خب خب بلاخره چهارمین جلسه از کلاس دوره Movers۴ هم برگزار شد و ما خوشحال هستیم که همچنان توانسته ایم در این جمع سراسر انرژی در کنار این زبان آموزان ۸ تا ۱۱ ساله باشیم و در کنار شما بوده تا بتوانیم علاوه بر تهیه گزارش از فضای موجود در کلاس هایمان، آموزش هایی نیز در زمینه چگونگی ایجاد کلاس زبانی شاد و جذاب، نحوه طرح درس، نحوه شناخت نیازهای زبان آموزان و شناخت نقاط قوت یک استاد زبان خوب و … با شما به گفت و گو بپردازیم.

IELTS7 Banner 01 8

 

شروع کلاس با خواب!

کلاس در بعد از ظهر یک روز پاییزی دیگر آغاز شد و زبان آموزان قدرتمند ما بعد از یک استراحت کوتاه بعد از ساعت مدرسه شان،  با قدرت در کلاس زبان انگلیسی حضور پیدا کردند و ما توانستیم از حضورت جدی آنها برای ادامه راه، انگیزه کسب کنیم.
قطعا آموزشگاه زبان بدون زبان آموزان، مفهوم خاصی را به مخاطب خود نمی تواند منتقل کند و ما حضور تک تک این عزیزان را که انگیزه ما در آموزش زبان دوم هستند را قدر می نهیم.
استاد بعد از ورود به کلاس زبان، در همان ابتدا به حضور و غیابی کوتاه پرداختند و دقایق ابتدایی را بیشتر به صحبت کردن و شنیدن درد و دل های زبان آموزانش پرداخت. زبان آموزان در مورد درس های زیاد، خستگی، صبح زود بیدار شدن و … صحبت می کردند و استاد هر کجا که احساس می کرد آنها دوست دارند که صحبت های او را بشنوند به صحبت با آنها می پرداخت و آرامشان می کرد.
فضای کلاس فشار و استرس یک فضای آموزش زبان را نداشت و در کنار آموزش می توانستند در کنار استادشان دقایقی را در آرامش همراه با آموزش زبان انگلیسی بپردازند.

 

 

Subject و Verb

تمرین های در منزل که توسط همه آنها حل شده بود توسط استاد بررسی شد و برای اینکه اگر جایی سوالی یا نکته ایست که زبان آموزان به آن نیاز دارند استاد از هر کدام از آنها خواست که یک سوال را بر روی وایت برد حل کنند و مرور کوتاهی با توضیحات کلی استاد درباره موضوع ساعت ها و رویدادها در زبان انگلیسی صورت گرفت.
استاد با مرور و حل کامل تمرین ها، کلاس را با صحبت کردن کلی درباره موضوع اصلی امروز، آماده یادگیری درس جدید زبان انگلیسی کردند و آرام آرام با توضیحی مختصر و اشارات کوتاهی وارد بحث اصلی شدند.
آموزش معنی دو لغت Subject و Verb و کاربرد آنها در زبان انگلیسی :
در زبان انگلیسی به
I
You
She
He
We
It
فاعل یا Subject گفته می شود که در ابتدای یک جمله عادی استفاده می شوند. اما به Watch, Play و… در زبان انگلیسی فعل یا Verb گفته می شود.
برای مثال: .I eat breakfast at ۷:۰۰ in the morning در این جمله I میشود Subject و eat می شود Verb جمله.
متمایز کردن این دو نکته کار چندان سختی نیست و با تمرین و تکرار زبان آموزان ما می توانند به این موضوع واقف شوند. البته تشخیص فاعل برای ما راحت است چرا که کم و بیش در دنیای واقعی و در زبان فارسی نیز ما در جاهای زیادی این افعال را دیده ایم.

 

 

تفاوت Verb ها برای He و She در چیه؟

در ادامه ی بحث دستور زبان،استاد به برجسته کردن تفاوت بسیار مهم Verb ها برای She و He پرداخت. نکته بسیار مهم این بود که زمانی که Subject جمله ما He یا She و حتی It باشد، پس از Verb معمولا از یک s یا گاهی از es استفاده می شود برای مثال:
.She watches TV in the afternoon
.He plays soccer in the morning
اما برای سایر Subject ها از Verb به شکل عادی استفاده میشود و s یا es استفاده نمی شود.
به یاد داشتن این نکته در مکالمه یا حتی در آزمون ها می تواند نکته مهمی باشد و بهتر است که این نکته را فراموش نکنید که این تکرار و تمرین است که می تواند فراموش نکردن این نکات ریز را برای شما سهل کند. نکات گرامری در زبان انگلیسی بخش مهم در یادگیری زبان هستند و اگر می خواهید این که این نکات بهتر در ذهن شما سیو شود، بهتر است در حین مکالمه یا دیدن فیلم و یا گوش دادن به رادیو و نه صرفا حفظ کردن، آنها را در حافظه بلند مدت خود ذخیره کنید.

