دومین روز از اردیبهشت ۹۹ و در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه، کلاس آنلاین زبان انگلیسی، تحت تدریس استاد نگین عظیی آغاز شد. این کلاس مثل سابق با ۱۸ جلسه ۱ ساعت و نیمه شروع به کار کرده است و اما تنها تفاوت این دوره ترمیک آموزش زبان انگلیسی با دوره های پیشین در غیرحضوری بودن این دوره است.
البته مهم ترین ویژگی این دوره، آنلاین بودن آن نیست، بلکه چیزی که این دوره را متمایز از سایر دوره های ترمیک و حضوری زبان انگلیسی کرده است، روش آموزشی نوین رامیت است. رامیت یک سیستم آموزشی است که تمامی سیستم های سابق را نقد و در صدد جایگزین نمودن یادگیری و راهبری بجای آموزش و القای روش های کهنه است.
در این دوره از روش راکت انگلیسی نیز استفاده می شود و همین موضوع برای بسیاری از زبان آموزان خوشایندترین بخش این دوره آنلاین است. استاد عظیمی نیز یکی از اساتید دوره راکت انگلیسی است که در دوره های تربیت مدرس راکت انگلیسی نیز شرکت نموده و تخصص کافی و لازم را، جهت تدریس و ارتقای سطح زبان آموزان در دوره غیرحضوری زبان انگلیسی به شیوه راکت، دارند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کتاب در دست تدریس استاد عظیمی، کتاب تی تو تین ۲ انگلیسی است که در واقع شامل دو بخش Student Book وWork Book در یک جلد است و این جلدها هر دو با کیفیت عالی و گلاسه طراحی شده اند. این مجموعه ۴ سطحی آمریکایی که توسط نویسندگان کتابهای تاپ ناچ طراحی شده است، برای نوجوانان دوره پیشرفته بوده و زبان آموزان ۱۲ تا ۱۵ سال را شامل می شود.

از ویژگی های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سرفصل ها و دستورالعمل ها به زبان بسیار ساده نوشته شده و به ساده سازی زبان انگلیسی به خوبی پرداخته شده است.
– مکالمات کتاب زبان، مکالمه کاربردی و روزانه انگلیسی را نمایش می دهد و از اصطلاحات و عبارات روزمره انگلیسی، به خصوص به زبان نوجوانان به خوبی بکار برده شده است.
– کتاب به همراه یک DVD است که شامل فیلم، نرم افزار و فایل صوتی انگلیسی است.

این کتاب در واقع با پرداختن به تمامی بخش، تمرکز بر یک مهارت خاص را ندارد و تمامی مهارت های انگلیسی به صورت گام به گام و برنامه ریزی شده و طبق یک برنامه هدفمند، آموزش داده می شود. این کتاب با داشتن کتاب کار، روش یادگیری زبان در منزل را به بهترین شکل فرا می دهد و زبان آموزان برای تمرین نیاز ندارند به کتاب های کمک آموزشی انگلیسی مراجعه نمایند.
استاد عظیمی، دومین جلسه خود را در ۲ اردیبهشت ۹۹ در ترم بهاره آکادمی زبان انگلیسی بهین دانش شروع کردند که اگر موافق باشید به یک توضیح مختصر درباره آنچه در این کلاس انگلیسی گذشت، خواهیم داد…

 

 

شروع کلاس مانند همیشه از یک انرژی مثبت از سمت استاد آغاز شد. سلام و احوالپرسی با تک تک زبان آموزان به صورت جداگانه صورت گرفت و همه تلاش می کردند که در یک مسیر صحبت نکرده و تنوع در مکالمه انگلیسی را ایجاد نمایند. انواع سلام کردن به انگلیسی و انواع عبارات مثبت در انگلیسی، یک انژری مثبت خوب برای شروع کلاس بود.
استاد عظیمی
 به دلیل اینکه تفاوت سنی چندانی با زبان آموزان خود ندارد میتواند ارتباط عمیق تر و موثرتری را با زبان آموزان خود، ایجاد نماید. در واقع ایشان به دلیل طبع هنری ای که دارند این ارتباط را بهتر از هر کس دیگر می توانند ایجاد نمایند. رابطه دوستانه او با زبان آموزانش، همیشه مثال خوبی برای چگونگی اداره کلاس و شناخت زبان آموزان برای اساتید است.

 

 

“tag questions” یا سوالات تگ در انگلیسی!!

