جلسه سوم کلاس آنلاین زبان انگلیسی ویژه زبان آموزان نوجوان، در آکادمی زبان بهین دانش، راس ساعت همیشگی و در ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه، آغاز شد. زبان آموزان زودتر از استاد در کلاس آنلاین انگلیسی حضور پیدا کرده و پیش از شروع رسمی کلاس، به سلام و احوالپرسی به انگلیسی، با همدیگر پرداختند.
مدرس این دوره از کلاس Set ۱ انگلیسی، استاد هاجر آقاجانی هستند که یکی از با سابقه ترین اساتید مجموعه ما، محسوب می شوند. استاد بلافاصله پس از حضور در کلاس با سلام های گرم خود، زبان آموزان را همراهی نمود و یک به یک و با صبر و حوصله به احوالپرسی و خوش و بش با شاگردانش پرداخت.
دقایق ابتدایی همیشه به گفتگوهای دوستانه در آکادمی زبان بهین دانش می گذرد و در واقع این موضوع دو مزیت دارد: یک این که استاد مربوطه را از حس و حال زبان آموزانش باخبر می کند و می تواند رابطه عمیق تری را در میان استاد و زبان آموز رقم بزند و دوم این که زبان آموزان را تشویق به مکالمه برقرار کردن به انگلیسی کرده و اعتمادبنفس و خودباوری لازم را به آنها خواهد داد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

در ابتدای کلاس استاد آقاجانی از زبان آموزان خواستند که به معرفی خود به انگلیسی بپردازند. برای این کار خودشان پیش قدم شده و قبل از همه به معرفی خود به زبان انگلیسی پرداختند. زبان آموزان نیز پس از استاد به این کار مشغول شدند و با صداهای شاد و گرمای کلامشان، هم ما و هم استاد را به وجد آوردند.
زبان آموزان در کلاس های آنلاین بسیار بیشتر از کلاس های حضوری زبان انگلیسی، فعالیت می کنند و این مورد شاید بر می گردد به تجربه جدیدی که در این دوره داشته اند و البته شگفتی استفاده از اینترنت و اپلیکیشن های مجازی، که همیشه برای زبان آموزان کودک و نوجوان، جذاب تر از بزرگسالان است.
خانم آقاجانی برای شروع درس از زبان آموزان با نام بردن اسم هایشان و به صورت تک تک، پرسید که آیا آماده شروع بحث کلاس هستند یا نه؟ همان لحظه همه با انرژی تمام آمادگی خود را اعلام کردند و کلاس به شکل رسمی برگزار شد.

 

 

اولین بخش کلاس با ارسال سابجکت های انگلیسی یا فاعل ها شروع شد و استاد خواستند که با این ۶ فاعل در زبان انگلیسی، جمله بسازند و عکس تمرین انجام شده را در گروه ارسال نموده تا پیرامون آن بحث شود. در ادامه استاد به تصحیح تمرین های آنها پرداخت و سعی کردند در همان مسیر به بهترین شکل ممکن کلاس را ادامه دهند.
آرمین از زبان آموزانی بود که تقریبا با ۱۰ دقیقه تاخیر در کلاس حضور پیدا کرد و استاد بعد از حال و احوال از آرمین، تمرین را برای بار دوم شرح داده و او را با کلاس و سایر همکلاسی هایش همراه نمود. یاسین نیز مانند دوستانش یکسری اشتباهات کوچک داشت و استاد از او خواست که قبل از شروع تمرین یا تسک جدید به رفع آن بپردازد.
استاد در ادامه برای آنها یک مرور کوتاه درباره جملات منفی در زبان انگلیسی کردند و خواسته شد که تمرین های صفحه ۱۴ کتاب را که درباره این موضوع بود، حل نمایند. جملات منفی در زبان انگلیسی تنها با اضافه کردن یک not بعد از افعال To be در انگلیسی، انجام می شود.
افعال تو بی در زبان انگلیسی
 شامل are ,is ,am هستند که شکل گذشته افعال To be در انگلیسی نیز، به دو شکل was و were هستند.

 

 

در ادامه استاد از تک تک آنها خواست که بخش کوتاهی که به آنها داده می شود را خوانده و صدای خود را در گروه ارسال نمایند. در واقع این کار شکل درست تلفظ لغات انگلیسی و ادای صحیح جملات انگلیسی را به آنها یاد داده و با تذکرهایی که استاد به آنها می دادT می توانستند به خوبی از زمان کلاس آنلاین انگلیسی استفاده کرده و در همین راستا به تقویت مهارت صحبت کردن در انگلیسی بپردازند.
خواندن آنها تشویق استاد آقاجانی را به همراه داشت و تلاش آنها برای تلفظ صحیح واژگان انگلیسی به شدت ستودنی بود. انگیزه مهم ترین بخش در یادگیری زبان آموزان است و وقتی هدف و انگیزه کافی باشد، زبان آموزان تشنه یادگیری و استفاده از زمان کلاس خود هستند.
بخش بعد هم با ارسال یک فایل صوتی و سنجش مهارت درک مطلب زبان آموزان همراه بود. آنها باید به فایل صوتی انگلیسی گوش می دادند و در ادامه به سوالات مربوط به آن بخش پاسخ می دادند و در نهایت عکس تمرین انجام شده را در گروه ارسال می نمودند.
استاد اما با صبوری کامل تک تک تمرین ها را بررسی و یک به یک نکات مورد نیاز را برای آنها توضیح می داد. در ادامه پس از انجام هر تمرین، با حس و حالی عالی، زبان آموزان را تشویق نموده و این گونه به بهترین شکل ممکن کلاس های آنلاین زبان انگلیسی مدیریت می شد.
در کلاس های آنلاین بیش ترین موردی که هر استاد باید به آن توجه نماید، چگونگی طرح درس و چگونگی همراه کردن زبان آموزان ضعیف یا بدون اعتمادبنفس، است.

 

 

زمان خیلی سریع گذشت و استاد برای آخرین تمرین، یک متن تایپ شده در گروه ارسال کرد و از زبان آموزان خواستند که از این متن، ۵ سوال متفاوت انگلیسی بسازند و در گروه ارسال نمایند. ارمیا خواست بداند که این تمرین برای کلاس است یا منزل است که البته برای دیگر همکلاسی هایش نیز، سوالات متفاوتی پیش آمده بود که استاد یک به یک به آنها پاسخ داد.
در کمتر از ده دقیقه همگی سوالات خود را ارسال کردند و رسول علاوه بر ارسال عکس به خواندن آنها اقدام کرد که این کار او، تشویق استاد را به همراه داشت و تلاشش برای تمرین و تکرار ستودنی. در ادامه برای تمرین در منزل، از آنها خواسته شد که یک مکالمه با مضمون درس جدید ایجاد کرده و با یک نفر از اعضای خانواده خود این مکالمه را انجام داده و تا قبل از شروع جلسه بعد، ویس خود را ارسال نمایند.

 

 

برای یادگیری زبان انگلیسی و همراه کردن کودکان و نوجوانان در این مسیر، نیاز به یک برنامه ریزی صحیح و شناخت نیازهای این رده سنی است و قطعا هر رده سنی نیازهای مختص به خود را دارد و آموزشگاه های زبان های خارجه می توانند به این نیازها پاسخ مثبت داده و در راستای این نیازها، گام بردارند.
به همین منظور و با هدف ارتقای سطح زبان در سنین کمتر، روش های درست و کارآمد، می تواند مسیر درست را برای افراد مختلف مشخص کرده و به بهترین شکل ممکن راهنمای آنها باشد. روش آنلاین می تواند بخش مهمی را در آموزش انگلیسی ایفا کند و این مهم با برنامه ریزی و هدفمند بودن می تواند در آینده ای نزدیک به عنوان بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی، معرفی شود.
دوره های آنلاین ویژگی های بسزایی دارد و یکی از این ویژگی ها، راغب کردن زبان آموزان به مکالمه انگلیسی و همچنین تقویت مهارت مکالمه انگلیسی و مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی. زبان آموز در دوره های آنلاین به بهترین شکل می تواند از زمان خود بهره برده و رفت و آمدهای بین خانه و آموزشگاه زبان را کم و در نهایت از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه تر باشد.
اگر شما عزیزان علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید یا مشتاق به شرکت در دوره های آنلاین انگلیسی و دوره های راکت زبان انگلیسی هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، منتظر تماس همکاران ما بوده و همچنین در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب به خود، از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما بهره ببرید.
کارشناسان ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار میدهند