خوشحالم که در سومین جلسه کلاس نیز حضور داشتم و میتوانستم برای بار دوم صورت ماه تک تک زبان آموزانمان را ببینم. کلاس راس ساعت ۱۸/۳۰ با حضور زبان آموزان شروع شد. و همه آنها دقایقی را به در آوردن کاپشن ها و شال و کلاه های رنگی شان سپری کردند. پاییز بود و هوا به شدت سرد اما گرمای حضور آنها در همان دقایق ابتدای مثل چای تازه دم، گرممان کرد…
در کنار ما باشید با یک گزارش پاییزی دیگر…

IELTS7 Banner 01 8

 

شروع کلاس

بعد از حضور و غیاب زبان آموزان و خوش و بش های کودکانه ای که بین آنها و استاد برقرار شد ،تکایف انجام داده شده توسط استاد چک شد و رفع اشکال در همان ابتدا، انجام شد. در این جلسه تعدادی زبان آموز جدید به جمع قشنگ ما اضافه شده و پس از آشنایی با تک تک آنها ، دروس به صورت خلاصه وار برای زبان آموزان جدیدمان، توضیح داده شد.
آنها با صورتی شاد و بشاش  و انرژی مضاعفشان، به درس گوش می دادند و هر کجا که می توانستند با استادشان همراهی می کردند.

 

 

در ادامه…

آموزش جدید با توجه به پوسترهای تخصصی و رنگ رنگی در آموزشگاه انجام شد و با توجه به اینکه زبان آموزان تصویر مربوطه را دیده، معنی بدون کوچکترین توضیحی برای آنها واضح بودو بهتر و کامل تر متوجه موضوع می شدند. این روزها آموزش با استفاده از تصویر، حتی برای ما بزرگسال ها، به شدت کاربردی تر است و می تواند یک آموزش شسته رفته باشد. در دنیایی که تصویر بیش از کلمات حرف می زند، آموزش زبان با تصویر نیز می تواند بیانگر سرعت در یادگیری باشد.
دیکشنری های تصویری نیز، بخش زیادی از آموزش را به خود اختصاص داده اند و شما بزرگسالان هم می توانید برای بیشتر کردن دایره لغات خود از دیکشنری ها و کتاب های کودکان و نوجوانان، استفاده ببرید.

 

 

ارزیابی

برای ارزیابی میزان یادگیری کودکان عزیز آکادمی زبان بهین دانش، یکسری برگه های آماده شده از قبل به آنها داده شد و از آنها خواسته شد که در کلاس این آزمون کوتاه را انجام بدهند که اشکالات پنهان آنها زیر نظر استاد رفع بشود و آموزش به طور کامل و با اطمینان انجام شود.

 

 

زنگ تفریح

برای اینکه کودکان و نوجوانان، سراسر انرژی هستند و نمی توانند برای مدتی طولانی، یکجا قرار داشته باشند و کلاس نیز کسل و خسته کننده نباشد،برای سرگرمی، بازی طراحی شد.
بازی به گونه ای برای زبان آموزان طراحی شد که درجمله سازی به طور صحیح به آنها کمک می کرد؛ به صورتی که زبان آموزان می بایست در مدت زمان تعیین شده جملاتی که بر روی لیوان یکبار مصرف چسبانده شده را به صورت صحیح روی هم چیده، در حالی که لیوان ها سرازیر نشود. کسی که تعداد بیشتری جمله درست کرده باشد به اصطلاح برنده است.
این بازی برای زبان آموزان بسیار هیجانی و چالشی بود و همه به سرعت به این کار مشغول بودند به طوری که من می خواستم برای دقایقی دست از نوشتن و یادداشت برداری، بردارم و به جمع آنها بپیوندم.
براستی چرا آنها به این شدت زیبایند؟!

 

بزرگ ترین ضعف ما در تسلیم شدن نهفته است؛ همیشه مطمئن ترین راه برای موفقیت، تلاش دوباره خواهد بود.

 

 

پایان کلاس

کارتونی با زبان اصلی و متناسب با سطح آنها به منظور افزایش دامنه لغات و تلفظ صحیح کلمات، نمایش داده شد و آنها نیز با لذت فراوان در کنار دوستان خود به تماشا کارتون انگلیسی مشغول شدند. دیدن کارتون یا فیلم در کنار همکلاسی ها لذتی دو چندان دارد و می تواند کلاس را حتی برای دقایقی اندک به یک سینمای کوچک و دوستانه تبدیل کند. زبان آموزان با دوستان خود به تحلیل کلمات می پرداختند و استاد از آنها خواست که از معنی کردن لغات و کلمات و برگرداندن آن به زبان فارسی حتی در ذهن خود، خودداری کنند.
در انتها با دادن تکالیف که مرتبط با کتاب کار بود و تعدادی جملات که توسط معلم بر روی تابلو نوشته شده بود، به کلاس خاتمه دادند و کلاس در ساعت ۲۰ به پایان رسید. استاد از آنها خواست که انجام تمرین ها را جدی بگیرند تا بتوانند به اشکالات خود بهتر واقف شوند.
انجام تکلیف و پیگیری های بعد از کلاس در یادگیری زبان سهم بسزایی دارد. چرا که با حل تمرین به اشکالات خود پی برده و می توانید در جلسه بعد و یا با پشیبانی ۲۴ ساعته از طریق استادتان به رفع اشکال بپردازید. کسانی که در طی ترم تمرین می کنند و سعی در انجام تکالیف دارند بهتر از دیگر همکلاسی های خود از پس امتحان بر می آیند و قبل از آزمون می توانند مشکلات خود را حل نمایند. شما جزء کدام دسته هستید؟ کسانی که در شب امتحانی هستند یا کسانی که در طول ترم به تمرین می پردازند؟
درباره خود و روش یادگیری تان با ما صحبت کنید و دوستان خود را از نظرات خود بهره مند بسازید…