کلاس Essential۶ انگلیسی ( مقدماتی ویژه بزرگسالان)، راس ساعت ۱۵:۰۰ به صورت آنلاین آغاز شد. زبان آموزان قبل از حضور استاد، در گروه حضور یافته و به خوش و بش با همکلاسی های خود پرداختند. از نقاط قوت زبان آموزان این کلاس می توان به جسارت در ایجاد گفتگو با موضوعات جدید، برقراری مکالمه و ارسال ویس، تلاش برای تقویت لهجه آمریکایی و موارد دیگر اشاره نمود.
استاد یزدانی در همان دقایق اولیه به سلام و احوالپرسی با زبان آموزان پرداختند و در واقع با اسم بردن از تک تک آنها، از تمامی زبان آموزان خواسته شد که در چالش مکالمه انگلیسی و کاربردی کردن این مهم بپردازند.
در ادامه جهت مکالمه ای هدفمند، بخشی از کتاب تاپ ناچ انگلیسی انتخاب و از زبان آموزان خواسته شد تا پیرامون این موضوع به بحث و گفتگو بپردازند. تصاویر ارائه شده در کتاب تاپ ناچ به دلیل جذابیت در انتخاب موضوع و کیفیت و تنوع رنگ، برای زبان آموزان همیشه از جذابیت بسزایی برخوردار است.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کلاس مکالمه محور همیشه می تواند زبان آموزانی قوی در عرصه زبان داشته باشد. چرا که بسیاری از زبان آموزان از دانش زبانی خوبی برخوردار هستند اما به دلیل استفاده نکردن از این دانش و ترس از مکالمه برقرار کردن، نمی توانند در دنیای واقعی از توانایی خود بهره ببرند.
استاد یزدانی با روش راکت و سیستم آموزش رامیت، بر این موضوع اصرار داشته و در واقع تنها نقش یک راهبر را اجرا می کنند و اجازه می دهند که بیشتر زبان آموزان، به صحبت و گفتگو بپردازند و کلاس را به جلو سوق دهند. در این میان استاد نیز مانند سایر زبان آموزان در بحث مشارکت کرده و با آنها هم مسیر می شدند.
موضوع مکالمه در ابتدا یک بحث کلی درباره مشکلات وسایل خانگی در زبان انگلیسی بود. همه ما در زندگی روزمره با این موضوعات مواجه می شویم و می دانیم که یادگیری این موضوع چقدر می تواند حائز اهمیت باشد. به طور مثال صبح بیدار می شوید و میبینید تلویزیون کار نمی کند یا شوفاز خانه خاموش شده است. در واقع دانستن این حقایق در زبان انگلیسی شما را از استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره بیشتر یاری می کند.

بهتر است قبل از ورود به موضوع اصلی درس، با تعدادی کلمات درباره وسایل ضروری خانه به انگلیسی آشنا شده تا بتوانیم در مکالماتمان با توجه به دایره لغات گسترده از زبان انگلیسی، مکالمه بهتری را رقم بزنیم.

کابینت: cupboard
سینک: sink
لباسشویی: washing machine
ظرفشویی: dish washer
اجاق گاز: stove
فر: oven
یخچال: refrigerator
تلفن: telephone
جاروبرقی: hoover
تلویزیون: television
چرخ خیاطی: sewing machine
ساعت دیواری: clock
لامپ: lamp
پریز برق: plug socket
اباژور : lampshade
بخاری : chimney
کولر : cooler
پنکه : fan
سشوار : hair dryer
اتو : iron
چراغ خواب : night light

 

 

استاد با توجه به تصویرهای ارسالی از همه خواستند که در بحث شرکت کنند. در این بحث مهم نبود که زبان آموزان حتما از لوازم خانه به انگلیسی صحبت کنند بلکه نیاز بود تا از دانسته های خود هر چند که کم استفاده کرده و جسارت خود را به رخ بکشند. این کار در واقع می توانست مزایای بسیاری داشته باشد:
یک این که مروری باشد بر دانسته های سابق؛ دوم اینکه در زبان آموزان ایجاد خودباوری و اعتمادبنفس کند و سوم اینکه زبان آموزان را با تلفظ های صحیح لغات انگلیسی و شکل صحیح ادای عبارات انگلیسی آشنا و یا مروری بر این موارد کند.
زبان آموزان در این مرحله نیز خوش درخشیدند و این موضوع برای استاد از اهمیت بالایی برخوردار بود. از هر دری درباره عکس ها صحبت شد، از نوع لباس گرفته تا رنگ کفش تا احساسات افراد در عکس ها و … . زبان آموزان با توجه به موضوع آزادی که داشتند به راحتی به گفتگوی انگلیسی پرداختند و احساس خوب و اکتیو بودن در این جلسه به شدت موج می زد.

 

بیشتر بخوانید:
اسباب خانه به انگلیسی

 

مشکلات وسایل خانه و تعمیرات به انگلیسی!

بهتر است در این بخش به یک سری از جملات مهم در مکالمات با این موضوع اشاره ای داشته باشیم. با ما همراه باشید:

.The water heater is not working  (آبگرمکن خراب است.)

.The sink is overflowing (چاه ظرفشویی گرفته است)

.The toilet is stopped up (توالت گیر کرده است یا گرفته است)

.The pipes are frozen ( لوله ها یخ زده اند)

.The faucet is dripping (شیر چکه می کند)

 

 

!!Ways to state a problem

یادگیری راه های بیان مشکل در زبان انگلیسی از موضوعات کاربردی است و فراگیری آن می تواند شما را در مکالمه قدرتمندتر نشان دهد. چند مورد از این راه ها را برای شما عزیزان بیان می کنیم. در واقع این عبارات در کتاب تاپ ناچ انگلیسی جهت آشنایی با مفهوم اصلی درس برای زبان آموزان ارائه شده است. به افعال دقت کنید:
.The window won’t openclose  پنجره باز و بسته نمی شود.
.The iron won’t turn on اتو سوخته است یا اتو روشن نمی شود.
.The sink is clogged سینک گرفته است.
.The toilet won’t flush فلاش توالت فرنگی گیر کار نمی کند.

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

.Won’t open or close

.Won’t turn on or off

.Make a funny sound

به این عبارات کاربردی نگاه کنید. شما می توانید این عبارات را برای وسایلی که در واقع به این شکل عمل می کنند استفاده کنید. به طور مثال باز و بسته نشدن می تواند به پنجره، در منزل، در یخچال و غیره مرتبط باشد. کافی است کمی به کاربرد وسایل دقت کرده و عبارت متناسب با آن را بکار ببرید.
یادگیری زبان انگلیسی به روش آنلاین
 از این جهت می تواند مسمر ثمرتر از دوره های حضوری باشد که، می توان از دانش زبانی بهتر از موارد دیگر استفاده نمود و هر آنچه که فرا گرفته ایم را در دنیای واقعی وارد کنیم. زبان یک نیاز اساسی در دنیای امروزی است و آموزش زبان به شیوه غیرحضوری روشی متناسب با دنیای مدرنیته و امروزی ماست.

اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی یا دوره های ویژه تربیت مدرس زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و از مشاوره رایگان آکادمی زبان بهین دانش در انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از حمایت و پشتیبانی خود از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان گذراندن دوره مربوطه، برخوردار خواهند کرد.