ما در بسیاری از موارد، با دیدن افرادی که در یادگیری زبان انگلیسی، زبان آلمانی و یا زبان فرانسوی موفق عمل کرده اند، احساس شگفتی می کنیم و تصورمان از این افراد، افرادی متفاوت نسبت به خودمان هست. دیدن این افراد همیشه این احساس را به وجود می آورد که آنها افراد موفقی هستند؛ حتی اگر ندانیم آنها در کجا مشغول به کار هستند یا درآمدشان چقدر است.
اما بهتر است با دیدن این افراد، به جای اینکه در خود ایجاد احساس ناتوانی کنیم آنها را دلیلی برای ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی در خود بیابیم و از آنها برای خود یک الگو جهت موفقیت بسازیم. خوشبختانه آموزش زبان، نسبت به دهه های پیش، به سرعت در حال تحول و پیشرفت است. در این عصر شما با هر نگاهی که به اطرافتان بیندازید می توانید با بهترین موسسات آموزش زبان، آشنا شوید.

IELTS7 Banner 01 8

امروزه شما می توانید با هر درآمد و موقعیتی که دارید، بدون ذره ای دل نگرانی، زبان را فرا بگیرید و این باعث خوشبختی ما خواهد بود که در این عصر زندگی و از این مزایا بهره مند می گردیم. یادگیری و آموزش تنها به خودمان و تلاشمان بستگی دارد. شما می توانید در منزلتان بنشینید و تنها با یک سرچ ساده، با دنیایی از مطالبت آموزشی، زبان را فرا بگیرید.
این جمله معروف را به خاطر بسپارید : “دنیا به تلاشهایتان پاداش می دهد نه بهانه هایی که می تراشید!”
شاید بهتر است واقع بین باشیم و به خود نگاه کنیم و به قدم هایی که تاکنون برداشته ایم و از خود بپرسیم برای چیزی که دوست داشته ایم چه قدم هایی برداشته ایم؟ آیا اصلا برای اهداف در یادگیری زبان دوم و آرزوهایمان حرکتی کرده ایم؟ یا تنها به داشتنشان فکر کرده ایم ؟!
بیایید با هم ویژگی های یک زبان آموز یا فرد موفق را بررسی کنیم. پس از مطالعه این بخش ببینید شما کدام یک از ویژگی ها را دارید؟ و برای موفق بودن و یا تبدیل شدن به یک فرد موفق تلاش کنید.

• همیشه به دنبال بلوغ و رشد فکری هستند.
این افراد همیشه به دنبال یادگیری هستند. یادگیری و دانستن را متوقف نمی کنند حتی دانستن درباره یک موضوع کوچک علمی را اگر سوالی در ذهنشان ایجاد نمایند را رها نکرده و به دنبال کشف و بررسی آنها هستند.
زبان آموز موفق به موضوعات کلاس بسنده نمی کند؛ ساعاتی از روز را برای آموختن و بیشتر آموختن به خود اختصاص می دهد و تمرین و یادگیری مکرر را در برنامه روزانه خود قرا می دهد. این زبان آموزان علاوه بر آموزش راهبران خود با استفاده از نرم افزارهای یادگیری زبان و یا لوازم کمک آموزشی دیگر به تمرین و تکرار روزانه می پردازد و شما می توانید در پایان تفاوت او با یک فرد معمولی را به وضوح ببینید.

• همیشه به دنبال ایجاد انگیزه در خود و دیگران است.
زبان آموز موفق کسی است که ” نمی توانم” و ” نمی شود” ها را جدی نمی گیرد و همیشه به دنبال راهی است که درخود و دیگران ایجاد انگیزه کند؛ برای کوچک ترین کاری که می کند هدف مشخصی دارد و در ابتدا برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر، به دنبال یک چرایی مهم است. این “چرایی به شما کمک می کند که در رسیدن به پله های موفقیت در آموزش زبان انگیزه داشته باشید و در جا نزنید.

