فعل مضارع در زبان عربی به فعلی گفته می شود که به زمان حال بر می گردد و در واقع برای صرف این زمان بکار برده می شود. این فعل متضاد فعل ماضی در زبان عربی است چرا که فعل ماضی برعکس فعل مضارع به انجام کاری در گذشته دلالت می کند. اگر بخواهیم معادل این فعل را در زبان فارسی بیان کنیم، به صورت زیر خواهد بود:

– می روم
– می روی
– می رود
– می رویم
– می روید
– می روند

نکته قابل توجه این است که اگر به این افعال در فارسی نگاه کنیم همگی با «می» شروع می شوند و البته که در زبان عربی نیز مشخصه هایی خواهد داشت که نشان دهنده این افعال باشد. افعال مضارع در زبان عربی اما به شکل زیر صرف می شوند:

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

صرف افعال مضارع عربی!

آن مرد می رود=> یذهبُ
آن دو مرد می روند=> یذهبانِ
آن مردها می روند => یذهبونَ

آن زن می رود => تذهبُ
آن دو زن می روند => تذهبانِ
آن زن ها می روند => یذهبنَ

میروی => تذهبُ
شما دو مرد می روید => تذهبانِ
شما مردان می روید => تذهبونَ

تو می روی => تذهبینَ
شما دو زن می روید => تذهبانِ
شما زنان می روید => تذهَبنَ

می روم => اذهبُ
می رویم => نذهبُ

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

افعال عربی انواع گوناگون دارند که در دوره های مقدماتی آموزش زبان عربی با آنها آشنا می شوید. یادگیری دستور زبان عربی در واقع بخش مهمی از آموزش است که در دوره های آموزش آنلاین زبان عربی در موسسه بهین دانش، با روش های گوناگونی به آنها پرداخته می شود. روش هایی که برای یادگیری دستور زبان می توان از آنها استفاده کرد متفاوت هستند اما روش های ناخودآگاه از مهم ترین آنها هستند که زبان عربی را در حین مطالعه زبان و یا گوش دادن به فایل های صوتی و کلیپ های تصویری فرا می گیرید.
دیدن کلیپ های آموزشی، دیدن و شنیدن اخبار، شنیدن پادکست ها و یا نوشتن خاطرات می توانند همه و همه روشی باشند بر یادگیری شهودی و ناخودآگاه دستور زبان عربی. این روش ها تنها شما را با قوائد عربی آشنا نمی کنند بلکه شما می توانید به راحتی با دیدن و شنیدن این موضوعات، خودتان را برای بدست آوردن مهارت های مهم در یادگیری زبان عربی آماده سازید.
برای این منظور بهتر است که زبان گوشی خود را به زبان عربی تغییر داده و یا با دیدن فیلم و سریال های عربی و یا شنیدن اخبار و برنامه های تلویزیونی عربی زبان زبان عربی را در زندگی خود وارد نموده و یک تمرین تمام عیار را رقم بزنید.

 

یادگیری زبان عربی سخت نخواهد بود چرا که همه ما به طریقی با این زبان آشنا بوده و هستیم و البته که می توانیم راحت تر از سایر افراد از کشورهای مختلف این زبان را فرا بگیریم. مرکز تخصصی زبان بهین دانش به دلیل اهمیتی که این زبان برای ما فارسی زبانان و مسلمانان دارد، به این زبان به صورت تخصصی پرداخته است و برای دستیبابی تمامی افراد در جای جای ایران و جهان این دوره ها را به صورت آموزش آنلاین زبان عربی تهیه دیده است. دوره های زیر مجموعه آموزش آنلاین زبان عربی شامل دوره های راکت عربی و همچنین دوره های همیاد عربی هستند که هر یک به طریقی خاص به آموزش زبان عربی پرداخته اند. دوره راکت عربی یکی از تخصصی ترین دوره ها است که به هر چهار مهارت اصلی در زبان عربی می پردازد و قوائد و دستور زبان عربی را شیوه های ناخودآگاه به زبان آموزان آموزش می دهد. این روش ها همگی بر روی مهارت های یادگیری زبان آموزان تمرکز دارند و در واقع با تکیه بر توانایی های فردی و گروهی و با ارائه پروژه های گوناگون زبان عربی را در کمتر از ۲ ماه به جای ۲ سال به زبان آموزان آموزش می دهد. دوره های همیاد عربی اما از سری دوره های خصوصی و آنلاین زبان عربی است که با شخصی سازی روش یادگیری با توجه به سبک یادگیری افراد مختلف، زبان با تفاوت محسوسی آموزش می دهد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

در واقع شما از صفر تا صد این دوره را به صورت آنلاین می گذرانید و البته که در تمامی این مسیر انتخاب با شما است. این انتخاب ها شامل موارد زیر می شوند: – انتخاب زمان و ساعت کلاس ها با زبان آموزان همیاد – انتخاب محتوای آموزشی با زبان آموز
– انتخاب اساتید با زبان آموز
– انتخاب تعداد جلسات با زبان آموز
– انتخاب روش آموزشی با زبان آموز – و…

در صورت اینکه تمایل به دریافت اطلاعات کامل و جامع تری را درباره کلاس ها و شرایط برگزاری آنها دارید. می توانید بامشاوران آموزشی ما ارتباط برقرار نموده و پاسخ سوالات خود را از آنها دریافت نمایید. ارتباط با مشاوران ما از طریق تکمیل باکس های زیر و یاارتباط برقرار نمودن با پشتیبانان سایت و صفحه اینستاگرام امکان پذیر است. این عزیزان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند و علاوه بر مشاوره های ثبت نامی شما را با دنیایی از روش های اداری آشنا با سبک های یادگیری و… آشنا خواهند نمود.