برگزاری دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه تمامی سنین مختلف، امروزه به شکلی برنامه ریزی شده و هدفمند در آکادمی زبان بهین دانش، برگزار می شود. در واقع این دوره در کنار دوره راکت زبان انگلیسی، به شکل ویژه به آموزش یا بهتر است بگوییم به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند.
آکادمی زبان بهین دانش با بیش از دو دهه فعالیت در حوزه آموزش آنلاین زبان های خارجه و آموزش حضوری، با روش سیستم آموزشی رامیت و راکت انگلیسی، شکل جدید و کاربردی تری از دوره های آموزش زبان انگلیسی را به زبان آموزان و علاقه مندان به آموزش، معرفی نمودند.
اساتید معرفی شده در این دوره ها، همگی از اساتید راکت زبان انگلیسی هستند که زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دوره های تربیت مدرس راکت زبان انگلیسی را گذرانده و تخصص های لازم جهت آموزش به شیوه نوین را کسب نموده اند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

استاد نگین عظیمی از اساتید راکت زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش هستند، که با گذراندن دوره تربیت مدرس راکت انگلیسی و سایر دوره های مهم از جمله TKTTTC و  دوره Self-Improvement، توانسته اند کارنامه درخشانی را برای خود رقم بزنند.
نگین عظیمی به صورت تخصصی در حوزه کلاس های غیرحضوری زبان انگلیسی، در سه رده سنی، فعالیت می نماید.
ایشان از مدرسان دوره آنلاین زبان بهین دانش هستند و تدریس کلاس Free۳ انگلیسی ویژه نوجوانان را در ترم بهاره بر عهده دارند. کتاب معرفی شده در کلاس Free ۳، کتاب تین تو تین ۴ انگلیسی است که با ویژگی های مثبت خود، مسیر راحتی را برای زبان در یادگیری زبان انگلیسی رقم زده است.
کتاب تین تو تین ۴
، از مجموعه کتاب های تین تو تین است که با کیفیت بالا در ارائه گرامر انگلیسی، لغات کاربردی زبان انگلیسی، عبارات و اصطلاحات مهم در زبان انگلیسی و پرداختن به مهارت های اصلی در زبان انگلیسی، به ساده سازی زبان انگلیسی پرداخته است.
این کتاب برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۵ ساله در آکادمی زبان بهین دانش تدریس می شود و در واقع شروع این کتاب از سطح متوسط تا پیشرفته زبان را در خود جای می دهد. اما از ویژگی های مثبت کلاس های استاد عظیمی، مکالمه محور بودن کلاس است. در این روند سعی می شود که موضوعات را با گفتگو و به روش ناخودآگاه به زبان آموزان یاد دهند. چیزی که در این کلاس دارای اولویت است، آموزش تلفظ صحیح عبارات انگلیسی در کنار دیگر مهارت های مهم در یادگیری زبان انگلیسی است.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان در ۵۰ روز

 

Bullying در انگلیسی!!!

صحبت کردن در مورد رفتارهای نادرست، بخش امروز کلاس استاد عظیمی بود. بعد از یک مکالمه شسته رفته و عالی که بین استاد و زبان آموزان صورت گرفت، موضوع بحث به سمت صحبت درباره مسخره کردن یا دست انداختن دیگران در انگلیسی سوق داده شد و استاد از آنها خواستند که درباره هر عکسی که در کتاب است، صحبت کنند و نظرشان را بگویند.
همانطور که قبلا هم اشاره کردم، کلاس های استاد عظیمی کلاس های مکالمه محور هستند و زبان آموزان کلاس های ایشان خیلی زود به این موضوع مسلط می شوند و به سرعت با لهجه صحیح آمریکایی و واژگان انگلیسی آشنا می شوند. در حقیقت جسارت ایجاد مکالمه می تواند نکات مثبتی را به همراه داشته باشد.
از نکات مثبت ایجاد مکالمه، می توان به مرور دانسته های قبلی، استفاده روزانه از دانش زبانی خود و استفاده کاربردی از آموخته های خود، در زندگی روزمره شان اشاره داشت. همچنین این مورد به مرور به یک عادت در زبان آموزان تبدیل می شود و اعتمادبنفس و خودباوری را در آنها تقویت می نماید.

