پنج روش ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان

وقتی از یادگیری زبان صحبت میکنیم سخت ترین بخش یا مرحله آن یادگیری گرامر، کمبود دایره لغات و یا اینکه هنوز به اندازه دلخواه زبان را نفهمیده اید نیست؛ بلکه حفظ انگیزه و اعتماد بنفس بالا است که باعث میشود تفاوت ها خودشان را نشان بدهند.
روزانه ده ها مطلب درباره اینکه چطور زبان بخوانیم نوشته میشود که نکته های خوبی را هم دربر گرفته اند اما ما در این مقاله به پنج نکته از مهم ترین نکته هایی که تا کنون گفته شده اند، اشاره میکنیم...

زبان را با توجه به علاقه ات یاد بگیر
برای اینکه انگیزه بالایی در یادگیزی زبان مورد علاقه خود داشته باشید و با انگیزه بمانید، بهتر است موضوع زبان مورد علاقه خود را طوری انتخاب نمایید که سازگار با نیازهایتان باشد. مهم نیست شما می خواهید چه زبانی را یاد بگیرید؛ زبان انگلیسی یا زبان آلمانی، فرقی نمی کند تنها کافی است موضوع یادگیری شما با نیازهایتان یکی باشند!
سلیقه افراد متفاوت است. گروهی از سیاست خوششان میآید و ما پیشنهاد میکنیم برای یادگیری زبان علاوه بر کلاسهایی که شرکت میکنند شبکه های خبری، رادیو و مجلات سیاسی را دنبال کنند. گروهی عاشق دیدن فیلم یا سریال هستند؛ شما می توانید برای یادگیری زبان مورد علاقه تان به دیدن فیلم و سریال های بومی مربوط به آن کشور بپردازید. و گروهی هم عاشق برنامه های آشپزی؛ آشپزی را با زبان مورد علاقه تان یاد بگیرید! به همین راحتی!

مثبت اندیشی را فراموش نکنید
یادگیری زبان پستی ها و بلندی های فراوانی دارد. برخی فکر میکنند در یادگیری زبان ناتوان هستند و برخی دیگر فکر میکنند زمان مناسب برای یادگیری زبان را ندارند. برای غلبه کردن بر احساسات منفی بایستی باورهایتان را عوض کنید. و این را بپذیرید که مهم ترین نکته در یادگیری زبان دوم داشتن آرامش و تلاش کردن است. همانطور که در بالا اشاره کردم شما نیاز نیست که برای یادگیری زبان از کارهای دیگرتان بزنید فقط کافیست یادگیریتان را با نیازهایتان در یک مسیر قرار دهید.

با صدای بلند صحبت کنید
شاید باورتان نشود اما بلند صحبت کردن علاوه تقویت اعتماد بنفس انرژی شگرفی به شما میدهد. به ویژه اگر آدم کمرویی هستید توجه به این نکته انگیزه شما را بالا برده و بعد از مدت اندکی تاثیر شگفت انگیز آن را احساس خواهید کرد. با صدای بلند به مکالمه با خودتان در جلوی آینه بپردازید و نگران هیچ چیز نباشید!
این کار نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می برد بلکه باعث می شود کلمات وجملات بیشتر در خاطر شما بماند.

پیوستگی در یادگیری زبان را فراموش نکنید
هیچ برنامه ای قدرتمند تر از آن نیست که زبان را به صورت مستمر تمرین کنید. هنگامی که به صورت پیوسته زبان مورد نظر خود را میخوانید همیشه حس پیشرفت را دارید. بنابر این از شما میخواهم که خود را ملزم به انجام برنامه ای کنید که روزانه حداقل دو ساعت از زمان خود را صرف یادگیری و تمرین زبان در خانه کنید. برای این کار لازم نیست از برنامه های کاری مهمتان بزنید. به طور مثال اگر از خانه تا مدرسه تان نیم ساعت طول میکشد روزانه همین زبان را صرف گوش دادن یا مرور درس های زبانتان بکنید.

رویاپردازی کن!
اگر از یادگیری زبان دوم خسته شده اید کافیست اهداف خود از یادگیری این زبان را بر روی تکه از کاغذ بنویسید و مشخص کنید برای چه چیزی دوست دارید زبان را بیاموزید. و به این نکته نیز توجه داشته باشید که تنها کسی که میتواند در شما ایجاد انگیزه کند خودتان هستید.
به رویاهایتان فکر کنید و خود را در بهترین جای ممکن تصور کنید. برای رسیدن به این جای مطمئن شما نیاز به تمرین و تمرین دارید.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.