اولین جلسه از دوره Aim۱ با حضور زبان آموزان در آموزشگاه زبان بهین دانش برگزار شد. دوره Ami۱ یک دوره یادگیری زبان انگلیسی برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ سال است که یا دوره های دیگر را با موفقیت پشت سر گذاشته اند یا در همان ابتدا در تعیین سطح آموزشگاه موفق به گذراند این دوره شده اند.
توجه شما را به گزارش کوتاهی از روند برگزاری این جلسه جلب می نمایم.

شروع کلاس

جلسه ی امروز کلاس Aim ۱ برخلاف انتظار با دانش آموزان کمتری نسبت به دوره های پیشین شروع شد.بعد از آشنایی دانش آموزان با معلم و معرفی کردن و صحبت های اولیه ،وارد بحث اصلی، یعنی کتاب شدند. تمامی مکالمات درکلاس به زبان انگلیسی بود و زبان آموزان توانسته بودند به خوبی از عهده ی این موضوع بر بیایند.
همراه نوجوانان بودن، برای ما انرژی مضاعفی دارد که قابل توصیف نیست. اینکه در این سن می فهمند به دنبال چه هستند و برنامه ریزی هدفمندی دارند برای من به عنوان یک گزارشگر، قابل ستایش است.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

درس اول

از آنجا ک دانش آموزان انگیزه ی زیادی برای شروع ترم جدید و ب خصوص کتاب جدید داشتند، استاد سریعا وارد مباحث کتاب شدند! موضوع درس اول  “celebration” و “birthday party” و … بود، درس را با چندین سوال درباره زمان تولد، تجربه هایی ک در جشن های تولدشان داشتند و جشن های پیش رو، شروع کرده و یک دیسکاشن کوتاه درباره ی این مباحث تهیه دیده شد که دانش آموزان از آن استقبال زیادی کردند.

 

 

تمرین اول؛ مکالمه

سپس به سراغ conversation کتاب رفتند و آن را ۲ بار با DVD player گوش دادند. از آنجا که دانش آموزان علاقه ی زیادی به Role-play کردن conversation نشان دادند، آن را ۲ بار خواندند و Role-play یا تکرار کردند. در همین حین کلمات و اکسپرشن های تا حدودی جدید را نیز در کلاس بررسی شد.

 

 

پس از استراحتی کوتاه

بعد از آن یک استراحت چند دقیقه ای کوتاه برای زبان آموزان تهیه دیده شد تا بتوانند با تمرکز بیشتر در کلاس درس حضور پیدا بکنند و دوباره به بحث اصلی کتاب برگشته و اینبار به سراغ vocabulary های کتاب رفتیم ک مبحث party activities and supplies را مورد بحث قرار دادند.ابتدا معنی و مفهوم آن را مورد بررسی قرار دادند و سپس با تکرار(repeat)تلفظ درست کلمات را بررسی کردند
.سپس با یک listening که در خود کتاب قرار داشت،مهارت دانش آموزان در تفهیم و استفاده از لغات،مورد بررسی قرار گرفت.به عنوان homework به آنها یک مکالمه دونفره داده شد که با استفاده از لغات واکسپرشن هایی که یاد گرفته بودند باید یکی از خاطرات جشن های تولدشان را می نوشتند.
خب وقتی موضوع درس به خودی خود کاربردی می شود، شکی ندارد که با استقبال بیشتری مواجه می شود و زبان آموزان برای فعالیت در کلاس و تمرین ها، ذوق و شوق بیشتری را نشان می دهند و تمرین بالا نیز از جز همان تمرین هایی بود که رنگ و بوی شادی به کلاس داد.

 

پیروز نشدن را می توان پذیرفت اما تلاش نکردن پذیرفتنی نیست…

 

۱۵ دقیقه پایانی

برای درک بهتر از این مکالمه، استاد به سراغ مکالمه ی W۲ رفتند تا زبان آموزان بیشتر با مکالمات آشنا شوند.و نهایتا درپایان ۱۵ دقیقه ی آخر کلاس،یک فیلم موزیکال جهت تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی پخش شد.در اینجا کلاس به پایان رسید و به آنها یادآوری شد تا برای جلسه ی بعد کتاب Basic Oxford Dictionary را تهیه کنند تا از جلسه ی بعد روی این کتاب کار شود.
کار با دیکشنری، نیاز به آموزش و البته آگاهی سازی دارد. امروزه بسیاری از زبان آموزان و یا علاقه مندان به یادگیری زبان، از دیکشنری های همراه یا دیکشنری های انگلیسی به فارسی استفاده می نمایند که البته اگر بدانند استفاده از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی، چقدر می تواند روند یادگیری را تقویت بکند، هیچوقت از روش های دیگر استفاده نخواهند کرد. استفاده از دیکشنری مزیت های بسیاری دارد که یکی از این مزیت ها، آشنایی کاربردی و درست از معنی لغات انگلیسی و تلفظ صحیح لغات انگلیسی است.
شما تا به حال از دیکشنری های انگلیسی استفاده کرده اید؟ چه تاثیرات مثبتی در روند یادگیری شما داشته اند؟ با ما از تجربیات خود در استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی بگویید…