برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 کلمه News جمع است یا مفرد
کلمه News جمع است یا مفرد؟ برای این کلمه باید از فعل “is” استفاده کرد یا “are” ؟ آیا پاسخ این سوال را می‌دانید؟ با این بخش از گرامر زبان انگلیسی تا چه حد آشنایی دارید؟ در ادامه مقاله به همه سوالات پاسخ داده می‌شود، فقط کافی است که با ما همراه باشید. بله درست است، کلمه “News” در انگلیسی مفرد و غیر‌قابل شمارش در نظر گرفته می‌شود. پس برای آن از حالت مفرد افعال مثل “is” و یا “was” استفاده می‌کنیم. برای مثال:

.the news is on channel 5
این خبر برای شبکه پنج است.

.the news was surprising
این خبر شگفت آور بود.

کلمه News جمع است یا مفرد؟

  • یک اشتباه رایج‌تر گفتن “a news” است. در صورتی که برای افعال غیرقابل شمارش در زبان انگلیسی مجاز به استفاده از “a” یا “an” نخواهیم بود. پس دقت داشته باشید که هیچوقت نمی‌توانیم بگوییم:
.I heard a good news
من یک خبر خوب شنیدم.
شکل درست آن را می توان در جمله زیر یافت:
.I heard some good news
من یک خبر خوب شنیدم.
  • خب حالا سوالی که پیش می‌آید این است که اگر کلمه News مفرد و غیرقابل شمارش است چطور می‌توانیم آن را به صورت جمع استفاده کنیم و راجب بیش از یک “News” صحبت کنیم؟
    در حقیقت جواب این است که قبل از کلمه “News” می‌توانیم از کلمه های “bit” یا “piece” استفاده کنیم و این کلمه را جمع ببندیم. برای مثال:
.I have three pieces/bits of bad news for you
من سه خبر بد برای شما دارم.
  • همچنین می‌توانیم از عبارات “items of news” یا “news stories” نیز استفاده کنیم. عبارت “news stories” اغلب در مواردی به کار می‌رود که در تلویزیون مشاهده شده یا در روزنامه و مجله خوانده شده باشد. در نهایت هیچوقت نمی‌توانیم بگوییم “many news” چرا که کلمه “many” همواره در مورد اسامی شمارش پذیر بکار برده می‌شود. در عوض می‌توانیم از کلمات “much” یا “a lot of / lots of” استفاده کنیم. برای مثال:
there wasn’t much news over the weekend.
.آخر هفته چندان خبری نبود
I have lots of news to tell you.
.من خبرهای زیادی دارم که باید به شما بگویم
خب فهمیدیم کلمه “News” مفرد و غیرقابل شمارش است، پس باید حواسمان باشد که هیچوقت نگوییم “a news” و در عوض بگوییم “some news”. یادگیری زبان سخت نیست؛ البته اگر به این نکات ریز اما مهم توجه داشته باشیم. آموزش زبان انگلیسی، می‌تواند راهی تازه را برای هر کدام از ما باز کند و موقعیت های جدید شغلی و تحصیلی بسزایی را برای ما رقم بزند. این راه جدید می‌تواند دستیابی به یک شغل خوب یا ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر باشد.
البته که یادگیری زبان به صورت خودآموز نمی‌تواند فکر درستی باشد چرا که تجربه ثابت کرده‌است که افرادی که به صورت خودآموز زبان را فرا می‌گیرند یا پس از مدتی خسته می‌شوند و یا با سرعت کمی مسیر یادگیری را طی می‌نمایند. در این زمینه با آگاهی داشتن از نیازهای خود و شرایطی که در آن قرار گرفته اید می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی برای این موضوع به صورت رایگان مشاوره های لازمه را برای زبان آموزان ایجاد نموده‌ایم تا بتوانند با بهره‌گیری از تجربه‌های متخصصین این دوره بهترین انتخاب را داشته باشند. انتخاب دوره علاوه بر موقعیت شغلی و یا تحصیلی به سبک یادگیری شما نیز بستگی دارد که در دوره‌های آموزش آنلاین زبان در همان ابتدای راه به خوبی به این موضوع پرداخته می‌شود.
آموزش آنلاین زبان انگلیسی با همراهی دوره منحصر به فرد آموزش راکت انگلیسی، توانسته است بخش اعظمی از مسیر را تحت شعاع قرار داده و این مسیر را با کیفیت و سرعت بیشتری طی نماید. دوره راکت به دو صورت VIP Rocket (فوق فشرده) و Tailored Rocket (فشرده) برگزار می‌شوند.
این دوره از شگفتی‌های آموزش زبان است که امروزه توجه بسیاری از کارشناسان زبان را نیز به خود جلب نموده است و ما شاهد این هستیم که بسیاری از اساتید درخواست گذراندن دوره‌های تربیت مدرس راکت را دارند که این امکان نیز برای تمامی آنها فراهم آمده است.
راکت دارای پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته است و همچنین این دوره‌ها کاملا خصوصی برگزار می‌شوند و شما را در کمترین زمان ممکن به سطح قابل قبولی در یادگیری می‌رساند. کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از ابتدای اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می‌دهند.

راه های ارتباطی با ما:
_ ثبت مشخصات خود در بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره
_ تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
_ پشتیبانی سایت