فروردین امسال با کوئید ۱۹ رنگ و بویی متفاوت برای تمامی افراد در سراسر جان به خود گرفته بود. این ویروس آرام آرام در تمامی بخش های زندگی انسان ها جای باز کرد و بسیاری تا چشم باز کردن خود و کسب و کارشان را دچار این موضوع دیدند. این ویروس اگر چه بدی هایی داشت اما خوبی های آن نیز نباید از دید بسیاری پوشیده باشد.
بسیاری از افراد با خانه نشینی هر آنچه را که کم کم به فراموشی سپرده بودند را به یاد آوردند، خانواده معنی مهم تری به خود گرفت و روابط این بار، مفهوم انسان دوستانه ضرب المثل ” دوری و دوستی” را معنی می کرند.
آکادمی زبان بهین دانش
، خود را موظف می دانست بخشی از این سختی را با دوره های آموزشی خود کم کند و این رابطه عمیق زبان آموزان با زبان انگلیسی را مراقبت نماید. در مدتی کوتاه، دوره های ترمیک حضوری زبان انگلیسی را به دوره های ترمیک غیرحضوری زبان انگلیسی تغییر داد و برای اینکه بتواند نتیجه بهتری را کسب کند با روش موثرترین روش آموزشی خود یعنی راکت زبان انگلیسی، دوره های جدید را شکل داد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

این دوره تحت تدریس استاد زهرا رحیمی برگزار شده است. استاد رحیمی از اساتید جوان و کاربلد آکادمی زبان بهین دانش هستند که شیوه تدریس خود را بر مبنای سیستم آموزشی رامیت و همچنین دوره های آموزش زبان انگلیسی راکت بنا نهاده اند.
این قضیه به خودی خود می تواند یک برگ برنده برای زبان آموزان باشد. چرا که در حالت عادی شرکت در دوره های راکت انگیسی و همچنین دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی، شرایط خاص خود را داشت که هر زبان آموزی نمی توانست در این دوره ها شرکت کند.
استاد رحیمی به صورت تخصصی در تمامی رده های سنی، سابقه تدریس حضوری و غیرحضوری زبان انگلیسی را داشته و کارنامه درخشان ایشان در مدت زمان کمی توانسته توجه بسیاری را به خود جلب نماید.
کتابی که در این ترم به زبان آموزان آموزش داده می شود کتاب تین تو تین ۴ است. این کتاب که از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی ویژه نوجوانان است، با استفاده از ساده سازی زبان انگلیسی و همچنین طرح و عکس های شاد و خلاقانه، تواسنته است یادگیری زبان انگلیسی را، برای نوجوانان به بخشی سرگرم کننده و شیرین تبدیل نماید.

 

 

گرامر کاراملی!!

شروع کلاس با ارسال یک عکس و مبحث گرامری جدید همراه بود. استاد به آنها یک تایم ۵ دقیقه دادند تا به توجه به عکس ارسال شده از کتاب Teen ۲ Teen انگلیسی، پنج سوال متفاوت بسازند و پس از آن، سوالات خود را تایپ کرده و در گروه ارسال نمایند. زبان آموزان در این مرحله موفق عمل کرده و در نهایت برای تقویت مهارت تلفظ عبارات انگلیسی، از آنها خواسته شد که به ضبط صدای خود و ارسال آن در گروه اقدام نمایند.
در ادامه تصویر دوم از صفحه ۱۱ کتاب ارسال شد و استاد از زبان آموزان خواست هر آنچه که دوست دارند را درباره یکایک تصاویر بگویند. موضوع بحث نامحدود بود و از همه خواسته شد در این گفتگوی انگلیسی شرکت نمایند. فائزه از استاد خواست که معادل انگلیسی اعتمادبنفس را به او بگوید. اما چیزی که در این گفتگوی زبان انگلیسی مهم بود، استفاده از هر واژگان انگلیسی ای بود که قبلا با آن آشنا شده بودیم. بنابر این خواسته شد که به دنبال کلمات سخت انگلیسی یا عباراتی که با آن آشنا نیستند نروند و از دانسته های زبانی خود در این گفتگو کمک بگیرند.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با تصاویر!