 

 

ماژیک قرمز!

در ادامه ی کلاس و پس از تدریس دستور زبان انگلیسی جدید توسط استاد، از زبان آموزان خواسته شد که تمرین های مربوط به دستور زبان انگلیسی را حل کرده و برای حل آن هر کدام که مایل هستند به پای وایت برد بیایند و برای همکلاسی های خود حل بکنند.
تمرین ها یک به یک توسط آنها نوشته شد و در آخر استاد با ماژیک قرمز خود نکاتی را که از دید آنها نادیده گرفته شده بود را، گوشزد کرده و زبان آموزان نکات را در دفترهای زبان خود یادداشت کردند.
این نکات را در حین حل تمرین بهتر می توان به ذهن سپرد و همین امر باعث می شود که استاد تلاش کند که زبان آموزان خود را راغب به حل تمرین بکند.

 

معجزه ی زبان تنها در محیطی که در آن وجود دارد لمس شدنی است…

 

 

کتاب کار، فرصتی برای سرگرمی و یادگیری!

پس از کار بر روی تمرین های موجود در کتاب، از زبان آموزان دعوت شد تا دو به دو و در قالب یک تیم بر روی دو صفحه از کتاب کار که مربوط به درس جدید بود کار کنند و به هم کمک کنند.پس از انجام تمارین به صورت دو به دو، هر گروه یک تمرین را پاسخ می داد و امتیاز آن را می گرفت.به این صورت تمرکز و دقت زبان آموزان به واسطه ی انگیزه ی پیروزی بالاتر می رفت و آنها تمام تلاش خودشان را برای حل درست تمرین انجام می دادند.
شما چطور می توانید انگیزه خود را برای یادگیری بالا ببرید؟ آیا تا به حال شده است که در ابتدا با انرژی پیش رفته اما در ادامه راه خسته شوید؟ انگیزه خود را چطور تقویت می کنید؟
انگیزه در یادگیری یک فاکتور مهم است. شما باید علاوه بر کلاس و کمک های استادتان، مدیریت انگیزه خود را به دست بگیرید تا از ادامه راه دلزده و خسته نشوید.
بگذارید در آخر این مقاله به شما یک انگیزه با آموزش فاکتورهای افزایش انگیزه تزریق بکنم:
– از کارهای ساده شروع کنید: اینکه چقدر ذهن همه ما در یادگیری یا انجام یک کار بزرگ مقاوت می کند را همه ما می دانیم؛ پس بهتر از برای جلوگیری از این مقاوت، از کارهای ساده یا قدم های کوچک در یادگیری زبان بپردازیم. به طور مثال در ابتدا تنها خود را موظف به یادگیری زبان در ۲۰ دقیقه در طول روز بکنید؛ یا تنها روزانه دو کلمه انگلیسیحفظ کنید.

آموزش زبان را با علایقتان همراه کنید:
اگر به طور مثال عاشق یادگیری نقاشی هستید، فیلم های آموزش نقاشی با زبان اصلی را گوش دهید یا پیج های انگلیسی زبان آموزش نقاشی را فالوو کنید و …
خب بهتر است که برای ادامه این موضوع شما را دعوت به مقاله ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی بکنم که در بخش مقالات ما برای شما عزیزان تهیه دیده شده است. پاییز را با ما باشید؛ با ادامه گزارش های ما از این کلاس و دیگر دوره های ویژه زبان انگلیسی

 

پایانی چالش برانگیز!

در پایان کلاس استاد برای یادگیری همراه با لذت و سرگرمی، از زبان آموزان خواست تا آماده ی یک چالش در بحث درس جدید بشوند. این چالش به این صورت بود که استاد بر روی تابلو یک جمله نوشتند و هر زبان آموز باید Subject و Verb آن را مشخص می کرد. در چالش دوم استاد یک جمله را به صورت ناقص نوشتند و از زبان آموزان خواستند تا در جای خالی،Verb یا Subject صحیح آن جمله را بنویسند. با این دو چالش هم زبان آموزان سرگرم شدند و هم درس جدید مرور شد.
شما برای ایجاد انگیزه در ساعات پایانی، چه پیشنهاداتی دارید؟ یک کلاس یک ساعت و نیمه ی زبان انگلیسی را دوست دارید به چه شکل بگذرانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذازید.