۲۱ آذر ماه، با یک شروع طوفانی و تهیه گزارش از کلاس Starters۴ آغاز شد. هوای اصفهان به شدت سرد است، اما از باران های زیبای پاییزی چندان خبری نیست. هر از چندگاهی باران ریزی بر سطح این شهر می بارد تا پاییزمان چنان هم بدون باران نباشد. هوای سرد با وجود زبان آموزانی چنین مشتاق می تواند پاییز را حتی بدون باران هم زیبا بکند.
با ما همراه باشید با چهارمین گزارش از دوره های آموزش تخصصی زبان به کودکان ۸ تا ۱۱ ساله …

 

IELTS7 Banner 01 8

 

شروع کلاس

و اما استاد با انرژی ما با یک احوالپرسی گرم با زبان آموزان شروعی خوب را برای همه ما رقم زدند و اینکه کسی که می تواند اینقدر نزدیک به روحیات زبان آموزان کم سن و سال، رفتار کند، باعث انرژی و حال خوب برای ما بهین دانشی هاست.
پس از خوش بش با زبان آموزان، استاد حضور و غیاب کلاس را شروع کرد. در ابتدا زبان آموزان کتاب های کار خود را باز کردند تا هم درس قبلی را چک کنند و هم قسمت جدیدی را انجام دهند. هر کدام از زبان آموزان باید اعداد ۱ تا ۱۰ را با توجه به تصویر کتاب به حروف می‌نوشتند. که البته همزمان با این کار استاد شعری را در همین مورد پخش کردند و زبان آموزان هم با تکرار و انرژی هر چه تمام تر می‌خواندند.
کلیپ آموزش اعداد ۱ تا ۱۰ انگلیسی
، به بهترین نحو با اجرای استاد همراه شد و زبان آموزان همگی در پارت دوم با استاد خود همراهی می کردند.

 

 

فعالیت های کلاسی

مجددا زبان آموزان به سراغ کتاب اصلی رفتند و دوفعالیت listen۳ کتاب انجام شد. فعالیت اول مربوط به وصل کردن عبارات به تصاویر مورد نظر و فعالیت دوم مربوط به انتخاب تصویر مناسب از بین دو تصویر با توجه به فایل صوتی کتاب بود.
گوش دادن به فایل های صوتی مختلف توانسته بود که قدرت شنیداری زبان انگلیسی زبان آموزان ما را بهتر از قبل کند و امروز شاهد آن بودیم که تمامی تمرین های مربوط به Listening زبان انگلیسی به خوبی توسط آنها انجام شد.

 

 

الفبا در زبان انگلیسی

پس از این قسمت استاد حروف الفبا زبان انگلیسی را بصورت کامل با حرفهای کوچک وبزرگ بصورت نامنظم روی تابلو نوشت و از زبان آموزان خواست که دونفر داوطلبانه برای انجام بازی اعلام آمادگی کنند. نفرات اول محمدمهدی و سبحان بودند که پای تابلو آمدند هربار استاد اسم حرفی را می گفت و آن دو آن را روی تابلو پیدا می‌کردند هر کس حروف بیشتری پیدا می‌کرد امتیاز بیشتری داشت و هربار بقیه زبان آموزان شمارش معکوس را برای آنها می‌گفتند. بازی با هیجان پیش می رفت.

 

 

سپس به سراغ کتاب هایشان رفتند و اسمشان را در قسمتی از کتاب که خواسته شده بود نوشتند. و بعد از آن داخل دفتر سوال و جواب درباره اسمشان را تمرین کردند.

 

شجاعت فقط جمع شدن گام های کوچک است…

 

 

پخش کلیپ انگیزشی

امروز برای بار دوم فیلم انگیزشی زبان انگلیسی در کلاس توسط استاد پخش شد و زبان آموزان چنان محو کلیپ آموزش زبان شده بودند که کلاس به کل در سکوت فرو رفته بود و همه چشم و گوش شده بودند. تاثیر کلیپ های آموزشی در یادگیری زبان انگلیسی برای همه قابل رویت بود و زبان آموزان در این رده نیاز به شنیدن این مدل فیلم های انگیزشی داشتند.
دیدن فیلم و کارتون های آموزش زبان انگلیسی می تواند علاوه بر آموزش، یک سرگرمی و اوقات خوش را برای تک تک آنها و حتی زبان آموزان بزرگسال را نیز رقم بزند.
یادگیری زبان در سنین کمتر از ۵ سال اصولا با کارتون های انگلیسی زبان و به صورت ناخودآگاه صورت می گیرد که نتایج بسیار خوبی را هم برای آنها رقم می زند.

 

انجام فعالیت های کتاب و پایان کلاس

در آخر باز هم روی کتاب کار، کار شد. زبان آموزان از قسمتی از کتاب کار که آن را انجام نداده بودند شروع به کار کردند و هر کس به اندازه توانایی خود آن را انجام داد و کلاس با نوشتن تمرینات خانه روی تابلو توسط استاد و البته همکاری و مشارکت زبان آموزان به اتمام رسید.
تمرین و تکرار در کلاس مسئله مهمی است که بهتر است حتی دقایق اندکی از کلاس به آن اختصاص داده شود چرا که با تمرین در کلاس زبان آموزان هم به کار گروهی و مشارکت در کلاس عادت می کنند و هم بهتر با مشکلات گرامری در زبان انگلیسی آشنا می شوند و توضیح از زبان دوستانشان بهتر می تواند به رفع اشکال آنها بپردازد. نظر شما چیست؟
راستش من بسیار دیده ام که زبان آموزان گاها با توضیحات اساسی استاد متوجه موضوع نمی شوند و حتی بارها و بارها اشتباهات خود در حل تمرین تکرار هم می کنند اما وقتی همکلاسی یا دوستشان نکته را برای آنها بازگو می کند به خوبی و به راحتی متوجه موضوع می شوند. شما چطور؟ برای شما هم چنین موضوعی پیش آمده است؟ آیا تا به حال به کمک دوستانتان توانسته اید به موضوعی تسلط یابید؟
در پایان بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که حل تمرین در منزل و مرور یک ربع بر روی موضوع درس می تواند شما را هزاران پله به سمت جلو هدایت کند. اگر بتوانید این زنجیره را قطع نکنید و روزانه و به صورت متوالی و مستمر به حل تمرین زبان انگلیسی و مرور مطالب و لغات جدید زبان انگلیسی بپردازید، این اطمینان را داشته باشید که می توانید در زمانی اندک پله های موفقیت را طی کرده و این مسیر را به راحتی و با انگیزه بیشتر بپیمایید.
امیدوارم تا به اینجا توانسته باشیم با گزارش های هر چند کوتاهمان شما را در زمینه یادگیری و یا آموزش زبان یاری رسانده و در کنار هم تجربه کسب کرده و بیاموزیم. در کنار ما باشید و ما را با نظرات و پیشنهادات خود همراهی کنید …