ترم بهاره زبان انگلیسی، در سالی پر از چالش برای عموم مردم جهان، برگزار شد. بسیاری ترسیدند، بسیاری نا امید شدند، بسیاری زندگی را رها کردند و بسیاری در غم فرو رفتند. اما ما خود را در قبال مردم مسئول دانستیم و تلاش کردیم در حیطه آموزش، با تشکیل دوره های آنلاین زبان های خارجه، اوقات فراغت و وقت های خالی افراد را با یادگیری زبان انگلیسی پر کنیم.
آکادمی زبان بهین دانش
، در این راستا تصمیم گرفت با سیستم ویژه ترین دوره های آموزش انگلیسی خود، دوره های ترمیک و حضوری زبان انگلیسی را برگزار نماید. تمامی دوره ها با روش سیستم آموزشی رامیت و دوره راکت زبان انگلیسی برگزار شدند. زبان آموزان یا افرادی که با این دوره ها دورادور آشنا بودند حال به عنوان یک برگ برنده می توانستند از کرونا یاد کنند.
دوره های راکت یکی از دوره های راهبرانه ما است که با تفکر رامیت برگزار و اداره می شود. این دوره ویژه با دوره آنلاین زبان انگلیسی ادغام شده و در شکل جدید، در سال جدید، خدمت زبان آموزان ما ارئه شده است. این دوره ها در تاریخ برنامه ریزی شده و بلافاصله بعد از اتمام آزمون های آنلاین زبان های خارجه ترم قبل، برگزار شدند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کلاس آنلاین زبان انگلیسی این دوره در سطح نوجوانان و ویژه پسران را، استاد علی غفوری تدریس می کنند. استاد غفوری مدرس آنلاین زبان انگلیسی است و در تمامی سطوح از جمله نوجوانان و بزرگسالان در حال آموزش زبان انگلیسی است. تخصص استاد غفوری، تدریس دوره های آنلاین است و در این زمینه کارنامه درخشانی را برای خود رقم زده اند.
ایشان با گذراندن دوره English Proficiency و همچنین دوره های ویژه ای چون دوره TTC، توانایی های لازم جهت یک تدریس بی عیب و نقص را کسب نموده اند و همچنین با اجرای روش راکت انگلیسی در زمینه تدریس آنلاین، بهترین و کاربردی ترین کلاس های غیرحضوری زبان انگلیسی را در کارنامه کاری خود، به ثبت رسانیده اند.
استاد غفوری در این دوره از کتاب آموزش انگلیسی Teen ۲ Teen ۴ استفاده می کنند. این کتاب با ویژگی های مثبت، آموزش زبان انگلیسی را برای نوجوانان به آموزشی سرگرم کننده تبدیل می نماید. مولفان این کتاب، نویسندگان کتاب معروف آموز ش زبان انگلیسی یعنی کتاب TOP NOTCH  یعنی، جوان ساسلو و آلن آشر هستند. این دو نویسنده در زمینه کتاب های آموزشی زبان انگلیسی از مشهورترین نویسندگان آموزشی هستند.

 

 

Free ۲ با استاد غفوری

کلاس Free ۲ انگلیسی، ویژه زبان آموزان پسر، راس ساعت ۱۸:۳۰ برگزار و شروع کلاس با خوش و بش و احوالپرسی های استاد غفوری به صورت تک به تک با زبان آموزان بود. زبان آموزان با انواع سلام و احوالپرسی های انگلیسی، هم انرژی خوبشان را به استاد منتقل کردن و هم مهارتهایشان را به رخ کشاندند.
چیزی که بیش از همه مورد توجه بود، این بود که همه آنها تمام تلاش خود را می کردند تا با تلفظ صحیح جملات و عبارات انگلیسی، به بهترین شکل ممکن به مکالمه آنلاین انگلیسی بپردازند. مهدی یکی از زبان آموزان کلاس در جواب استاد غفوری که از بچه ها پرسیدن در چه حالی هستید، گفت: !!I go to farm این جواب مهدی استاد را کمی نگران کرد و او را به واکنش وا داشت.
استاد از او خواست که با توجه به شرایط پیش آمده، بیش تر مراقب خود باشد و به سلامت خود و خانواده اهمیت بیش تری بدهد.

 

 

