شروع ترم جدید دوره مقدماتی زبان انگلیسی ویژه نوجوانان، در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال، امروز و با آخرین روز از فروردین ۹۹ آغاز شد. این دوره که جز دوره های ترمیک حضوری زبان انگلیسی مجموعه ما محسوب می شد، ترم بهاره خود را با روش راکت زبان انگلیسی و با تدریس سرکار خانم زهرا رحیمی آغاز کردند.
استاد رحیمی
 از اساتید برجسته و جسور آکادمی زبان بهین دانش محسوب می شوند و سابقه تدریس حضوری و غیرحضوری زبان انگلیسی را در کارنامه خود دارند. ایشان با شرکت در دوره های تربیت مدرس راکت انگلیسی و همچنین دوره های ویژه تدریس آنلاین زبان انگلسی، به صورت تخصصی در تمامی رده های سنی و با روش راکت، آموزش زبان انگلیسی را برای زبان آموزان خود آسان تر می نمایند.
در واقع ایشان از شیوه راهبری احمدرضا ابراهیمی در زمینه تدریشان به صورت کامل استفاده می نمایند و بیش از آموزش به راهبری زبان آموزان در یادگیری زبان اعتقاد دارند. تدریس به روش رامیت و راکت از تخصص های برجسته ایشان محسوب می شود و در این زمینه کارنامه درخشانی را رقم زده اند.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

ملکه ذهن خود باش!!

کتاب آموزش انگلیسی در این سطح، کتاب Teen ۲ Teen زبان انگلیسی است و از مجموعه سه جلدی آن، جلد اول این مجموعه در این دوره آموزش داده می شود. این دوره در آکادمی زبان بهین دانش تحت عنوان دوره Set ۱ نام گزاری شده است و در واقع این دوره از دوره های مقدماتی آموزش انگلیسی محسوب می شود.
کتاب تحت تدریس تین تو تین انگلیسی
، اثر نویسنده های کتاب های آموزش زبان خارجه، جوان ساسلو و آلن آشر است. این کتاب به صورت برنامه ریزی شده و تخصصی، هر چهار مهارت اصلی در آموزش زبان انگلیسی را به زبان آموزان آموزش می دهد و با توجه به شکل ظاهری جذاب این کتاب و استفاده از عکس های متنوع، یادگیری زبان در این رده، شیرین تر و جذاب تر خواهد بود.
این کتاب به صورت کاملا گلاسه تهیه شده است و جز کتاب های منتشر شده در انتشارات جاودانه جنگل است. درس امروز کلاس از صفحه ۱۲ این کتاب آغاز شد. استاد رحیمی بخشی از این صفحه را انتخاب و از زبان آموزان خواستند که یک جدول ۴ الی ۵ بخشی طراحی کنند و با توجه به جملات نوشته شده در این بخش، نشان دهند که هر جمله از چند بخش تشکیل شده است.
این کار به زبان آموزان شکل جمله سازی در انگلیسی را نشان می داد و در واقع با ایجاد یک سرگرمی کوچک بخش بزرگی از گرامر انگلیسی را آموزش می داد.

 

 

جمله بندی در زبان انگلیسی اکثرا از ترکیب این سه مورد تشکیل می شود:
۱- Subject (فاعل)
۲- Verb (فعل)
۳- Object (مفعول)

جملاتی که استاد رحیمی در نظر گرفته بود به طور مثال .It is a pencil بود. این جمله در واقع از ۴ بخش تشکیل شده بو و در ادامه جمله دیگر این بود که .I am Reza که این جمله نیز از ۳ بخش تشکیل شده بود. در ادامه استاد خواستند که این جدول کامل شود و عکس آن را در گروه بفرستند.
زبان آموزان علاوه بر ارسال عکس، صدای ضبط شده خود را فرستادند و این کار آنها با تشویق استاد همراه بود. زبان تشنه یادگیری بودند و استاد گام به گام این مسیر را برای آنها رهبری می کرد.

 

 

تفاوت an با a!!

