امروزه سوم اردیبهشت ۹۹ است و ما امروز این سعادت را داشتیم تا یک گزارش هر چند کوتاه از کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان را برای شما عزیزان تهیه ببینیم. این دوره در ترم پیش، به صورت دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برگزار می شد و این موقعیت پیش آمد تا ۱۸ جلسه ترمیک این کلاس به صورت دوره های کاملا غیرحضوری انجام شود.
گرچه بسیاری از کرونا به عنوان ترسناک ترین ویروس یاد کردند و تمام جهان را درگیر خود نمود، اما ما این افتخار را داشتیم که زبان آموزان خود را از بی برنامگی و بلاتکلیفی رها کرده و با سیستم آموزشی رامیت و راکت انگلیسی، دوره های آنلاین زبان انگلیسی را بگزار نماییم.
راکت انگلیسی
 از ویژه ترین دوره در آکادمی زبان بهین دانش است و زبان آموزانی که با این دوره آشنا بوده اما شرایط لازم را جهت ثبت نام در این دوره نداشتند، حالا می توانند از این موقعیت استفاده کرده و زبان انگلیسی را به روش راکت بیاموزند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

این دوره توسط استاد حسین خلج، از اساتید خوب مجموعه، مدیریت و تدریس می شود. آقای خلج سابقه تدریس زبان انگلیسی را در تمامی گروه های سنی داشته و همچنین ایشان تخصص آموزش آنلاین زبان انگلیسی را در کارنامه درخشان خود دارند.
آقای خلج دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی، اعم از دوره های TTC و TKT را گذرانده و همچنین به زبان های اسپانیایی و ایتالیایی آشنایی نسبی دارند.
این دوره در آکادمی زبان بهین دانش، تحت عنوان دوره Essential ۷ انگلیسی معرفی شده است و زبان آموزان شرکت کننده در این دوره، همگی از سطح متوسطی در یادگیری زبان انگلیسی برخوردار هستند. کتابی که در این دوره تدریس می شود کتاب TN ۱b انگلیسی است که از مجموعه کتاب های تاپ ناچ انگلیسی می باشد.
کتاب های تاپ ناچ
 این ویژگی را دارند که زبان آموزان را از سطح A۱ به سطح B۱ برسانند و بعد از گذارندن این دوره، تاپ ناچ انگلیسی جای خود را به کتاب های Summit انگلیسی می دهند که در واقع بعد از مطالعه این کتاب، زبان آموزان به سطح C۱ در زبان انگلیسی می رسند.
کتاب های Top Notch انگلیسی
، با طراحی با کیفیت و پرداختن به تمامی مهارت های اصلی در زبان انگلیسی، یک مسیر برنامه ریزی شده را به زبان آموزان و اساتید انگلیسی ارائه می دهد.

 

 

استاد شروع کلاس را با یک خوش و بش دوستانه آغاز کردند. علی از زبان آموزان این کلاس، با انرژی تمام با استاد به گفتگو پرداخت و در ادامه وقتی استاد از آنها خواست که به کتاب رجوع کنند، علی گفت که امروز خانه مادربزرگش هست و دسترسی به کتاب خود ندارد.
اقای خلج به او این اطمینان را دادند که اصلا نگران این موضوع نباشد و هر گامی که برداشته می شود، عکس ها و فایل های صوتی آن را در گروه ارسال می کند. برای شروع کانورسیشن صفحه ۹۸ ارسال شد و به آنها یک تایم ۱۰ دقیقه ای داده شد که به خوبی به ویس ارسالی گوش داده و سعی کنند وقتی که از روی این بخش می خوانند، به تمامی نکات تلفظی انگلیسی، توجه نمایند.
این کلاس ساعت روزهای زوج و در ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه شروع می شود و می توان گفت که تمام سعی ما بر این بوده است که هیچگونه ادغامی با کلاس های آنلاین مدرسه و دانشگاه زبان آموزانمان نداشته باشد، تا تمام تمرکز زبان آموزان در آن زمان تنها به یادگیری زبان انگلیسی معطوف شده و به خوبی از این فرصت، استفاده نمایند.

