با همه گیری و شیوع کرونا در بسیاری از کشورهای بزرگ و قدر، بسیاری از مردم کسب و کارهای خود را تعطیل و خانه نشین شدند. در فضای مجازی، هشتگ قرنطینه یا هشتگ در خانه بمانیم ها، زیاد شد و این روند تا به امروز یک روند صعودی داشته است.
مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه های زبان های خارجه، به سمت آنلاین شدن رفتند و اما ما، سعی بر آن داشتیم که در این مسیر راهی ویژه برای زبان آموزانمان در نظر بگیریم. آکادمی زبان بهین دانش در واقع دوره های آنلاین را سالهاست که به صورت تخصصی برگزار می کند و هدف از برگزاری دوره های آنلاین زبان، در دسترس بودن آموزش زبان برای هر فرد در هر شهر و روستای دور افتاده ایست.
اما این بار دوره های آنلاین زبان انگلیسی با ویژگی خاص خود، در واقع یک برگ برنده برای زبان آموزان ما بود. چرا که این دوره به  روش راکت انگلیسی و با سیستم آموزشی رامیت شروع به کار کرد تا این دوره، عیدی ما به تمام مردم ایران و کشورهای فارسی زبان باشد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

آموزش آنلاین زبان انگلیسی در این ترم و در این سطح، با استاد هانیه رهنما آغاز به کار کرد. استاد رهنما از اساتید جوان و کاربلد موسسه زبان بهین دانش است؛ که در طی سالهای اندکی که به عنوان مدرس انگلیسی فعالیت می کنند، کارنامه شغلی بسیار درخشانی را برای خود، رقم زده اند.
ایشان علاوه بر زبان انگلیسی به زبان اسپانیایی نیز مسلط هستند و سابقه تدریس زبان انگلیسی در تمامی گروه های سنی و به روش حضوری و غیرحضوری را دارند. در ضمن از نکات مثبت ایشان می توان به تدریس تخصصی به شیوه راکت نام برد که از اساتیدی محسوب می شوند که در دوره های تربیت مدرس راکت شرکت کرده و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی، تدریس راکت را بر عهده دارند.
سن کم و روحیه بالای ایشان، ارتباط عمیق و صمیمانه ای را با زبان آموزان ایشان رقم زده است و در واقع توانسته اند در راغب کردن زبان آموزان خود در انتخاب این مسیر و ثابت قدم بودن، گام های مثبتی را بردارند.
امروز نیز جلسه سوم کلاس آنلاین Movers ۴ انگلیسی به تدریس ایشان و در ساعت ۱۵:۰۰ برگزار شد. تقریبا ۱۰ دقیقه قبل از شروع کلاس، همه زبان آموزان آنلاین بودند و با انرژی باور نکردنی و حال خوبشان، استاد را نیز دعوت به حضور در کلاس های آنلاین نمودند.
همه به احوالپرسی و خوش و بش با هم پرداختند و نکته مثبت این کلاس مثل همیشه، شجاعت در مکالمه برقرار کردن به انگلیسی و ارسال ویس بود. اغلب اوقات زبان آموزان اعتمادبنفس کافی را در ایجاد مکالمه انگلیسی ندارند و این موضوع می تواند به مرور برای آنها به یک عادت منفی تبدیل شود. علم زبانی را دارند اما نمی تواند از آن در شرایط واقعی بهره ای ببرند.
زبان آموزان در ادامه با انواع سلام و احوالپرسی به انگلیسی و تنوع در مکالمات انگلیسی و لغات انگلیسی، کلاس آنلاین انگلیسی خود را به بهترین شیوه ممکن، آغاز نمودند.
کتابی که استاد رهنما در این دوره استفاده می نماید، کتاب Big English ۳ انگلیسی است که با توجه به راهنمایی های برنامه ریزی شده این کتاب، تدریس و یادگیری هر دو در کنار هم مسیر ایده آلی را طی می نمایند.
بیگ انگلیش ۳
، از مجموعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی است که توجه ویژه ای به کیفیت و سرگرم کننده کردن آموزش زبان کرده است و در جین آموزش انگلیسی، سرگرمی در انگلیسی را نیز، میسر می نماید.

 

 

شروع رسمی کلاس بعد از حال و احوال های معمول راس ساعت ۱۵:۰۰ انجام شد و استاد از زبان آموزان خواستند که به کتاب های خود مراجعه و صفحه ۷ کتاب بیگ انگلیسی را باز کنند. این بخش در واقع می خواست به زبان آموزان فعالیت های شخصی و چگونگی سوال پرسیدن پیرامون این موضوع را یاد بدهد و مروری نیز بر جلسات قبل باشد.
برای حل این تمرین یک زمان ۱۰ دقیقه ای در نظر گرفته شد و از آنها خواستند که بعد از انجام تکلیف، عکس آن را به شخصی استاد بفرستند. سبحان از اولین افرادی بود که امتیاز مثبت این بخش را ازآن خود کرد و پس از او سه نفر دیگر از زبان آموزان توانستند به خوبی به حل این تمرین بپردازند.
بخش دوم نیز به یک تمرین ۵ دقیقه ای اختصاص یافت و در واقع می خواستند که با تفاوت Before و After در زبان انگلیسی آشنا شده و در عین حال بتوانند جملات سوالی انگلیسی پیرامون این موضوع بسازند. همه زبان آموزان در این بخش به خوبی عمل کرده و امتیاز مثبت این بخش را شامل خود کردند.

 

بیشتر بخوانید:
معرفی به انگلیسی

 

آموزش انگلیسی با بازی !

استاد در بخش سوم از برنامه ریزی های انجام شده برای کلاس یک بازی برای زبان آموزان در نظر گرفتند و از آنها خواستند که در کمتر از یک ثانیه به سوالات او پاسخ درست را بدهند. سبحان باز در اولین بخش از بازی موفق تر عمل کرده و خیلی سریع و بلافاصله پس از استاد به سوال پاسخ داد.
بقیه در ادامه به بهترین شکل ممکن به سوالات پاسخ دادند و این مرضیه بود که در حین بازی با سوالی مواجه شده و از استاد پرسیدند. استاد در این بازی به دنبال یادگیری بهتر زبان آموزان با کارهای شخصی از جمله بیدار شدن و موارد دیگر بودند و اینکه می خواستند زمان درست را نیز زبان آموزان تشخیص دهند. همه زبان آموزان به خوبی امتیاز این بخش را گرفته و بازی بعد از یک ربع به اتمام رسید.
بخش بعدی خواندن از روی بخشی از کتاب بود که در این بخش تلفظ صحیح لغات انگلیسی و شکل صحیح عبارات انگلیسی مورد بررسی استاد قرار می گرفت. فایل صوتی مربوط به کتاب جهت یک آمادگی نسبی، ارسال و آنها خواسته شد به بهترین شکل ممکن مهارت و توانایی خود در صحبت کردن به انگلیسی را نشان دهند.
مرضیه و سبحان و ابوالفضل به خوبی این تمرین را انجام دادن و بعد از آنها محمدطاها و مهدی بودند که به تسلط کافی برای گفتگوی انگلیسی رسیدند.
پارت بعدی گوش دادن به کانورسیشن کتاب و ساخت سوال از متن این بخش بود. سه سوال باید طراحی می شود و برای انجام این فعالیت ۱۰ دقیقه در نظر گرفته شد. نازنین، مهدی، مرضیه و سایر همکلاسی هایشان از عهده این بخش نیز به خوبی برآمدند و با تشویق استاد مواجه شدند.
مهارت شنیداری در انگلیسی
، بخش بعد آموزش را به خود اختصاص داد و برای این منظور باید زبان آموزان به خوبی به فایل ارسالی استاد گوش داده و در عین حال بخش های خالی را پر کرده و برای استاد ارسال می نمودند. برای انجام این تکلیف ۵ دقیقه در نظر گرفته شد.

 

بیشتر بخوانید:
سلام به انگلیسی

 

تمرین بعدی یک بخش سرگرم کننده در یادگیری زبان ایجاد کرده بود. علاوه بر تمرین، می توانستند برچسب های هر بخش را انتخاب و در قسمت درست بچسبانند. در این بخش که بخش بندی کارهای روزانه بود، همگی به اتفاق به خوبی عمل کردند و امتیاز مثبت را ازآن خود نمودند.
یک تمرین چند مزیتی جهت تقویت مهارت های اصلی زبان برای منزل زبان آموزان در نظر گرفته شد و از آنها خواسته شد که تا قبل از جلسه بعد تمرین ها را انجام و برای ایشان ارسال نمایند. امتیازهای کلی کلاس به صورت شفاف در پایان کلاس داده شد و از آنها خواسته شد در هر زمان که با مشکل یا سوالی مواجه شدند، با استاد در تماس بوده و به رفع اشکال خود به صورت روزانه بپردازند.
کلاس در ساعت ۱۶:۳۰ به اتمام رسیده و زبان آموزان با جملات متنوع و انواع خداحافظی ها و آرزوی های خوب، استادشان را بدرقه کردن. از صدای آنها هنوز انرژی و حال خوب می بارید و این برای یک ساعت و نیم حضور در کلاس های آنلاین انگلیسی، واقعا شگفت آور بود.

 

 

یادگیری زبان برای کودکان، امروزه مساله مهمی در زمینه آموزش زبان دوم شده است. بسیاری اعتقاد دارند که یادگیری زبان را باید به سنین بالا موکول کرد و بسیاری دیگر این سبک فکر را به کلی رد می کنند. مهم ترین بخش اما این است که ما به خواسته و انتخاب کودکانمان احترام گذاشته و سعی کنیم آنها را در مسیری که بدان علاقه مند هستند، قرار دهیم.
زبان انگلیسی
 در دنیای امروزی یک نیاز اساسی تلقی می شود و هیچکدام از ما نمی توانیم این موضوع را انکار کنیم. بهتر است که اگر می خواهیم کودکانمان را به یادگیری زبان انگلیسی راغب نماییم، راه و شیوه درست را بکار برده و در ضمن برای کودکان یادگیری را همراه با سرگرمی، بازی، گوش دادن به آهنگ انگلیسی و یا کارتون ها و انیمیشن های انگلیسی، همراه سازیم.
بسترسازی درست در این مسیر، علاقه آنها را نه تنها حفظ کرده بلکه این علاقه را رو به افزایش قرار می دهد و همه ما می توانیم از این مسیر ایده آل برای فرزندانمان لذت ببریم.
یادگیری غیرحضوری زبان انگلیسی برای کودکان
 به خودی خود، حکم یک سرگرمی را ایجاد می کند و صحبت کردن در کنار والدین و اعضای خانواده می تواند باعث اعتمادبنفس بیشتر و احساس بهتر شود. امروزه با قابل دسترس بودن اینترنت برای همه اقشار و در تمامی جای جای کشورمان ایران، می توانیم آموزش را به خارج از مرزها برده و دایره آموزش زبان را گسترده تر نماییم.
کودکان ما در هر نقطه از ایران، به این مهم نیاز داشته و ما خود را موظف به این می دانیم که در آموزش دریغ نکرده و دوره های مجازی خود را با یک شکل یکسان برای تمامی این عزیزان برگزار نماییم.
اگر شما عزیزان علاقه مند به ثبت نام در دوره های اموزش زبان ویژه کودکان و نونهالان هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و در ضمن از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره مند شوید.
همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود و در عین حال این تضمین را خواهیم نمود که از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره انتخابی خود مورد حمایت و پشتیبانی آنلاین همکاران و اساتید ما خواهید بود.