چهارمین جلسه در پاییزی به این با شکوهی و در کنار این عزیزان برای ما رقم خورد و توانستیم قبل از ورود تمامی زبان آموزان، بر سر کلاس حضور پیدا کنیم، تا ثانیه های ورودشان را، به شکل گزارش برای شما عزیزان، تهیه ببینم.
همه در راهرو آکادمی گرد هم آمده بودند و با صدای بلند و با هیجان درس جلسات قبل را مرور می کردند و تلاش می کردند انگلیسی حرف زدن را فراموش نکنند. وقتی کلاسشان شروع شد با ذوق و شوق وارد کلاس شدند و با جملات قشنگشان، با استاد و بقیه دوستانشان به حال و احوال پرداختند.
به حضور من عادت کرده بودند و خوشحال بودم که باعث معذب بودن آنها نیستم. حالا دیگر من جزیی از آن کلاس بودم و می توانستم روزها و هفته ها، تا پایان ترم در کنارشان باشم.
این دوره به جد یکی از دوره های مورد علاقه من است و خدا را شاکرم برای دیدن و زمانی را گذراندن با این عزیزان.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

شروع کلاس

کلاس به صورت رسمی شروع شد و حضور و غیاب بعد از ورود انجام گرفت. تکالیف انجام داده شده توسط زبان آموزان با یکدیگر بررسی شد. جدولی در کتاب کار آنها وجود داشت که زبان آموزان به طور کامل نتوانسته بودن آن را کامل بکنند. این جدول با همکاری همه در کلاس انجام داده شد و هر گونه اشکال و ابهامی که آنها با آن روبه رو شده بودند نیز برطرف شد.
یادگیری به صورت جمعی می تواند علاوه بر تقویت روحیه تیمی، سرعت یادگیری را افزایش بدهد و آموزش زبان به صورت بهتر و کاربردی تر انجام بشود.

 

 

زبان تصویری

وقتی زبان با تصویر آمیخته شود، یادگیری و آموزش زبان برای زبان آموز راحتتر و قابل حس تر می شود به گونه ای که با دیدن تصویر بدون هیچ گونه توضیح یا حداقل توضیح، یادگیری راحت تر و احتمال اینکه زبان آموز اشتباه برداشت کند و یا به اشتباه بیافتد بسیار کمتر می شود. در این روش حداقل دو قسمت از بدن مانند مغز و چشم درگیر هستند و آموزش و یادگیری فعال تری خواهیم داشت.

 

 

گرامر و لغات

گرامر مرتبط (subject pronoun) و کلمات مربوطه به صورت پاورپوینت با شکل و رنگ های زیبا که برای زبان آموزان جذاب نیز باشد توسط خود معلم برای آنها ساخته شد. در پاورپوینت همه موضوعات به صورت کوتاه و کاربردی توضحیح داده شده بود و زبان آموزان به این روش یادگیری استقبال نشان دادند و همه به خوبی تمرین های مربوط به گرامر این درس را انجام دادند. سوال ها پرسیده شد و اشکالات در همان ابتدا رفع شد.

 

 

دنیای واقعی

برای اینکه زبان آموزان متوجه شوند که این ساختار گرامری و کلمات در کجا و در چه موقعیتی به کار برده می شود و در کل به صورت واقعی آن را لمس کنند کلیپی برای آنها پخش شد که تمام ساختار گرامری که یاد گرفته بودند را در موقعیت های مختلف استفاده کرده و زبان آموزان نحوه استفاده از این گرامر و چگونه استفاده کردن آن رامشاهده کردند.این  کار به یادگیری بیشتر آنها نیز کمک کرده و بعد از آن با خلق موقعیت جدید برای خود نحوه استفاده از آن را به راحتی فرا گرفتند.

 

وقتی شما خوش بین هستید، زندگی شیوه ای بامزه برای مراقبت از شما دارد…

 

 

پایان کلاس با چشم های بسته!

در ادامه کلاس با استفاده از یک چشم بند به صورت اتفاقی چشم زبان آموزان به صورت تکی بسته شد و اجسام واقعی مثل کتاب،دفتر، مداد و خودکار و … دریک جعبه قرار داده شد و از آنها خواسته شد با لمس هر وسیله یک جمله که مرتبط با جلسه امروز بود را بیان کنند.این روش مانند سایر روش های یادگیری زبان با بازی و سرگرمی، برای زبان آموزان تفریح ویژه ای، همراه با آموزش فراهم کرده بود که با استقبال همه مواجه شد.
زبان آموزان آنقدر سرگرم بازی بودند که گذر زمان برای ما احساس نمی شد و هیچکدام از صدای زنگ خوشحال نشدند.
برای جلسه بعد، استاد تمرین هایی را در نظر گرفت و تصمیم بر آن شد که تمرین های انجام شده در دقایق اولیه جلسه بعد، انجام شود و برای شروع درس جدید، به طور کامل به رفع اشکال بپردازند.
مرور همیشگی دروس جلسه قبل، باعث آمادگی آنها برای امتحان و همینطور فراموش نشدن موضوعات قبلی می شد. مرور و تکرار می تواند راهی برای فراموش نکردن باشد و البته به در ذهن سپردن همیشگی نیز تاثیر گزار است.
برای یادگیری به همین دقایق اندک حضور در کلاس بسنده نکنید و سعی کنید با داشتن یک برنامه مدون این روند یادگیری را هم آسان تر نمایید و هم سریع تر. پیروز و موفق باشید.