یک شب مانده است به شب یلدا و جلسه ششم ما در ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۸ در پاییزی به این با شکوهی برگزار شد…
پاییز روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد اما ما تنها یک سوم از کلاس را پشت سر گذاشته ایم و جلسه هفتم ما در زمستانی با شکوه تر از پاییز شروع خواهد شد…

با هم گزارشی ببینیم از آخرین جلسه ی پاییزی کلاس set۱…

 

 

شروع کلاس

در ابتدا کتاب کار با کمک همدیگر بررسی شد و اشکالات برطرف شد و بعد از آن کلیپی با موضوع یک dragon بود که به اطراف رفته و سوال هایی در رابطه با اشیای اطراف خود می پرسد. این کلیپ برای بار دوم پخش شد و چون علاوه بر اینکه به زبان انگلیسی بود، همراه زیر نویس انگلیسی هم بود، باعث تقویت قدرت نوشتاری و اسپکینگ می شد.
در ادامه ی این کلیپ، به حل تمرین مربوط به این داستان پرداخته شد و مروری کوتاه نیز از درس قبل انجام گرفت. یادگیری زبان با استفاده از کلیپ، برای زبان آموزان سینمای کوچکی در کلاس می سازد که تنوعی در یادگیری است و می تواند باعث بهبود در یادگیری زبان انگلیسی بشود.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

شنیدن کی بود مانند دیدن

با وسایل واقعی درس جدید به زبان آموزان آموزش داده شد به این گونه که با نشان دادن خودکار، دفتر، کوله پشتی، مدادهای رنگی سوال و جواب ساخته شد و این موضوع آنقدر تکرار شد تا به راحتی هر کدام از آنها بتوانند جملاتی این چنینی بسازند.
?Is it a pen
.Yes,it is
.No, it isn’t
بعد از ساخت پرسش و پاسخ های مختلف، از زبان آموزان خواسته شد با نشان دادن یک وسیله از همکلاسی هایشان سوال پرسیده و آنها نیز پاسخ دهند. هدف از این کار این بود که قدرت سخنوری آنها تقویت بشود و بتوانند بدون ترس از اشتباه کردن و یا خجالت کشیدن از صحبت کردن به زبان انگلیسی، تمامی زبان آموزان به یک اندازه در فعالیت های کلاس مشارکت بکنند.

 

 

تکرار و تمرین

بازی دوم/ پارت دوم
بر روی دو کاغذ رنگی با رنگ های مختلف، سوالاتی نوشته شده بود و از هر یک از آنها خواسته شد به انتخاب خود یک رنگ را انتخاب کرده و بعد با انداختن تاس، شماره سوال خود را مشخص کنند. در نهایت زبان آموز می بایست به سوال پیش رو، پاسخ بدهد.
بعد از این بازی سرگرم کننده و جذاب، چند سوال به صورت پاورپوینت که از قبل توسط استاد آماده شده بود برای زبان آموزان پخش شد و هر یک به یادداشت آنها پرداختند و استاد از آنها خواست که برای تمرین در منزل به این پرسش ها پاسخ بدهند.

 

شجاعت یعنی بترس؛ اما قدم اول را بردار…
تمام موفقیت های زندگی، پشت همین قدم اول است…

 

 

دیکشنری

در دقایق پایانی کلاس، زبان آموزان می بایست حرف d را تشخیص داده و پیدا می کردند. به همین جهت یک فایل پاور پوینت طراحی شد و کلمه dad به همراه شکل و نوع نوشتار آن، مشخص شده بود. بعد از آن سه تصویر doctor, notebook,penدر پاور جا داده شد و از آنها خواسته شد که ساختار نوشتار کلمات را در دیکشنری پیدا کرده و کلمه ای که اول آن با حرف dشروع می شود را مشخص کنند.
کلاس در حال کار با دیکشنری زبان انگلیسی به پایان رسید و زبان آموزان یک جلسه دیگر را با موفقیت پشت سر گذاشتند. اما نکته مهمی که به چشم می خورد، سرعت عمل در استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی بود که زبان آموزان به خوبی این مهارت را کسب کرده بودند. استفاده از کتاب های دیکشنری انگلیسی این مزیت را دارد که شما علاوه بر آشنایی با تلفظ و فونتیک زبان انگلیسی، کلمات را مانند یک فرد انگلیسی زبان با جملات انگلیسی تجربه کنید.
برای هر لغت مثال های ساده ای در کتاب های دیکشنری و با توجه به سطح زبان آموز تهیه دیده شده است که می توانید با فهم آن جملات به مفهوم آن کلمه به انگلیسی پی ببرید. نظر شما چیست؟
کار با دیکشنری برای شما چه مزیت هایی داشته؟ آیا تا به حال توانسته در مسیر یادگیری به شما عزیزان کمک کند؟ نتیجه مطلوبی که از آن گرفته اید چه بوده است؟
گاها بسیاری دیکشنری های آنلاین یا نرم افزارهای دیکشنری را بر روی گوشی های خود نصب می کنند که بتوانند دیکشنری انگلیسی به انگیسی همراه را در هر کجایی که لازم دارند، با خود داشته باشند اما ما در مراحل اولیه از زبان آموزان خود می خواهیم که کار با کتاب های دیکشنری را فرا گرفته و در ترم های بالاتر داشتن نرم فزارهای دیکشنری را بلامانع می کنیم.
چرا که کار با کتاب های دیکشنری خود یک مهارت است و شما در همان ابتدای راه که درست با تلفظ آشنا نیستید و در عین حال دایره لغاتتان محدود است، این دیکشنری ها می توانند به شما کمک کرده و مسیر یادگیری را برای شما عزیزان هموارتر نمایند.