کلاس آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانان، راس ساعت ۱۶:۴۵ برگزار شد و زبان آموزان یک به یک با دایره لغات انگلیسی که با آنها آشنا بودند، با استاد و سایر همکلاسی هایشان به سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی، پرداختند. استاد رحیمی تک به تک، جویای حال زبان آموزانش شد و آنها نیز به خوبی توانستند از عهده مکالمه ابتدایی در شروع کلاس، برآیند.
استاد زهرا رحیمی از مدرسان راکت زبان انگلیسی هستند و سابقه درخشان ایشان در تدریس حضوری و غیرحضوری زبان انگلیسی، شکل ویژه ای از یادگیری زبان انگلیسی را برای زبان آموزان، ارائه داده است.
راکت از دوره های ویژه در آکادمی زبان بهین دانش است که دوره های تربیت مدرس راکت زیرنظر احمدرضا ابراهیمی همه ساله برگزار می شود و اساتید یا علاقه مندان به تدریس می توانند بعد از گذراندن این دوره، دوره های راکت زبان های خارجه را به شکل کاربردی تر، آموزش دهند.
ترم بهاره آکادمی زبان بهین دانش
، ادغامی از دو دوره کاربردی آموزش آنلاین زبان انگلیسی و آموزش به روش راکت زبان انگلیسی است.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

در کلاس Set۱ انگلیسی(ویژه نوجوانان)، تمرین نوشتن در انگلیسی با ارسال تصویری از یک خانواده شاد، شروع شد. استاد از زبان آموزان خواستند که در این تصویر هر چه را که می بینند و دوست دارند درباره آن صحبت کنند را، در دفترهایشان بنویسند. زبان آموزان زمان کافی داشتند تا بتوانند از هر دری درباره این عکس صحبت کنند.
تصویر یک خانواده چهار نفره به همراه پدربزرگ و مادر بزرگ خانواده را نشان می داد و هدف از این تمرین، آشنایی بهتر زبان آموزان با صفت های مالکیت و ضمیرهای مالکیت در زبان انگلیسی بود.

– برای نشان دادن مالکیت در انگلیسی، می‌توانیم به اسامی مفرد s’ یا آپاستروف s اضافه نماییم:

.Barbara is Mary‘s mother
.Barbara is John‘s and Lisa‘s grandmother

– اگر دو نفر هر دو مالک یک شیء باشند، تنها پس از اسم دوم از s’ استفاده می‌کنیم:

.John and Lisa‘s car

– اگر دو نفر هر کدام به طور جداگانه مالک چیزی باشند، به هر دو ‘s اضافه می کنیم:

.John‘s and Lisa‘s books

– برای نشان دادن مالکیت در اسامی جمع که به s ختم می‌شوند، کافی است به انتهای کلمه تنها ‘ اضافه کنیم.

.the teachers’ room

اما صفت ملکی کلمه ای است که قبل از اسم می آید و مالکیت را در انگلیسی بیان می کند. برای نشان دادن مالکیت می توان از صفات ملکی my، your، his، her، its، our و their استفاده کرد. توجه داشته باشید این کلمات باید همواره در کنار اسم به کار روند.
.Barbara is their grandmother
.It is your watch
.It is our camera

 

 

در ادامه استاد رحیمی یک کلیپ ساده برای زبان آموزان در نظر گرفتند و برای ادامه روند کلاس، آموزش زبان با فیلم را انتخاب کردند. یادگیری زبان انگلیسی با فیلم یا انیمیشن، یکی از روش های ایده آل برای فراگیری زبان انگلیسی است. در این روش علاوه بر یادگیری گرامر انگیسی، زبان آموزان با تلفظ صحیح کلمات انگیسی، شکل صحیح ادای عبارات انگلیسی و همچنین در صورت داشتن زیرنویس انگلیسی، با شکل صحیح املای لغات انگلیسی آشنا می شوند.
فیلم های انگلیسی زبان
، همیشه برای تمرین مکالمه انگلیسی نیز، از طریق اساتید پیشنهاد می شوند و این موضوع می تواند برای افرادی که اهل دیدن فیلم یا کارتون هستند، نسبت به سایرین از سرگرمی بیشتری نسبت به سایر روشهای یادگیری زبان انگلیسی، برخوردار باشد.
زبان آموزان نیز با این کلیپ ارتباط خوبی برقرار کردند و توانستند طی یک مکالمه قوی، تاثیر این موضوع را به ما بهتر نشان دهند. قدرت در گیرایی یکی از ویژگی های زبان آموزان کلاس Set ۱ استاد رحیمی است.

 

 

کاربرد whose در زبان انگلیسی

خب بعد از یک یادگیری توپ از مباحث قبلی، حالا نوبت این بود که زبان آموزان بتوانند در رابطه با موضوع مالکیت در زبان انگلیسی، سوال بسازند و در مکالمات خود مورد استفاده قرار دهند. برای این منظور استاد رحیمی کلمه پرسشی Whose را به زبان آموزان معرفی کرد. در بخش بعدی به صحبت پیرامون این موضوع و کاربرد این کلمه پرسشی می پردازیم.

در ساخت جمله پرسشی با کلمه پرسشی whose مانند سایر کلمات پرسشی در زبان انگلیسی عمل می کنیم اما تنها ویژگی متفاوت این کلمه با سایر کلمات پرسشی، در قرار گرفتن اسم، بعد از آن است. اسمی که بعد از این کلمه قرار می گیرد در واقع همان شی ای است که ما می خواهیم درباره مالکیت آن سوال بپرسیم.

?Whose bag is that
?Whose book is this
?Whose car is that
?Whose clothes are those

برای جواب دادن به این سوالات همانند سایر کلمات پرسشی دیگر، پاسخ بدون بله و خیر است و به صورت کامل، پاسخ داده می شود.
نکته دیگری که در این موضوع باید به آن اشاره کرد این است که در جمله پرسشی با کلمه whose، اسم بعد از آن تنها می تواند اسم عام یا common nouns باشد.
اما اسامی عام در زبان انگلیسی به چه اسامی ای گفته می شود؟ اسامی عمومی و مشترک که در مثال‌های مختلف می تواند به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، اسامی عام نامیده می شود. به عنوان مثال؛ کتاب، میز، تلویزیون.
اما اسامی خاص در زبان انگلیسی به اسامی ای گفته می شود به صورت خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این اسامی شامل اسامی افراد، شهرها، کشورها و تقریبا تمامی اسامی ای که ما در نوشتن در زبان انگلیسی حرف اول آن ها را به صورت capital یا بزرگ می نویسیم. مانند: Big English

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

موضوع امروز موضوع خوبی برای تمرین هر چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی بود. استاد با تمرین های مختلف در حین آموزش گرامر، به تمامی این مهارت ها به شکل های متفاوت می پرداختند. بخشی به تمرین های کتاب اختصاص داده شد، بخش دیگر به تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی و بخش های دیگر نیز به موارد دیگر.
زبان آموزان خوشبختانه درس را به خوبی متوجه شده و استاد از این بابت بی نهایت خوشحال بودند. برای هر تمرین و مشارکتی که زبان آموزان در فعالیت های کلاس داشتند، یک امتیاز در نظر گرفته شد که امروز با فعالیت مثبت زبان آموزان، همگی به شکل مساوی امتیازات کلاس را شامل خود کردند.

 

 

هدف از آموزش زبان انگلیسی به شیوه آنلاین، شاید برای هر آموزشگاه زبان انگلیسی متفاوت باشد؛ اما همه قطعا به دنبال یک هدف مشترک و همگانی کردن یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی افراد هستند. شکل رسیدن به این هدف در هر موسسه زبان انگلیسی متفاوت است. هر آموزشگاه تلاش دارد تا بتواند رضایت زبان آموزان خود را بدست آورده و آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری کند.
آکادمی زبان بهین دانش
 نیز، در این راستا از مهم ترین اهدافش در تشکیل دوره های آنلاین، دستیابی تمامی فارسی زبانان به رویای رسیدن زبان دوم است. بسیاری از هموطنان یا هم زبانان در شهرها و روستاهای دور افتاده زندگی می کنند و از داشتن حداقل های آموزشی محروم هستند. شاید ما نتوانیم در جای جای ایران یک شعبه از خود داشته باشیم اما امروزه با همگانی شدن اینترنت می توانیم به بهترین شیوه زبان انگلیسی را برای تک تک علاقه مندان به این زبان آموزش دهیم و آنها را در هر کجای این کره خاکی که هستند مورد حمایت و پشتیبانی آموزشی خود قرار دهیم.
آموزش آنلاین در واقع یک ادای دین به محیط زیست است که باید بیشتر به آن پرداخته شود. کاهش رفت و آمدها و در نتیجه کاهش استفاده از کاغذ در سیستم های اداری معمول، می تواند انجام وظیفه ای باشد که در راستای بهبود وضعیت امروز محیط زیست صورت می گیرد.
از ویژگی های دوره آنلاین زبان های خارجه اگر بخواهیم به صورت تک تک نام ببریم شاید از حوصله شما عزیزان خارج باشد اما شما می توانید با مرور دوره های ما یا مراجعه به بخش آموزش آنلاین زبان، از این ویژگی ها مطلع شده و از انتخاب هدفمند شده تر، استفاده نمایید.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و در زمینه انتخاب زبان یا رشته متناسب با موقعیت خود، از مشاوره رایگان این عزیزان بهره ببرید.
کارشناسان آموزش زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و تمامی زبان آموزان و علاقه مندان را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.