در ادامه یک کلیپ آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان ارسال شد که استاد از همه خواست کلیپ زبان انگلیسی را ببینند و در پیراموان آن صحبت کنند. 
الفبا در زبان انگلیسی
 ۲۶ حرف دارد که ۵ حرف آن صدادار و ۲۱ حرف آن بی صدا یا صامت هستند. در این میان هدف از پخش این کلیپ آشنایی با حروف صدادار در انگلیسی و حروف بی صدا در انگلیسی بود. از زبان آموزان خواسته شد، تا حروفی را که کمتر در این کلیپ استفاده می شود را تشخیص و ارسال نمایند. در ادامه فاطمه این حروف را به این شکل ارسال نمود:
A, E, I, O و U
کاملا درست حدس زده بود و پس از آن بقیه همکلاسی های او نیز به نکته کلیپ پی برده و تکالیف خود را ارسال نمودند. در ادامه با یک سوال استاد از آنها خواست که درباره تفاوت بین an و a صحبت نمایند. این نکته را به خوبی زبان آموزان درک کرده و به تفاوت این دو پرداختند.
در اصل موضوع اصلی این کلیپ این بود که، حروف a/e/i/o/u حروف صدادار هستند. اگر اسمی با این حروف شروع شود باید به جای a از an استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید:
an apple (یک سیب)
a bank (یک بانک)

?Do we use ‘a’ or ‘an’ for airplane

تمرین بعدی ارسال یک لیست از کلمات متنوعی بود که توسط استاد ارسال شدند و از زبان آموزان خواسته شد که پیش از هر کلمه ای که داده شده است از a و an استفاده شود. این کار در کل با هدف نهادینه کردن این موضوع برای زبان آموزان بود. این کلمات عبارتند از:
apple
desk
table
elephant
umbrell
pencil
baby
image
و …
شما نیز می توانید این تمرین را در منزل انجام دهید و مانند زبان آموزان ما پس از تکمیل این بخش، از روی این کلمات بخوانید و صدای خود ضبط کرده و پس از آن به صدای خود گوش دهید. گوش دادن به صدای خود می تواند این مزیت را داشته باشد که به ضعف های خود در تلفظ صحیح عبارات و کلمات انگلیسی واقف شوید.

 

 

باز با ?Who is she !!

یک بازی در کلاس آنلاین زبان انگلیسی طراحی شد. شروع بازی با معرفی زبان آموزان شروع شد. هر کدام از زبان آموزان به معرفی خود پرداختند و بعد از آن بازی با جمله پرسشی انگلیسی ?Who is she شروع شد. استاد یکی از افراد را انتخاب می کرد و می پرسید اون کیه؟ همه باید اسم و فامیل آن شخص را می گفتند.
پس از بارها تکرار، استاد پرسید ?Who are you و همه اشتباها به تکرار اسم شخص پرداختند و کلاس آنلاین انگلیسی با تذکر استاد همهمه بسیاری به خود گرفت. بازی سرعت گرفته و هر یک سعی می کردند تمرکز کرده تا بتوانند به اولین نفری باشند که به این سوال جواب درست می دهند.
بازی همیشه برای کودکان و نوجوانان ویژه است و کلاس های مجازی زبان انگلیسی این قابلیت را دارد که آموزش زبان انگلیسی با بازی شکل بهتری به خود بگیرد. دوره های آنلاین انگلیسی به شکل سرگرم کننده تری برای تمامی افراد سپری می شود و این یک مزیت از این نوع راهبری و یادگیری است.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی تنها با یک ساعت و نیم حضور در کلاس ها بدست نمی آید. به همین علت اساتید دوره های آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش، پیش از هر چیزی روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل را در دوره های آنلاین خود، آموزش می دهند.
استاد رحیمی برای همین منظور یک سری تمرین های برنامه ریزی شده به زبان آموزان دادند و از آنها خواستند که در منزل انجام داده و هر کجا که به مشکلی بر خوردند از او کمک بگیرند. دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی دارای پشتیبانی آنلاین است و این مورد می تواند یک حمایت تمام از زبان آموزان را نشان بدهد.
اگر شما عزیزان علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش بوده و سوالات خود را با این عزیزان در میان بگذارید. در عین حال شما می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان مشاوره ما، در زمینه انتخاب زبان و یا دوره متناسب با خود بهره مند شوید.
مشاوران ما همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.