تهیه گزارش از کلاس های استاد اشرف دهخدا همیشه برای خود من از شگفتی زیادی برخوردار است. شکل ارتباط با زبان آموزان، مدیریت کلاس های آنلاین، خلاقیت در اجرا و نحوه طرح درس، چگونگی آغاز و پایان دادن به کلاس، همه و همه نشان از فکر باز و خلاق ایشان دارد.
کلاس های استاد دهخدا همیشه رنگ و بوی شاد و سرزندگی می دهد و ارتباط دو طرفه میان زبان آموزان و استاد، از نقاط مثبت این بوده و هست. استاد دهخدا به صورت تخصصی در حوزه آموزش زبان انگلیسی ویژه نوجوانان فعالیت می کند و کارنامه درخشان ایشان با ۱۰ سال سابقه، گویای این موضوع است که همیشه عشق و علاقه به کار می تواند بخش مهمی در اجرا و عملکرد بهتر باشد.
Draw ۲ از مجموعه کلاسهای Draw انگلیسی ویژه نوجوانان است که در واقع سطح متوسطه رو به رشد زبان آموزان را در بر می گیرد و زبان آموزان را در مرحله ای از اطمینان و جدیت در یادگیری زبان انگلیسی قرار می دهد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

ترم بهاره کلاس Draw ۲ انگلیسی، به صورت کاملا آنلاین برگزار شد و این دوره را با سایر دوره های حضوری زبان انگلیسی ویژه نوجوانان، کاملا متمایز کرد. این دوره در آکادمی زبان بهین دانش، با سیستم آموزشی رامیت و همچنین ویژگی های دوره های راکت زبان انگلیسی به اجرا در آمد.
هدف از این شکل اجرا، در حقیقت هدفمند کردن دوره های آنلاین زبان های خارجه و پربازده کردن این دوره ها نسبت به سالهای پیشین بود. آکادمی زبان بهین دانش در واقع به صورت تخصصی در برگزاری دوره های آنلاین زبان انگلیسی فعالیت دارد و در راستای کاربردی کردن این دوره ها، سالیانه با یک تیم قوی و تخصصی، به برنامه ریزی و هدفمند سازی دوره های خود می پردازد. قطعا هر دوره در سال جدید با شکلی قدرتمندتر از سال پیش معرفی می شود و قطعا اساتید انتخابی نیز متخصصین در این حوزه هستند.
استاد دهخدا نیز از اساتید کاربلد مجموعه هستند که با کارنامه پربار خود تا به امروز، شکلی نوین به آموزش های خود داده اند و از به روز شدن در این حوزه دست نمی کشند. کتاب معرفی شده توسط استاد دهخدا، در این دوره، کتاب Teen ۲ Teen ۲ است که از مجموعه کتاب های تین تو تین انگلیسی است و در واقع با یک پکیج کامل آموزشی، راهنمای خوبی جهت یادگیری زبان انگلیسی برای نوجوانان است.
طرح گلاسه، استفاده از طراحی های شاد و کاربردی، پرداختن به همه مهارت ها با استفاده از روش های متفاوت از جمله فایل های صوتی، نرم افزار های خلاق و فیلم های آموزش انگلیسی، از جمله ویژگی های این کتاب هستند. استاد دهخدا در واقع از این کتاب به عنوان یک کتاب کمک آموزشی انگلیسی بهره می برند و نکته مهم در تدریس ایشان، روش راهبرانه و آموزش خلاق است.
اصول کلاس های استاد دهخدا با مکالمه آغاز می شود و بحث همیشه آزاد است تا زبان آموزان بتوانند علاوه بر خوش و بش و حال و احوال های معمول، با صحبت درباره زندگی روزمره به زبان انگلیسی و همچنین کارهای روزمره با زبان انگیسی، انگلیسی را وارد زندگی واقعی خود کرده و از این مهارت به شکل کاربردی تر استفاده نمایند.

 

 

Present Simple ها در انگلیسی!!

استاد دهخدا مبحث امروز کلاس خود را با موضوع زمان حال ساده در زبان انگلیسی آغاز کردند. زمان حال ساده یا Present Simpleها در زبان انگلیسی دارای یک ساختار منحصر به فرد و ویژه هستند و برای یادگیری آن می توانیم به مفهوم جملات توجه داشته و شکل درست استفاده از آنها را بشناسیم.
از این موضوع، جهت توصیف کارهایی که طی یک برنامه‌ی منظم و روزانه اتفاق می‌افتند، استفاده می‌شود. در حقیقت Present Simple برای بیان احساسات، حقایق، نظرات و رویداد‌های هفتگی در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای یادگیری و تسلط بر این بخش، کافی است که به چند نکته توجه داشته باشید. این نکات را به صورت کامل برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. با گزارشی از کلاس استاد دهخدا با ما همراه شوید:

 

بیشتر بخوانید:
گرامر زبان انگلیسی

 

به مثال زیر دقت کنید:

.Mary drinks coffee every morning
.I drink coffee every morning
نکته این مثال این است که، این فعل به شکل ساده در جمله ظاهر شده و اگر در صرف سوم شخص مفرد به کار برود، در انتهای‌ آن باید یک s سوم شخص قرار دهیم.
simple present در زبان انگلیسی، جهت توصیف فعالیت‌های روزانه مورد استفاده قرار گرفته می گیرد و برای تاکید بیشتر بر موضوع، می توانیم از قید‌های تکرار در زبان انگلیسی (always,sometimes,usually و …) نیز در جملات استفاده کنیم. البته از این وجه در موارد دیگری نیز استفاده می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.
ساختار زمان حال ساده بسیار ساده است و در واقع بعد از فاعل، شکل ساده فعل به کار می رود. به فرمول زمان حال ساده و مثالهای زیر توجه کنید:
…+ (شکل ساده فعل) verb+ (فاعل) subject