• دنبال چالش است. خطر می کند و بر توانایی های خود تکیه می کند.
زبان آموز موفق مانند هر فرد موفقی، میل به خطر کردن دارد و از شکست های خود به دید تجربه نگاه می کند. برای یادگیری زبان دوم در ابتدا سخت ترین کار برای هر زبان آموزی صحبت کردن و ایجاد مکالمه است؛ زبان آموز موفق از مکالمه برقرار کردن و اشتباه کردن نمی ترسد و شروع می کند به صحبت کردن حتی اگر در ابتدا تلفظ کلمات را به خوبی نداند و تلفظات و اشتباهاتش باعث خنده دیگران شود. در واقع آنها اشتباه کردن را به عنوان بخشی از یادگیری می پذیرند و برای تپق زدن های خود احساس شرمساری نمی کنند.
آنها برای اینکه بتوانند چیزی را به خاطر بسپارند به دنبال نشانه گزاری ها هستند و با استفاده از آنها کلمات یا دروس جدید را به خاطر می سپارند. این روش به عنوان روش کدینگ امروزه بخش مهمی را در یادگیری زبان آموزان ایجاد نموده است.

• از زمانی که در دست دارد، کمال استفاده را می برد.
زبان آموز موفق از زمانی که دارد کمال استفاده را می برد. در هر ساعتی از شبانه روز برای یادگیری زبان به دنبال ایده می گردد. در ساعاتی که به طور مثال در راه بازگشت از مدرسه یا محل کار به سمت خانه است به تمرین زبان می پردازد یا حتی در ساعات سرگرمی خود به دنبال ادغام این سرگرمی با زبان آموزی است؛ به طور مثال اگر عاشق فیلم دیدن هستید، چرا سعی نمی کنید فیلم زبان اصلی ببنید تا در عین حال به هر دو خواسته خود دست یابید؟

• گوش دادن را به یک عادت در خود تبدیل می کند.
زبان آموزان موفق سعی می کنند از تجربیات افراد مهم زندگیشان بیاموزند. این افراد می توانند معلم زبان، پدر، مادر و یا حتی زبان آموزانی باشند که در سطح بالاتری از آنها به یادگیری زبان مشغول هستند.

• از مبارزه کردن نمی ترسد.
زبان آموز موفق از مبارزه کردن نمی ترسد و هموراه تلاش می کند تا بتواند به جایگاهی که آرزویش را دارد، برسد. اگر تا کنون برای یادگیری زبان هدف مشخصی داشته اید چه چیز بهتر از آن که برای رسیدن به این هدف بجنگید و مبارزه کنید. یک زبان آموز موفق، به شکست هایش به دید تجربه نگاه می کند و سعی می کند از مسیر لذت ببرد.

• آنها صبور هستند.
آنها عجول نیستند و می دانند برای رسیدن به هر خواسته ای خواه بزرگ باشد یا خواه کوچک، به زمان نیاز است. آنها به جای اینکه از خود توقع داشته باشند که معنی تک تک کلمات را بدانند با صبوری در حین مطالعه یا گوش دادن و در جملات مختلف به معنی کلمات پی می برند و پله به پله هر چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان را فرا می گیرند و از مکالمه کردن نیز نمی ترسند.

در حقیقت زبان آموزان موفق را انتخاب هایشان متمایز می کنند و شاید این انتخاب ها برگرفته از آگاهی یافتن از مسیر پیش رویی است که در صدد طی نمودن آن هستند. ما برای این منظور دوره های آموزش آنلاین زبان را با پشتیبانی همراه نموده ایم تا زبان آموزان بتوانند قبل از شروع از مشاوره های رایگان برخوردار بوده و البته که مشاوران ما را در طی مسیر یادگیری در کنار خود داشته باشند.
تمامی دوره ها اعم از آموزش زبان در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد زبان دارای پشتیبانی آنلاین هستند و شما می توانید نه تنها از طریق اپ ARE بلکه از طریق پشتیبانی سایت و همچنین دنبال نمودن ما در صفحات مجازی از جمله تلگرام و اینستاگرام بهین دانش با مشاوران ما ارتباط حاصل نموده و راهنمایی های لازمه را کسب نمایید.
همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت سوالات شما عزیزان هستند و تمام در تمام مسیر در کنارتان حضور خواهند داشت. البته که شما میتوانید برای آگاهی بهتر و شفاف تر از روند دوره های آموزشی و همچنین آشنایی کلی با روش و متدهای آموزشی به بخش گزارش دوره های آموزش زبان رجوع و مسیر پیش رویتان را بهتر بشناسید.