جلسه پنجم کلاس زبان Grip۱ در آکادمی زبان بهین دانش جزء کلاس های زبان در اصفهان است که برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله تهیه دیده شده است. در این دوره کودکان ما از الفبا تا سوالات پرسشی اولیه در مورد اسم و آدرس و … را به روش های نوین فرا می گیرند.
نمی دانم طی این مدت گزارش های چند جلسه پیش را خوانده اید یا نه، اما ما با این گزارش ها چند هدف داریم. یک اینکه با گزارش هایی که از کلاس نوشته می شود، کاملا با محیط و روش های آموزشی زبان انگلیسی آشنا شوید، دوم اینکه اساتیدی که به مطالعه ی این گزارش ها می پردازند، با روش های آموزشی و تجربه های آموزشی اساتید ما در زمینه آموزش زبان انگلیسی آشنا بشوند و سوم اینکه بتوانیم برای کسانی که دوست دارند خودشان یا فرزندانشان به کلاس های زبان در اصفهان بروند و نمی دانند چه دوره و چه کتاب هایی برای آنها مفید است، اطلاعات کامل کسب کرده و بتوانند حتی روند آموزش در آموزشگاه زبان ما در اصفهان را دنبال بکنند.
با ما همراه باشید با ادامه گزارش از کلاس زبان انگلیسی ویژه نوجوانان

IELTS7 Banner 01 8

 

?What’s your first name

کلاس در ساعت همیشگی شروع شد و بعد از یک حضور و غیاب کوتاه و اینکه استاد یک حال و احوالی از زبان آموزان خود پرسیدند، استاد از آنها خواست که جواب تمرین های منزل خود را یک به یک به صورت داوطلب بر روی وایت برد بنویسند تا بتوانند در کنار هم اگر هر کدام از آنها اشکال یا ابهامی دارند به رفع آنها بپردازند.
سپس هر زبان آموز مثال ها و کلماتی که نوشته بود را با همکلاسی های خود به اشتراک گذاشت. پس از آن استاد مشغول آموزش دادن سوال و جواب در مورد اسم و فامیل شد و بچه ها که کم و بیش با این موضوع آشنا بودند، مشغول تمرین شدند.
برای پرسیدن اسم کوچک از سوال ?What’s your first name استفاده میکنیم و در جواب میگیم .My first name is Ahmad
و برای پرسیدن نام خانوادگی از سوال ?What’s your last name استفاده می شود و در جواب اون گفته میشه .My last
name is Ebrahimi

 

 

ادامه ی کلاس با کلیپ

در ادامه ی کلاس یک فیلم کودکانه با مضمون First name و Last name برای بچه ها پخش شد که در آن دو کودک با هم مکالمه ی واقعی انجام می دادند و از هم اسم و فامیل همدیگر را می پرسیدند. دیدن فیلم آموزش زبان، برای آنها حالتی سرگرم کننده بود. کلیپ های آموزش زبان انگلیسی، اصولا کوتاه هستند و سعی در تکرار و تکرار دارند و این موضوع خود باعث سرعت بخشیدن به یادگیری می شود چرا که علاوه بر تمرکز به بخش بصری زبان آموزان، کوتاهی آنها، کودکان را خسته نمی کند.
استاد در ادامه از زبان آموز ها خواست تا با هم یک مکالمه ی واقعی به صورت دو به دو بسازند و سوالات پرسشی درباره اسم و فامیل را انجام بدهند و با پاسخ صحیح و جمله بندی مناسب به این سوال ها پاسخ بدهند.

 

 

مالکیت در زبان انگلیسی!

پس از اینکه زبان آموزان مکالمه های ساخته شده را با دوستان خود به اشتراک گذاشتند، استاد به آنها یاد داد که در مورد اسم و فامیل اشخاص دیگر هم می توان سوال ساخت که در آن از He و She استفاده می شود، مثلا ?What’s his name و در جواب آن می گوییم: .His name is Ali
همچنین بجای he می شود she نیز بکار برد. البته فرم سوال به صورت ?What’s her name است، چون his و her شکل مالکیت He و She هستند و در سوالات اینچنینی از نوع مالکیت آنها استفاده می کنیم.

 

صالح ترین فرزندان آنهایی هستند که با اعمال خود باعث افتخار پدر و مادر خود شوند…

 

 

?What are they

در ادامه ی کلاس استاد و زبان آموزان مشغول کار بر روی سوالات در مورد اشیاء شدند. قبلا با آنها به شکل what is it? کار شده بود که در جواب به طور مثال گفته می شد: .It is a desk
اما امروز بر روی سوال برای چند شئ کار شد که در آن از جمله پرسشی ?What are they استفاده می شد و در جواب باید به این شکل پاسخ می دادیم: .They are desks
نکته مهمی که نباید فراموش کرد این است که اگر سوال به صورت جمع پرسیده بشود در جواب شی هم باید به صورت اشیاء یا جمع مورد استفاده قرار بگیرد. به طور مثال desk به این شکل نوشته می شود: desks.
در پایان کلاس، استاد از زبان آموزان خواست تا در قالب گروه های دو نفره به سوال و جواب با ?What is it و ?What are they بپردازند و از اشیاء واقعی در کلاس استفاده کنند.
این کلاس هم در نهایت در ساعت ۱۸:۱۵ به پایان رسید.