودیم تا در این راستا با ایجاد یک مقاله در خور، شما را با این موضوع آشنا نموده و در عین حال در حین آموزش با موضوعات سرگرم کننده و کاربردی تر نیز آشنا نماییم. با ما همراه باشید…

چگونه به زبان آلمانی با تلفن صحبت کنیم؟

  • اولین قدم برای آغاز مکالمه با تلفن به زبان آلمانی ، معرفی کردن خودتان است. برای معرفی می توانید از عبارت زیر استفاده کنید…

.Guten Tag, Mein name ist Mary
روز به خیر، اسم من ماری است.

  • در شروع مکالمه آلمانی مانند سایر زبان ها، به یک معرفی نیاز است. مخصوصا وقتی که شما با یکی از موسسات دولتی و یا غیر دولتی تماس می گیرید. اما گاهی با این مورد مواجه می شوید که فرد پشت خط اسم شما را به درستی متوجه نمی شود و بار دیگر از شما می خواهد که اسمتان را تکرار کنید. اگر اسم شما یک اسم ایرانی باشد، قطعا برای این موضوع فرد از شما می خواهد که اسمتان را هجی کرده تا بتواند بهتر اسم شما را تکرار کند. در این صورت احتمالا شما با سه نوع سوال مواجه می شوید که عبارتند از:

Wie Schreibt man das?
چطور (اسم شما) نوشته می شود؟
Wie bitte?
چی فرمودید؟
Bitte, buchstabieren Sie.
.لطفا، (اسمتان را) هجی کنید

برای هجی کردن اسم خود باید به این شکل عمل کنید؛ Mary. Ich buchstabiere : M- A-R-Y همانطور که می بینید برای هجی کردن نیاز به جمله سازی وجود دارد و بهتر است که برای مودبانه بودن مکالمه تان به همین شکل عمل نمایید.

  • اما در موقعیت های متفاوت روش شروع مکالمه تلفنی به طبع متفاوت است که نباید نگران این موضوع بوده و بدانید که آشنایی شما با اصطلاحات و عبارات کاربردی مکالمه تلفنی آلمانی، کفایت کرده و به مرور خواهید توانست از موضوعات یادگیری در بخش های مختلف استفاده کرده و مهارت خود را به اجر بگذارید.

?Hallo, kann ich mit Marie sprechen
سلام می توانم با ماری صحبت کنم؟

?Ich bin Marie, kann ich mit Nick sprechen
من ماری هستم می توانم با نیک صحبت کنم؟

?Können Sie bitte Ihren Namen buchstabieren
می توانید لطفا اسمتان را هجی کنید؟

Vielen Dank für diese Information
صمیمانه تشکر می کنم برای این اطلاعات.

?Entschuldigung, ich kann dich nicht hören. Kannst du lauter sprechen
متاسفم، صدای شما را نمی شنوم. می توانید بلندتر صحبت کنید؟

?Mit wem spreche ich hinter den Kulissen
من با چه کسی پشت خط صحبت می کنم؟

.Hallo, ich wollte mit Herrn Ebrahimi sprechen
سلام می خواستم با آقای ابراهیمی صحبت کنم.

Danke fürs zuschauen
متشکرم برای تماستان.

?Können Sie mich mit Frau Naderi verbinden
می توانید مرا به خانم نادری وصل کنید؟

Kannst du mich bitte anrufen
می شود لطفا شما با من تماس بگیرید؟

.Danke für deinen Anruf
از تماس شما متشکرم

.Bitte geben Sie die Kontaktnummer ein
شماره تماستان را بفرمایید.

.Bitte senden Sie Ihre E-Mail
لطفا ایمیل خود را ارسال بفرمایید.

?Was ist das Präfix der Stadt Hamburg
پیش شماره شهر هامبورگ را بفرمایید؟

Entschuldigung, ich habe die falsche Nummer gewählt
ببخشید اشتباه شماره گرفتم.

.Bitte hinterlassen Sie Ihre Nachricht
لطفا پیامتان را بگذارید.

.Bitte kommen Sie für ein persönliches Interview
لطفا برای انجام مصاحبه حضوری تشریف بیاورید.

?Können Sie mich mit Raum ۳۴ verbinden
می توانید مرا به اتاق ۳۴ وصل کنید؟

?Bitte verbinden Sie mich mit dem Management
لطفا مرا به مدیریت وصل کنید؟

?Sind sie Frau Marie
خانم ماری هستند؟

زبان آلمانی از زبان های جنسیت محور است که بهتر است در ابتدا با مطالعه داستان های کوتاه و یا رمان هایی که برای سطح مقدماتی تهیه دیده شده اند و یا گوش دادن به موسیقی یا پادکست ها، گوش خود را عادت به شنیدن و چشم خود را عادت به دیدن این کلمات داده و در نهایت تلاش نمایید تا به شکل ناخودآگاه به این امر آشنا شوید.

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در همان ابتدا و با آگاهی بخشی این موضوع، زبان آموزان را به این امر واقف می کنند و در نهایت با روش های گوناگون این موضوع را برای آنها آسان می نمایند. این بخش در سایر مکالمات با هر موضوعی مهم است و بهتر است که با روش های سرگرم کننده بدان پرداخته و خودتان را برای این موضوع با تمرین ها و چالش های گوناگون روبرو سازید.
اغلب در آموزشگاه های زبان به مکالمات تلفنی پرداخته نمی شود و اما بهتر است که اگر نیز به این امر به شکل سایر موضوعات پرداخته نمی شود اما برای زبان آموزان تمریناتی ارائه شود و یا موقعیت های شکل بگیرد تا این فرایند به خودی خود نیز به انجام بپذیرد.
سایت احمدرضا ابراهیمی در دوره های ویژه خود از جمله آموزش زبان آلمانی در ۵۰ روز، این موقعیت را فراهم نموده تا زبان آموزان بتوانند به بهترین شکل و با واقع شدن در موقعیت های شبیه سازی شده خودشان را برای هر موقعیتی آماده سازند. این دوره ها همگی تحت عنوان دوره های آموزش آنلاین زبان آلمانی ایجاد و در نهایت جمع وسیعی از علاقه مندان را در جای جای ایران و جهان با آموزش زبان آلمانی در یک محیط کاملا برابر، آشنا می کند.
برای اطلاع از زمان شروع کلاس ها و دوره های مربوطه و همچنین استفاده از مشاوره رایگان در جهت انتخاب زبان، دوره و همچنین روش های یادگیری در منزل و سایر موارد دیگر، می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام بخش زیر پرداخته و از این طریق با مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین می توانید با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ نیز تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی نیز از موقعیت موجود و مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.