به این چند نکته توجه کنید:

۱- در حالتی که فاعل جمله سوم شخص مفرد باشد به آخر فعل s یا es اضافه میکنیم. سوم شخص مفرد یعنی اسم مفرد یا ضمایر she ,he و it. مثال:
.She sleepat ۱۰ every nigh

۲- اگر فعل به یکی از حروف s – sh – ch – x – z یا o خم شود در این حالت برای سوم شخص مفرد به جای s به آخر فعل es اضافه میکنیم. مثال:
.Mary goes to the gym every day

۳- اگر آخر فعل حرف y باشد و قبل از آن یک حرف بیصدا قرار بگیرد، در حالت سوم شخص y را به i تبدیل میکنیم و سپس به آخر فعل es اضافه میکنیم. اما اگر قبل از y یک حرف صدادار باشد فقط به آخر فعل s اضافه میکنیم:

حالت منفی زمان حال ساده
برای منفی کردن جملات حال ساده در انگلیسی، از افعال کمکی منفی do not و does not قبل از فعل اصلی جمله استفاده می شود. برای سوم شخص مفرد از does not و برای بقیه شخص ها از do not استفاده میشود. و اما نکته مهم اینجاست که، در مکالمات غیر رسمی بیشتر از شکل اختصاری don’t و doesn’t استفاده میشود. به مثال های زیر توجه کنید:
.Maryam doesn’t study very well


حالت سوالی در زمان حال ساده

برای سوالی کردن جملات زمان حال ساده در انگلیسی، قبل از فاعل از افعال کمکی do و does استفاده می شود. اگر فاعل جمله سوم شخص مفرد باشد از فعل کمکی does و برای سایر شخص ها، از فعل کمکی do استفاده می شود.
نکته ای که باید در این موضوع به آن توجه کنیم این است که، هنگامی که از does برای سوالی کردن جمله حال ساده استفاده شود، فعل s یا es خود را از دست می دهد. 

?What do they do

?Where does Mary go

 

 

استاد دهخدا در واقع با روش های مختلف و در یک مکالمه انگیسی، گرامر انگلیسی را به روش ناخودآگاه به زبان آموزان یاد دادند. در ادامه با تمرین و ارسال عکس های آموزشی گرامر انگلیسی به شکل ساده تری آموزش داده شد و زبان آموزان باهوش ما به خوبی مطلب را فرا گرفته و از عهده درس امروز کتاب تین تو تین ۲ بر آمدند.
استاد در ادامه برای سرگرم کننده تر کردن موضوع به طراحی مسابقه ای در گروه اقدام نمودند و از زبان آموزان خواستند که از دانش زبانی خود در این مسابقه استفاده نمایند. برای هر سوال و جواب یک زمان مشخص شده بود و هیجان در پایان کلاس به اوج خود رسیده بود.
زبان آموزان به خوبی در فعالیت مربوطه مشارکت می کردند و این در حقیقت همیشه روش فوق العاده استاد در آموزش زبان انگیسی است. بازی و سرگرمی در یادگیری زبان انگلیسی موضوع مهمی است که اگر به خوبی به آن پرداخته شود، انگلیسی با شیرینی بیشتری آموزش داده می شود و رغب بیشتری در زبان آموزان شکل می گیرد.

 

بیشتر بخوانید:
انگلیسی در سفر

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی با هدف همگانی کردن یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی اقشار و در هر موقعیت جغرافیایی، تهیه دیده شده است. بسیاری از شهرها و روستاهای ما از سیستم آموزشی درستی بهره مند نیستند و البته محیطی امن برای یادگیری زبان انگلیسی برای آنها تهیه دیده نشده است.
از این رو آکادمی زبان بهین دانش با دیدی وسیع تر و نگاهی خارج از اصفهان، با دوره های آموزش غیرحضوری زبان انگلیسی با روش راکت انگیسی، تحولی بزرگ در آموزش ایجاد نمود تا علاقه مندان به یادگیری زبان دوم، بتوانند در هر کجای ایران یا جهان ایستاده اند، تنها با یک کیک ساده و روش کردن وای فای گوشی های همراه خود، به رویای یادگیری زبان انگلیسی، جامه عمل بپوشانند.
امروزه شاهد خیل عظیمی از زبان آموزان علاقه مند و هدفمند در آکادمی زبان بهین دانش هستیم که از راه دور و حتی کشورهای مجاور به خانواده بزرگ بهین دانش پیوسته اند و زبان انگلیسی را به روش نوین و کاربردی، با روش های متنوع می آموزند.
تمامی مراحل ثبت نام، از تعیین سطح گرفته تا آزمون پایان ترم، همگی به صورت آنلاین برگزار می شود و ما با دارا بودن سه اپلیکیشن ARE، بهین دانش و زبانگرد، تمامی نیازهای زبان آموزان را برطرف نموده و یادگیری زبان انگلیسی را در محیطی امن برای آنها ایجاد نموده ایم.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجه هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و همچنین از مشاوره رایگان ما در انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود بهره مند شوید.
کارشناسان آموزش ما، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهند.