استاد سمانه جعفری کلاس Starters ۶ انگلیسی که از مجموعه دوره های آنلاین آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان است را راس ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه آغاز کردند و همان دقایق اول با خیل عظیمی از پیام های صوتی محمدطاها، امیرعباس، امیرحسین و سبحان روبرو شدند.
هیچ چیز نمی توانست به اندازه شنیدن جمله .I’m great بچه ها، استاد را این قدر سر شوق بیاورد. استاد با خوشحالی از حال خوب زبان آموزان به خوش و بش و حال و احوال انگلیسی به صورت مقدماتی پرداخت و از آنها خواست که خود را به صورت کامل معرفی کرده تا هم تمرینی باشد بر دروس سابق و هم اگر بقیه دوستان شماره های همدگیر را ندارند از این طریق همکلاسی های خود را بشناسند.
استاد جعفری از اساتید خوش برخورد و اکتیو مجموعه است که از هیچ تلاشی برای آموزش و تدریس بهتر، دست نمی کشد و کارنامه درخشان ایشان گویای این به روز شدن و علاقه بسیارشان به فعالیت هایی است که انجام می دهند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

در همان دقایق اولیه استاد با برنامه ریزی ای که از قبل کرده بودند، یک فایل صوتی برای زبان آموزان ارسال کردند و از آنها خواستند که به خوبی به این فایل صوتی گوش داده و سعی کنند با تقلید از لهجه و شکل ادای عبارات انگلیسی، به بهترین شکل به تکرار این فایل بپردازند.
اما چیزی که مهم بود، حفظ کردن نبود بلکه در واقع خواسته شد هر آنچه را که می شنوند حتی در حد یک جمله، خوانده و در گروه ارسال نمایند. هر کدام بخش هایی را که متوجه شدند بیان کردند و استاد با شوق و ذوق امتیاز مثبت همه آنها را در گروه اعمال می کرد.
در حقیقت زبان آموزان ما، اصلی ترین مورد در یادگیری زبان انگلیسی را که جسارت در گفتگو به زبان انگلیسی و اعتماد به نفس است را دارند و این مهم می تواند در پیشرفت سریع در یادگیری زبان انگیسی موثر واقع شود.
اسپیکینگ انگلیسی
 و لیسنینگ انگلیسی، هر دو مهارت های اصلی در یادگیری زبان انگلیسی هستند و هر دو به شکل ویژه ای برای تمامی افراد در مراحل بالاتر و گفتگو با افراد بومی، می توانند یک نقطه قوت باشند. وقتی بتوانیم به خوبی بشنویم در واقع می توانیم به خوبی در مکالمه انگلیسی نیز ، مشارکت داشته باشیم و در واقع در پاسخ درست و به موقع پیش قدم باشیم.
تمرین مهارت شنیداری به مراتب با فایل های صوتی متفاوت انجام شد تا گوش زبان آموزان به کلماتی که می شنوند عادت کرده و در نتیجه بتوانند به خوبی یک فرد بومی نیز این لغات و عبارات انگلیسی را تکرار نمایند.
زبان آموزان اکتیو ما در تمامی فعالیت ها به خوبی ظاهر می شدند و در واقع تشنگی در آموختن را می توانستیم از سوالات، تکرار چندباره تمرین و … احساس کنیم.
آدیو بعد در مورد غذاهای سرد و گرم در زبان انگلیسی بود…

 

 

.It is an Ice cream, it is cold

یادگیری این بخش به شکلی خلاقانه صورت گرفت. استاد از زبان آموزانش خواست که تصویر چند غذا یا خوراکی مورد علاقه خود را بکشند و در واقع در مورد سرد یا گرم خوردن این خوراکی ها به انگلیسی صحبت کنند. یادگیری زبان انگلیسی با نقاشی، بخش بسیار جذاب کلاس بود. نقاشی ها یکی از یکی جذاب تر بود و تنوع، رنگ، زیبایی و دقت در کار هر کدام از آنها موج می زد.
در حقیقت نقاشی های آنها به حدی جذاب و دوست داشتنی بود که استاد جعفری نیز مانند ما از نقاشی های آنها شگفت زده شدند و برای خوب کار کردن آنها امتیاز در نظر گرفتند.
در این میان زبان آموزان نیاز داشتند که با دایره ای از لغات انگلیسی درباره غذا آشنا باشند تا بتوانند تمرین ها و مثالهای بیشتری را انجام دهند. در این راستا اگرچه زبان آموزان ما به خوبی با این لغات آشنا بودند، ما نیز در صدد آمدیم که تعدادی از لغات ضروری درباره غذاخوردن در انگلیسی را برای شما بیان کنیم:

 

 

بخش بعد بر روی مهارت ریدینگ انگلیسی که در واقع شامل درست خواندن در زبان انگلیسی، تلفظ های صحیح و غیره بود، اختصاص داشت. استاد یک متن از قبل تایپ شده را در گروه ارسال نمودند و از آنها خواستند که سعی کنند به بهترین شکل ممکن، از روی این متن بخوانند و مهارت خواندن در زبان انگلیسی خود را به رخ بکشند.
مهارت خواندن در انگلیسی
 از مهارت های اصلی و مهم در یادگیری زبان انگلیسی است و ما برای خواندن روزنامه انگلیسی، خواندن بیلبوردهای تبلیغاتی، آدرس ها و حتی مرور پیج ها و سایت های انگلیسی زبان به این مهارت در کنار سایر مهارت های دیگر نیازمندیم.

همانطور که می دانید، برای سوم شخص های مفرد به جای have از has استفاده می شود و این نکته در مورد do و does در انگلیسی نیز صدق می کند و از  does در حالت سوم شخص در انگلیسی استفاده می شود. برای singularها در انگلیسی از has استفاده می کنیم و سینگلارها شامل I/ She/ He/  it می شود.
اما در Plural ها در انگلیسی یا افعال جمع در انگلیسی که شامل We/ They/ You است از have استفاده می کنیم. در واقع تمرین های گرامری این جلسه به این بخش مربوط می شد و به شکل ویس، حل تمرین کتاب و سوال و پرسش در زبان انگلیسی در کلاس تمرین شدند.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

نکته ای که باید زبان آموزان بیشتر به آن دقت می کردند این بود که :

– معمولا do و does برای ایجاد سوالاتی بکار می رود که جواب yes/no دارند.کاربرد do/does با توجه به فاعل جمله انتخاب می شود. یعنی هرگاه فاعل ما I, you, we یا they باشد از do و هرگاه فاعل ما he, she یا it باشد از does استفاده می کنیم.

در افعال انگلیسی با اضافه شدن و es به آخر فعل به سوم شخص (He,She,It) تبدیل می شود و با آمدن do و does علامت s و es حذف می شود و خود نشانه زمان حال ساده می باشند.

در منفی کردن جملات از don’t یا از doesn’t استفاده می کنیم.

 

بیشتر بخوانید:
راکت زبان انگلیسی

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی، برای کودکان و نوجوانان از جذابیت های بیشتری برخوردار است. ارتباط با دوستان و همکلاسی ها خارج از کلاس درس، تبادل نظر و حل تمرین با هم، مکالمه و چت روزانه انگلیسی، همه و همه از مواردی هستند که می تواند در کلاس های غیرحضوری زبان انگلیسی برای زبان آموزان جذاب باشد.
کلاس های آنلاین زبان انگلیسی از رفت و آمدهای بیهوده جلوگیری کرده و زمان بیش تری را در اختیار زبان آموزان جهت یادگیری زبان در منزل می گذارد. زبان آموزان زمان بیشتری در دست دارند و می توانند از این زمان جهت تقویت مهارت های خود یا رسیدگی به کارهای عقب افتاده خود استفاده نمایند.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش
، با روش راکت و سیستم آموزشی رامیت، برگزار می شود و این ویژگی ها بر جذابیت و کارایی بیشتر این دوره نسبت به سایر دوره های آموزشی جهت یادگیری زبان انگلیسی، می افزاید. اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی یا سایر زبان های خارجه هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و از مشاوره رایگان آنها جهت انتخاب زبان و دوره متناسب با خود بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه، از حمایت و پشتیبانی خود برخوردار می کنند.