این تصاویر در واقع موضوع اصلی گفتمان کلاس بودند و زبان آموزان هر آنچه را که درباره موضوع حس می کردند را با بیان ساده خود بازگو کردند. در این بخش از کلمات پرسشی Who و When در انگلیسی گرفته تا خصوصیات ظاهری هر فرد که در عکس بود، صحبت شد و این باعث خلق بحث های متنوع در کلاس Free ۱ امروز ما شد.
Free نام یکی از دوره های پیشرفته زبان انگلیسی به صورت آنلاین است که زبان آموزان این دوره، به بخش قابل قبولی در یادگیری زبان انگلیسی رسیده اند و براحتی می توانند با جملات کوتاه و ساده انگلیسی، یک مکالمه شسته رفته انگلیسی را ایجاد نمایند.
در ادامه استاد از زبان آموزان خود خواستند که به عکس ها به خوبی نگاه کرده و بگویند که کدام از این عکس ها و کارهایی که در آن صورت گرفته از علایق آنهاست. این عکس ها در واقع فردی را در حال انجام کاری مانند حل پازل یا ساخت ربات نشان می داد.
فائزه از زبان آموزانی بود که این فعالیت را در منزل انجام داده بود، به همین جهت استاد از او خواست تا به فایل صوتی این بخش خوب گوش داده و درباره هر پاراگراف یک جمله خوب نوشته و تایپ شده در گروه ارسال نماید.
این کار در واقع برای این منظور بود که فائزه از زمان کلاس نهایت استفاده را برده و در تایمی که دوستانش در حال انجام این فعالیت بودند، بتواند یک گام مثبت بردارد. در این راستا املای فائزه و نکات نگارشی انگلیسی نیز بررسی می شد.
صحبت کردن از علایق اما همه بچه ها را به وجد آورده بود و خارج از فعالیتی که استاد در نظر گرفته بود، مکالمه آنلاین انگلیسی خوبی را رقم زد. همکلاسی ها بی تفاوت از نظرات همدیگر رد نمی شدند و این موضوع باعث احساس بهتری در میان آنها شده بود.

 

 

گرامر باکس شخصی!

عکس دوم نیز ارسال شد. این عکس از گرامر باکس کتاب تین تو تین، تهیه شده بود. هدف از ارسال این عکس ساخت جملات مربوط به خودشان بود. برای این منظور از آنها خواسته شد که یک بار متن را به خوبی بخوانند و در نهایت یک مدل شخصی از مطالب بسازند.
به طور مثال در کتاب به این جمله اشاره شده بود، .Biking is my favorite weekend activity و مدل شخصی استاد به این شکل بود:
.Hanging out with my friends is my favotite weekend activity

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

بهار اما این مثال را زد:
I like sleeping in the bedrom
بنظر حرف دل خیلی از همکلاسی های خودش را زده بود!! اما مشکل جمله بهار چیست؟ بله کاملا درست است. بهار در آخر جمله ” نقطه” را فراموش کرده بود و جمله بسته نشده بود. این نکته بسیار در زبان انگلیسی مهم است.
فاطمه اما جمله خود را به این شکل نوشت:
.Listening to music is my favorit all night
مشکل جمله فاطمه چیست؟ درست است فاطمه یک غلط املایی کوچک داشت و آن شکل صحیح نوشتن کلمه favorite در زبان انگلیسی بود.
سایر زبان آموزان هم این ایرادات املایی یا نگارشی را داشتند که با تصحیح تک تک این موارد توسط استاد رحیمی، کلاس به سمت مسیر بهتری هدایت شد. مهارت نوشتن در کلاس های آنلاین انگلیسی، به طرز عجیبی مسیر مثبتی را طی می کند. چرا که زبان آموزان برای مشارکت در کلاس یا باید صحبت کنند یا بنویسند و این خود به صورت ناخودآگاه هم به تقویت مکالمه انگلیسی و تلفظ صحیح عبارات قابل بیان شده می پردازد؛ هم به تقویت مهارت های نگارشی، املایی و موارد دیگر. 
کلاس های آنلاین زبان انگلیسی
 مسیر پیش روی سریع تری را در آموزش زبان انگلیسی برای سایر افراد رقم می زند و در عین حال مشکل نبود پارتنر انگلیسی در کلاس های آنلاین انگلیسی کاملا رفع می شود. اساتید متخصص در این زمینه به عنوان یک فرد راهبر عمل می کنند و این خود می تواند تمرین بهتری برای یادگیری اصولی زبان آموزان باشد. این دوره با روش راکت انگلیسی و سیستم آموزشی رامیت برگزار می شود و یادگیری در کلاس های آنلاین زبان های خارجه، جایگزین آموزش اشتباه می شود.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در زمینه انتخاب دوره و انتخاب زبان، بهره مند شوید.
همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه ثبت نام تا پایان دوره، پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.