خانم عظیمی کلاس Free ۳ انگلیسی را در حالی که جلسه دوم خود را سپری می کرد، با طرح سوال ?She’s Italian, isn’t she آغاز نموده و از زبان آموزان خود خواست که بر اساس مدل مطرح شده با طرح سوالات متنوع، گفتگو و مکالمه انگلیسی را به سمت و سوی بهتری هدایت نمایند.
این نوع مکالمه هدفمند انگلیسی دقایق بسیار مفیدی از کلاس را به خود اختصاص داد و پس از آن سوال دوم به انگلیسی تایپ شد و موضوع دوم مکالمه نیز شکل گرفت. این جمله پرسشی ?They live in London, don’t they بود.
به این نوع سوالات در زبان انگلیسی “tag questions” می گویند و اگر بخواهیم درباره این موضوع، بحث مفیدی داشته باشیم باید به چند نکته مهم در سوالات تگ در انگلیسی، توجه نماییم. این نکات شامل موارد زیر هستند:
– در بکارگیری این نوع سوال در انگلیسی، باید زمان جمله اول با زمان پرسش یکسان باشد.
– اگر جمله مثبت باشد، پرسش ما باید به صورت منفی بیان می شود و اگر جمله انگلیسی ما منفی باشد، پرسش ما باید به صورت مثبت بیان شود.
– سوالات تگ در حالت منفی حتما باید به صورت فعل کمکی + ‘T بیاید.
– تگ کوئزشن ها در انگلیسی، با اینکه ساختار سوالی دارد اما در حقیقت جوابی نداشته و تنها برای تاکید یا شروع گفتگو استفاده می شود. در حقیقت سوالات تگ در زبان انگلیسی، یکی از چندین نوع جملات سوالی در زبان انگلیسی هستند که برای زبان آموزان اصولا حالت یک سرگرمی و بازی را در گرامر انگلیسی، ایفا می کند.

 

 

در ادامه استاد یک عکس از تمرینات Work book کتاب انگلیسی انتخاب کردند و از زبان آموزان خواسته شد که به سوالات مربوط به این تمرین پاسخ بدهند. این تمرین برای تسلط بیشتر زبان آموزان تهیه شده بود و اینکه بتوانند در کلاس آنلاین به مشکلات خود درباره درس جدید واقف شده و به کمک هم به رفع اشکال در این درس بپردازند.
تمرین ها در کمتر از یک دقیقه توسط آیدا، مریم و مبینا حل شد و این کار آنها، تشویق استاد را به همراه داشت. تسلط کافی به موضوع درس، یعنی اینکه به خوبی تمرین مکالمه انگلیسی صورت گرفته بود و زبان آموزان به خوبی متوجه موضوع مطرح شده بودند.
تمرین دوم نیز ارسال شد و این بار خواسته شد که در مدت زمان ۵ دقیقه این تمرین هم انجام داده و در گروه تصویر حل شده تمرین هایشان را ارسال نمایند. حل تمرین تا دقایق آخر کلاس ادامه داشت و درس امروز در انواع مدل های مطرح شده، تمرین شد. در واقع برای این بخش ۹ اکتیویتی در نظر گرفته شد که در هر ۹ مرحله، زبان آموزان به خوبی ظاهر شدند و این نکته مثبتی بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

دوره های آنلاین زبان، بخش مهمی را در میان سایر دوره های آموزش زبان های خارجه زبان انگلیسی در آکادمی زبان ما ایفا می کنند. چراکه این دوره ها، تنها محدوده خاصی از جغرافیا را شامل نمی شوند و ما از سایر بخش های ایران و حتی کشورهای مجاور، زبان آموز داشته و با آموزش آنها می توانیم دین خود را در آموزش ادا کنیم.
اینکه بتوانیم دایره آموزش خود را گسترده تر کنیم برای ما یک هدف است چراکه در سراسر ایران شهرها و روستاهای دور افتاده ای هست که شاید حتی یک آموزشگاه زبان کوچک هم نداشته باشند و دوره های آنلاین ما با شیوه راکت می تواند در واقع دین ما را برای این عزیزان ادا کند.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی
 و سایر زبان های دیگر از بخش های مهم در آکادمی هستند و همه ساله این دوره ها به صورت برنامه ریزی شده و کاملا هدفمند، برگزار و اجرا شده اند. هدف ما همگانی کردن یادگیری زبان دوم در سراسر این کره خاکی است و می خواهیم هیچ فردی نباشد که برای نداشتن امکانات آموزشی از این مهارت و توانایی بی نصیب بماند.
اگر شما نیز جز افرادی هستید که علاقه مند به آموزش زبان دوم هستند و دوست دارند به شیوه آنلاین و به روش راکت و سیستم رامیت، زبان دوم را فرا بگیرند، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور، ما جهت انتخاب نوع زبان و دوره متناسب با شرایط خود بهره مند شوید.
همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره منتخبتان، حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.