امروز دومین جلسه کلاس زبان انگلیسی ویژه نوجوانان (Set ۱) ۱۲ تا ۱۵ سال، با حضور زبان آموزان در ساعت ۱۸:۳۰ شروع شد.
متاسفانه از شروع تهیه گزارش ما موفق شدیم از جلسه دوم در خدمت این زبان آموزان خوش ذوق باشیم. در کلاسی که کودک یا نوجوان حضور داشته باشد، آن کلاس به دنیای آدم ها رنگ و بویی قشنگ می دهد. پاییز و نوجوانان همه سرشار از رنگ و لطافت هستند و من خوشحالم که وارد دنیای رنگی هر کدام از آنها شده ام.
در ادامه توجه شما را به گزارش کوتاه تهیه شده از روند برگزاری این جلسه جلب میکنم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

کودک درون

کودکان به نحوی پر انرژی و جنب و جوش هستند، به گونه ای که با همنشین شدن و ارتباط با آنها این انرژی به ما هم منتقل و باعث فعال شدن کودک درونمان شد.
هم نشینی با کودکان، ما را برای مدتی هر چند کوتاه از قید و بند سن و سال و دنیای بزرگسالی خارج کرد و دقایقی مهمان دنیای قشنگ آن ها شدیم. کلاس امروز با مرور درس گذشته به صورت آموزش زبان انگلیسی با موسیقی شروع شد به گونه ای که با درخواست پخش مجدد توسط زبان آموزان مواجه شدیم. آهنگ یادگیری زبان انگلیسی دوباره پخش شد و همه با هیجان مختص به خودشان با آهنگ ها هم خوانی می کردند.
ما را از دنیایمان بیرون نیاور، چرا که دنیای ما زیباترین دنیاست و تو یا نمی دانی یا فراموش کرده ای…

 

 

پاورپوینت لغات

لغات مربوطه ابتدا با تصویر به صورت پاورپوینت به زبان آموزان آموزش داده شد. بعد از تدریس گرامر زبان انگلیسی، زبان آموزان آماده بازی چالشی شدن و به گونه ای برای نوشتن ، بازی و رقابت با یکدیگر لذت می بردند.
آموزش کودکان در آموزشگاه زبان بهین دانش
، کاملا بر پایه ی بازی و سرگرمی ست و سعی کرده ایم که محیطی کاملا شاد و البته تخصصی برای این کودکان عزیز فراهم بکنیم. البته که راستش را بخواهید وقتی برای تهیه گزارش به این کلاس رفتم دلم نمی خواست دیگر به هیچ چیز جز دیدن آنها و لبخندهایشان، فکر کنم.

 

 

سینما در کلاس

در انتهای کلاس کارتونی برای زبان آموزان پخش شده و با خوردن خوراکی از دیدن و تماشای کارتون لذت بردند. با اینکه کارتون پخش شده کاملا به زبان انگلیسی بود، بدون ترجمه و زیر نویس، با این حال زبان آموزان عمیقا به مفهوم آن پی برده و درباره آن به گفت و گو نشستند. استاد از آنها خواست که در انتهای کارتون، برایش تعریف بکنند که قصه ی کارتون چه بوده است و درباره چه چیزی صحبت می کردند…
در جایی از یک عزیزی خواندم: “وقتی خوشبختی که وجودت آرامش بخش دیگران باشه”. و قطعا این کودکان خوشبخت ترین هستند.

 

طولانی زیستن تقریبا آرزوی همه مردم است؛ اما خوب زیستن آرمان عده معدودی است!!

 

 

پایان کلاس

چیزی که مرا بیشتر خوشحال می کرد، شوق و اشتیاق یادگیری در کودکان است و با وجود ۱/۳۰ دقیقه حضور در کلاس انرژی آنها نه تنها کم نشد بلکه به همه مجموعه آموزشی نیز، این انرژی را منتقل و با انرژی بیشتری راهی خانه هایشان کردیم. این کلاس راس ساعت۱۸:۳۰ برگزار شد و در ساعت ۲۰ به صورت رسمی پایان یافت.
خداحافظی با آنها سخت بود و البته متوجه یک موضوع جالب نیز شدم؛ منشی مجموعه در کنار آنها شبیه خودشان شده بود و چقدر خوب که در دنیای آنها غرق شویم و نه آنها را در دنیای خودمان غرق کنیم.

” شادمانی دوست داشتنی ترین شکل جرات است.” این جمله را بارها با خود تکرار کنید و یادتان باشد انسان های شاد، قدرتمندترین انسان های روی این کره خاکی هستند. کسانی که انتخابشان شاد بودن، شاد کردن، امید داشتن، خوب زندگی کردن و لبخند زدن است می توانند حال و آینده ای بهتر را برای اطرافیان خود بسازند. برایتان دنیایی از شادی و لبخند آرزو داریم…