 

 

پس از اینکه همگی به خوبی از عهده انجام این تکلیف برآمدند، استاد خلج ده دقیقه دیگر به آنها زمان داد، تا یک مکالمه جدید از روی مدل ارائه شده در کتاب بسازند و در ادامه از روی آن خوانده و ویس خود را ارسال نمایند. علی به دنبال معنی واژه انگلیسی certainly بود و از استاد خواست که معنی آن را به او بگوید.
اما چیزی که در آکادمی زبان بهین دانش در همان روزها و دوره های مقدماتی به زبان آموزان آموزش داده می شود، استفاده از دیکشنری آکسفورد انگلیسی است. برای همین منظور، از علی خواسته شد که با توجه به روش هایی که در استفاده از دیکشنری انگلیسی فرا گرفته اند، به دیکشنری مراجعه و تلفظ و مفهوم لغت انگلیسی را در جمله بیابد.
فعالیت بعد نیز از بخشی از کتاب در نظر گرفته شده بود و مانند دیگر فعالیت های کلاس آنلاین انگلیسی، ده دقیقه برای آن در نظر گرفته شده بود. چیزی که در روش تدریس به روش رامیت است، راهبرانه بودن استاد انگلیسی، در این راستا است. در واقع اساتید ما تنها آنها را در مسیر درست هدایت می کنند و به آنها یاد داده خواهد شد که، زبان انگلیسی را یاد بگیرند و چیزی به عنوان آموزش غیر اصولی در این روش، وجود ندارد.
تمرین های این درس ارسال شد و خواسته شد که به حل این تمرین در کلاس بپردازند. هدف از حل تمرین در کلاس، در واقع مسلط کردن زبان آموز به گرامر انگلیسی است تا بتواند با خیالی آسوده تر و پس از یادگیری اصولی گرامر انگلیسی، تمرکز بیشتر خود را بر مهارت های مکالمه انگلیسی و مهارت نوشتاری بگذراند.

 

 

برای تمرین های این بخش، تنها ۳ دقیقه زمان داده شده بود و در انتها از آنها خواسته شده بود که ۴ کلمه در تصویر ارسالی از کتاب، انتخاب کرده و با استفاده از آنها ۲ کانورسیشن یا مکالمه انگلیسی ساخته شود. برای این فعالیت زمانی تقریبا ۱۵ دقیقه ای در نظر گرفته شد.
تمرین های یک به یک ارسال شده و این کار آنها با تشویق استاد همراه شد. در ادامه و در دقایق پایانی کلاس، برای تمرین در منزل زبان آموزان، بخشی ارسال شد و از آنها خواسته شد که تا قبل از شروع جلسه بعد، تکالیف در گروه ارسال شود. تکالیف به شکلی در نظر گرفته شده بود که علاوه بر گرامر زبان انگلیسی، سایر مهارت های زبان آموزان از جمله، مهارت نوشتن در زبان انگلیسی، مهارت خواندن در زبان انگلیسی، مهارت گوش دادن در زبان انگلیسی و دیگر مهارت های اصلی انگلیسی نیز در کنار هم، تقویت شوند.

 

 

آموزش غیرحضوری برای یادگیری زبان انگلیسی، با یک مسیر هدفمند و برنامه ریزی شده می تواند بسیار ایده آل تر از دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی عمل کند. آموزش آنلاین انگلیسی، در واقع زبان آموزان را از رفت و آمدهای بی مورد نجات خواهد داد و در واقع هر یک می توانند از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.
علاوه بر این موضوع، هزینه رفت و آمد کاهش یافته و در نتیجه از لحاظ اقتصادی نیز می تواند مسمر ثمر واقع شود. و اما از لحاظ تخصصی اگر بخواهیم به مقایسه دوره های مجازی آموزش زبان انگلیسی با دوره های حضوری زبان انگلیسی بپردازیم، در واقع این دوره به خودی خود، مهارت های مهمی همچون مهارت گفتگو در زبان انگلیسی را تقویت می نماید و مشکل نبود پارتنر انگلیسی را حل خواهد کرد.
چرا که دوره های آنلاین این ویژگی را دارند تا زبان آموز را در موقعیت واقعی قرار داده و بتوانند در دنیای واقعی از مهارت یادگیری زبان انگلیسی خود، بهره ببرند. در حال حاضر می توانند در گروه ها علاوه بر تعامل تمام وقت با استاد مربوطه، به چت انگلیسی، ارسال ویس به انگلیسی و گفتگو انگلیسی بپردازند و از اینترنت خود در راستای تقویت مهارت های شخصی استفاده نمایند.
صحبت در مورد ویژگی های دوره های آنلاین زبان انگلیسی بسیار است و اگر بخواهیم به این موضوع در این بخش بپردازیم شاید از حوصله شما عزیزان خارج باشد. در نهایت اگر تمایل به شرکت در دوره های آنلاین زبان های خارجه یا دوره های ویژه آکادمی زبان بهین دانش دارید، می توانید به تکمیل بخش زیر، به این امر اقدام نموده و یا از مشاوره رایگان کارشناسان مشاور ما در زمینه انتخاب زبان یا دوره  متناسب با شرایط خود بهره مند شوید.
همکاران ما همه روزه جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و این تضمین را به شما خواهیم داد که از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره های مدنظرتان، می توانید از حمایت و پشتیبانی کارشناسان ما بهره ببرید.