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

استاد هدف از این مکالمه اولیه کلاس را آشنایی با چند مورد جدید بیان داشتند که یک، آشنایی با معادل انگلیسی قرنطینه یا همان واژه انگلیسی quarantine بود؛ دو آشنایی با عبارت ?How are you doing به جای عبارت ساده ?How are you بود که استاد اشاره داشتند که این عبارت جدید حالت غیر رسمی تر و راحت تری دارد که می توان تنوع بیشتری را نیز در مکالماتتان بوجود بیاورد و سومین نکته آشنایی با واژه God bless you که در زبان انگلیسی بجای خدا خیرت بده زبان فارسی بکار برده می شود.
پس از آن از زبان آموزان خواسته شد که قبل از شروع درس جدید با توجه به تمرین های انگلیسی ای که در منزل انجام داده اند، سوالات و اشکالات خود را بپرسند. تمرین ها یکی یکی ارسال شد. همه تمرین های خود را درست انجام داده بودند اما مهدی از بخشی از کتاب عکس گرفته و در گروه ارسال کرد و پس از آن از استاد خواست کمی در این مورد به او توضیح داده شود.
توضیحات به صورت کامل و شمرده شمرده به مهدی داده شد و تشکر مهدی را با استفاده از استیکرهای جذابش به همراه داشت.
تمرینها یکی یکی چک شد و در آخر بعد از یک بررسی کامل، جواب های صحیح توسط استاد غفوری در گروه ارسال شد.
در ادامه از زبان آموزان خواسته شد که به صفحه ۳۷ کتاب تین تو تین ۴ رجوع کرده و در مورد عکسی که در این صفحه بود به گفتگو بپردازند. گفتگو در اوایل به شکل کلمه کلمه پیش می رفت و تقریبا تمامی بچه ها سعی کردن به یک جواب کلی بسنده کنند اما استاد با انرژی خوبی که به آنها داد، همگی را راغب به مشارکت بیشتر در مکالمات آنلاین انگلیسی کردند.
سوالات مختلفی از زبان آموزان پرسیده شد و آنها به صورت نوشتن انگلیسی یا ارسال فایل صوتی به انگلیسی، با استاد همراهی کرده و به سوالات ایشان جواب دادند. هدف از این کار، تقویت مکالمه انگلیسی و همچنین تقویت مهارت نوشتن انگلیسی و تسلط بر مهارت های نگارشی و املایی در زبان انگلیسی بود.

 

 

عکس دوم که ارسال شد مهدی و حسام جواب سوال استاد را با واژگان فارسی دادند. استاد به آنها روشی را یاد داد که اگر به معنی کلمه ای به انگلیسی را نمی دانند سعی کنند با کلمات دیگر آنقدر بازی کنند تا مفهوم خود را منتقل کنند و تاکید کرد که صحبت کردن به زبان فارسی سرعت یادگیری مکالمه انگلیسی را کمتر خواهد کرد.
در نهایت استاد از یک عبارت انگلیسی به نام “.your on fair today “ استفاده نمودند از زبان آموزان خواسته شد تا معنی این عبارت را بگویند. حمیدرضا، حسام و بقیه همکلاسی هایشان این عبارت را با لغت ” روی اتش” معنی کردند. استاد پس از شنیدن تمامی جواب ها از آنها خواست که به معنی تحت الفظی لغات توجهی نکرده و سعی کنند این عبارت را در جمله داده شده معنی کنند.
این عبارت یک اصطلاح عامیانه انگلیسی بود که در واقع به این شکل معنی می شد: ” امروز روی دوری” . زبان آموزان بعد از فهمیدن معنی اصلی این عبارت با انواع استیکرها تعجب و خنده خود را به استاد نشان دادن و جو خوب و دوستانه تری ایجاد شد.

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

در این میان استاد یک تمرین در نظر گرفتند که در آخر بیان داشتند که بهتر است خارج از کلاس به انجام آن اقدام نمایند چرا که به تمرکز و زمان بیش تری نیاز داشت و کلاس دقایق پایانی خود را سپری می کرد.
یک بخش دیگر از کتاب در گروه ارسال شد و استاد خواستند که یک نفر به انتخاب خود داوطلب شده و از روی کانورسیشن کتاب انگلیسی بخواند. در ابتدا همه سکوت کرده بودند و استاد دوباره سوال خود را تکرار کرد. حمیدرضا از زبان آموز داوطلب بود که شروع کرد به خواندن از این بخش کتاب و در ادامه این یوسف، حسام و میثم بودند که آمادگی خود را برای خواندن انگلیسی آن بخش آماده کردند.
همگی مورد تشویق استاد قرار گرفتند و از آنها خواسته شد که هر یک صدای خود را ضبط کرده و در نهایت در گروه ارسال کنند. استاد به صورت تک به تک به بررسی تلفظ های آنها و شکل ادای کلمات انگلیسی پرداختند و راهنمایی های مورد نیاز به آنها داده شد.
تکلیف پنجم نیز با ارسال یک جمله شروع شد. از آنها خواسته شد که این جمله را بخوانند و صدای خود را ارسال نمایند. هدف بررسی استرس ( بلند یا آرام تلفظ کردن کلمات) در زبان انگلیسی بود. به مثال زیر توجه کنید:

.Dr. Jones. Yeah, your throat is a little red. Have you taken any medicine

در ادامه این مثال اگر دقت کنید ما کلمه is را بلد کرده ایم و قصدمان از بلد کردن این کلمه در واقع استرس بیشتر در هنگام ادای این بخش است. در هنگام خواندن جملات انگلیسی به این استرس ها در شکل گیری زیباتر مکالمه خود دقت کنید.
در بخش پایانی مثال های بیشتری از این مورد زده شد و در نهایت تمرین های منزل در یک پست جداگانه برای زبان آموزان ارسال شد و از آنها خواسته شد که در اولین فرصت به حل این تمارین اقدام کرده و در هر ساعت از شبانه روز که نیاز به توضیح بیشتر داشتند روی کمک استاد حساب کنند. این رابطه گرم و دوستانه واقعا قابل ستایش بود و ارتباط عمیق آنها این یک ساعت و نیم حضور بر سر کلاس ها را برای ما شیرین تر کرده بود.

اگر شما نیز تمایل به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی دارید می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس همکاران ما بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره مند شوید. مشاوران ما همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.