دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی در ترم بهاره، راس ساعت ۱۶:۴۵ برگزار و زبان آموزان هدفمند استاد آقاجانی با یک شروع طوفانی به مکالمه انگلیسی پرداختند. خوش و بش های دوستانه و حال و احوال کردن های بین زبان آموزان و استاد به خوبی گواه این بود که زبان آموزان ما در ساعت های خارج از کلاس به مکالمه و تمرین انگلیسی می پردازند.
کلاس Set ۱ انگلیسی
 (ویژه نوجوانان)، از جمله کلاس هایی است که با توجه به حال خوب و مسیر خوبی که استاد پیش روی زبان آموزان قرار می دهد، توانسته است در دوره مقدماتی، با یک هدف مشخص و برنامه ریزی شده پیش برود. از نقاط قوت زبان آموزان این کلاس، روحیه جنگندگی، جسارت در مکالمه انگلیسی، تلاش و جدیت را می توان نام برد.
دوره آنلاین زبان انگلیسی با روش راکت
 و سیستم آموزشی رامیت انگلیسی، در حقیقت مسیر روشنی را پیش روی زبان آموزان قرار داده است تا بتوانند با روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل و خودآموزی نیز به حقیقت خود پی ببرند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

Yes-No-questions ها در انگلیسی!

سوالات در زبان انگلیسی انواع مختلفی دارند. این سوالات در انگلیسی عبارتند از:
Yes-No-questions 

Wh-questions
Tag-questions
و…

موضوع امروز استاد آقاجانی در مورد بخش اول یعنی Yes-No-questions در زبان انگلیسی بود. این نوع سوالات با جواب های کوتاه بله یا نه جواب داده می شوند، به این نوع سوالات closed questions نیز گفته می شود.
سوالات Yes-No حتما باید با یکی از افعال کمکی  be, do, have و یا افعال مدال (modal auxiliary verbs) شروع شوند.

افعال کمکی (auxiliary verbs) در زبان انگلیسی شامل موارد زیر هستند:
– do/does/ did
– have/ has/ had
– am/ is/ are/ was/were

افعال کمکی مدال در زبان انگلیسی نیز شامل موارد زیر هستند:

can/ could/ may/ might/ must/ ought to/ shall/ should/will/ would

نحوه جواب داده به سوالات Yes-No در انگلیسی چند روش متفاوت دارد که به اختصار و با ذکر یک مثال ساده آنها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

– فقط استفاده از yes و no

?Are you David
.No

?Do you need more coffee
.Yes

– پاسخ دادن در حالت رسمی (بعد از yes یا no به ترتیب از یک ضمیر و یک فعل کمکی یا مدال استفاده می شود)

?Does he study
.Yes, he does
.No, he doesn’t

برای منفی کردن سوالات Yes-No از دو روش استفاده می شود؛ روش رایج تر این است که not را به n’t که مخفف است تبدیل کنیم و سپس آن را به انتهای فعل کمکی یا مدال که سوال با آن شروع می شود اضافه کنیم:

?Do you watch football? => Don’t you watch football
یا
?Are you tired? => Aren’t you tired

روش دوم بیشتر در موقعیت های رسمی بکار برده می شود و روش کار به این شکل است کهNOT را بعد از فاعل (اسم یا ضمیر) بکار می بریم.
?Do you watch football? => Do not you watch football

 

 

صفات ملکی (Possessive Adjective)

ادامه کلاس با موضوع صفات ملکی (Possessive Adjective) در انگلیسی و شناخت این صفات، کاربردها، تفاوت و موارد دیگر پیش رفت. با استفاده از چند تصویر ساده این ضمایر به زبان آموزان آموزش داده شد. صفات ملکی اما چه هستند:
I
=> my
You => your
He
 => his 
She
 => her
It
 => its
We
 => our
They
 => their

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

S مالکیت!!