 

بیشتر بخوانید:
احساسات به انگلیسی

 

عباراتی که درباره آنها صحبت شد عبارتند از :

Gossip about someone
این عبارت در مورد شایعات در مورد افراد بود. استاد خواستند که زبان آموزان در این مورد صحبت کنند و نظرات خود را بگویند. در واقع چیزی که پرسیده شد این بود که آیا تا بحال شایعه ای در مورد آنها صورت گرفته است و اگر گرفته است، چه حسی به آنها دست داده است.
گفتگو در مورد این مسائل، همیشه برای افراد مختلف، از جذابیت برخوردار است ولی برای افراد نوجوان این مسائل تازه تر و گفتمان در مورد آنها حس مهم بودن و ارزشمند بودن به آنها خواهد داد. در واقع همه افراد در این سن، حرفهای تازه ای دارند و قطعا گوشی برای شنیدن نیاز دارند.

Tell alie about someone
پشت سر کسی حرف زدن یا غیبت نیز، مورد دوم بود که در باره آن صحبت و گفتگو شد و زبان آموزان در مورد حس حالی که در فرد مقابل صورت می گیرد صحبت کردند. غیبت کردن به انگلیسی، یک اصطلاح انگلیسی است و در واقع یک کلمه را شامل نمی شود.

Ignore someone
این عبارت نیز به معنی نادیده گرفتن اشخاص در زبان انگلیسی است. در واقع چیزی که بیش از همه برای افراد ناخوشایند است، نادیده گرفتن از سمت دوستان، آشنایان و … است.

اگر بخواهیم از اصطلاحات دیگر نیز صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

SOLD ME OUT
خبر چینی کردن در انگلیسی

COULDN’T CARE LESS
بی اهمیت بودن در زبان انگلیسی

CRY WOLF
چوپان دروغگو بودن در زبان انگلیسی

HEAR ON THE GRAPEVINE
شایعه پراکنی

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

فرق Gossip و Rumour در انگلیسی!

 حالا که بحث در مورد اصطلاحات منفی در زبان انگلیسی باز شد، شاید بد نباشد که به تفاوت بین دو کلمه Gossip و Rumour در زبان انگلیسی بپردازیم. این دو کلمه انگلیسی در واقع بسیار به هم نزدیک هستند و اگر به مفهوم آنها آگاهی داشته باشیم در حقیقت می توانیم هر یک را در جایی که مناسب آن است استفاده نماییم.
rumour
، یعنی شایعه و شایعه لزوما در مورد یک فرد نیست ولی gossip یعنی صحبت در مورد مسائل خصوصی یک فرد، و به معنی غیبت کردن است. شایعه می تواند هر جایی پخش شود به طور مثال در رسانه های خبری مانند اینستاگرام یا یوتیوب؛ ولی gossip اما صحبت هایی است که بین یک یا چند نفر در مورد مسائل خصوصی یک فرد دیگه رد و بدل می شود.
بهتر است که به کاربرد این دو کلمه در جملات متفاوت نیز پی ببرید و این کار قطعا با مطالعه بیشتر و تمرین درک مطلب در زبان انگلیسی کار راحتی برای شما عزیزان خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:
ضرب المثل های انگلیسی

 

 اگر بخواهیم معادل کلمه شایعه در زبان انگلیسی را بهتر بشناسیم می توانیم به کلمات زیر اشاره ای کوتاه داشته باشیم:

comment
gossip
grapevine
hearsay
old wives’ tale
report
rumour
story
tale
talk
tittle-tattle
whisper

آشنایی با اصطلاحات و عبارات انگلیسی بسیار کاربردی است چرا که این اصطلاحات اگر به صورت لغت به لغت ترجمه شوند، مفهوم درست را به شما نخواهند داد و در نتیجه نمی توانید به خوبی با افراد بومی انگلیسی زبان، به مکالمه بپردازید. شناخت اصطلاحات شما را از سوتفاهم در مکالمات انگلیسی برحذر می دارد و از شما یک فرد خبره در گفتگوی انگلیسی می سازد.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی
، به دلیل اینکه شکل صحیحی از مکالمه روزانه انگلیسی را برای علاقه مندان به زبان انگلیسی ارائه می دهند و در واقع به صورت خود به خود به تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی می پردازند، می تواند گامی بزرگ در عرصه یادگیری زبان انگلیسی باشد.
اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی با روش راکت هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان مشاور ما بوده و از مشاوره رایگان در انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود بهره ببرید.همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتبانی خود قرار خواهند داد.