در ادامه درس امروز، زبان آموزان با آپاستروف s یا s مالکیت در زبان انگلیسی آشنا شدند. اگر بخواهیم به تفاوت sمالکیت با s جمع آشنا شویم بهتر است به نکات زیر توجه کنیم:

– هر گاه بخواهیم جسم یا شی را به فردی تعلق دهیم، ابتدا یک آپاستروف s یا (s’) به آخر اسم فرد اضافه می کنیم و در ادامه نام شیء مورد نظر را به دنبال‌ آن می آوریم . مثال :

Raha’s book: 
کتاب رها
Mari’s pen: 
خودکار ماری

– (s’) یا آپاستروف s مالکیت مخصوص تعلق جسم یا شی به انسان است و برای تعلق دادن شی ای به شی دیگر، به کار برده نمی شود.

–  اگر اسم یا فردی که می خواهیم شیء را به آن نسبت دهیم به حرف s ختم شود و یا s جمع به دنبال داشته باشد، کافی است فقط علامت آپاستروف را سمت راست آن s، که آخر اسم وجود دارد، بیاورید. به طور مثال:
Students’ notebooks:
 دفترهای دانش آموزان
Girls’ dresses:
 لباس های دختران

اما نکاتی که استاد آقاجانی درباره s جمع بکار بردند به این شکل بود:

– اسامی ای که به حروف (x- ch- sh- s – ) ختم شوند، با es+ جمع بسته می شوند.
– اسامی ای که به y ختم می شوند و قبل از آن حرف صدادار باشد، با s+ جمع بسته می شود. ولی اگر حرف ما قبل از y بی صدا باشد y تبدیل به i شده و اسم es می گیرد.
– اسم هایی که به fe و یا f ختم می شوند، در صورت جمع تبدیل به ves می شوند.
– بعضی اسامی در زبان انگلیسی جمع یا مفرد شان یکی است و می توان از این اسامی به sheep (گوسفند) اشاره کرد.
–  اسامی اغلب با حرف s جمع بسته می شوند، ولی اگر کلمه ای به این حروف ختم شود « f-t-k-p » در تلفظ s آخر آن را s تلفظ می کنیم و اگر به حروف دیگری ختم شوند s آخر صدای z می دهد.

توجه به این نکات می تواند شما را در یادگیری بهتر زبان انگلیسی هم مسیر کند و در واقع همین نکات ریز هستند که می توانند یک مکالمه یا متن ایده آل به زبان انگلیسی را توسط زبان آموزان ارائه دهند.

 

 

یادگیری نکات گرامری انگلیسی در کلاس استاد آقاجانی با روش های گوناگونی انجام می گیرد. هدف از تنوع روشهای بکار برده شده، تقویت همزمان مکالمه انگلیسی، تقویت نوشتار در زبان انگلیسی، تقویت مهارت خواندن در انگلیسی و همچنین تقویت قدرت شنیداری زبان انگلیسی است.
یادگیری گرامر به روش ناخودآگاه
، می تواند بهترین روش یادگیری و آموزش زبان، برای زبان آموزان باشد. در این روش شما درگیر زبان در زندگی شخصی تان می شوید و به شیوه ناخودآگاه و به صورت خود به خود از قوانین گرامری در زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.

 

بیشتر بخوانید:
ضرب المثل های انگلیسی

 

برای یادگیری زبان انگلیسی بکار بردن روش آنلاین از بهترین راه های ممکن است. چراکه دوره های آنلاین با ویژگی هایی که دارد نبود پارتنر انگلیسی را برای زبان آموزان میسر می کند و در واقع مکالمه روزانه زبان آموزان با استاد و سایر همکلاسی هایشان، این مسیر را به طرز شگفت انگیزی راحت تر خواهد کرد.
دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش
، توسط اساتید راکت برگزار می شود و این خود یکی از نقاط قوت این دوره نسبت به سایر دوره های دیگر است. این دوره رفت و آمدهای بیهوده را که در طی مسیر خانه تا آموزشگاه سپری می شود، به حداقل ممکن می رساند و در واقع زبان آموزان می توانند از این زمان جهت تمرین بیشتر انگلیسی و فراگیری بهتر زبان انگلیسی، بهره ببرند.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش هستید می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و از مشاوره رایگان کارشناسان ما در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با خود، بهره مند شوید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهند.