امروز ما این سعادت را داشتیم تا بتوانیم در پنجمین جلسه از کلاس های آنلاین استاد مریم دهخدا حضور یافته و گزارشی هر چند کوتاه از کلاس ۹۰ دقیقه ای ایشان تهیه کنیم. استاد دهخدا از اساتید قدر و توانمند آکادمی زبان بهین دانش هستند که با بیش از یک دهه سابقه تدریس زبان انگلیسی در تمامی رده های سنی، کارنامه بسیار درخشانی را برای خود رقم زده اند.
استاد دهخدا علاوه بر تدریس زبان انگلیسی در ترجمه متون انگلیسی نیز سابقه درخشانی داشته و در این زمینه از فعالیت های مثبت و ویژه ای برخوردارند. ایشان دوره های تخصصی تربیت مدرس اعم از: Tesol، TKT و Self-Improvement را گذرانده و در تدریس زبان انگلیسی به شیوه مدرن و با روش سیستم آموزشی رامیت عمل می کنند.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش، به سبک راکت انگلیسی و با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی طراحی شده و برای اجرای این دوره ها نیاز به اساتید ویژه و خبره است که از جمله این اساتید می توان به مریم دهخدا اشاره کرد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

دوره های ترمیک آموزش زبان انگلیسی در ترم بهاره به شکل آنلاین برگزار شد و در این ترم از اساتید دوره های راکت و متخصصان دوره های آنلاین آکادمی زبان بهین دانش که به شکل تخصصی در دوره های آنلاین زبان های خارجه فعالیت می کردند، دعوت به عمل آمد.
دوره های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان 
با عنوان دوره Essential انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش به زبان آموزان معرفی شده اند. امروز ما گزارشی از ترم سه این کلاس به اسم Essential ۳ تهیه دیده ایم که تقدیم شما عزیزان می کنیم.
کتاب معرفی شده در این کلاس، کتاب تاپ ناچ فاندامنتال از مجموعه کتاب های TOP NOTCH انگلیسی است. دوره آموزش زبان Top Notch  یکی از مطرح ترین و کاربردی ترین دوره های آموزش زبان بزرگسالان است که در موسسات و آموزشگاه های زبان بسیار زیادی در ایران و خارج از کشور تدریس می شود. از جمله ویژگی هایی که این کتاب داراست می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– کتاب زبان آموز و کتاب کار Top Notch Fundamentals A

– نرم افزار Active Book
– سی دی صوتی آموزش زبان انگلیسی

 

 

حال استمراری subject+to be +verb+ing

زمان حال استمراری موضوع ابتدایی بحث کلاس استاد دهخدا بود. در همان دقایق ابتدایی استاد با گرامر و مرور درس جلسه پیش کلاس را شروع کرده و از زبان آموزان خواستند که تمرین های خود را ارسال کرده تا با هم به بررسی و رفع اشکال بپردازند. هدف از این کار این بود تا زبان آموزان به خوبی بر موضوع جلسه قبل مسلط و شروع قوی تری برای ادامه کلاس داشته باشند.
حال استمراری در زبان انگلیسی
 به سه حال مثبت، منفی و سوالی بیان می شود و از کاربردهای این مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– برای بیان اتفاقاتی که دقیقا همین حالا اتفاق می افتد.
– برای ابراز برنامه های از قبل ریخته شده برای آینده ای نزدیک.
–  برای بیان اتفاقاتی که تنها به صورت موقتی به وقوع می پیوندد.
– اتفاقاتی که در حال حاضر به وقوع پیوسته اند، اما نه دقیقا در زمان بیان جمله.

 

 

زمان حال استمراری در زبان انگلیسی در سه حالت مختلف رخ می دهد. این سه حالت عبارتند از :

– حالت مثبت:
.I am washing my hair
– حالت منفی:
.I am not washing my hair
– حالت سوالی:
?Am I washing my hair

این بخش تنها به شکل مرور اتفاق افتاد و استاد سعی کردند که برای انجام این مرور، از هر چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرند.
در ادامه برای یادگیری فونتیک جدید /əʊ/ استاد چند فعالیت در نظر گرفتند. برای این منظور در مورد کلماتی مانند potato و tomato صحبت شد و سعی شد با استفاده از دیکشنری های آنلاین انگلیسی به انگلیسی این موضوع به خوبی توضیح داده شود.
فونتیک ها جایگاه ویژه ای در یادگیری زبان انگلیسی دارند و اغلب شاهد آن هستیم که این مورد از سمت اساتید یا آموزشگاه های زبان نادیده گرفته می شود. فونتیک ها یا الفبای فونتیک بین المللی (IPA) یک سیستم است که هر نماد به یک صدای خاص انگلیسی مرتبط است.
با استفاده از IPA، تلفظ کلمات انگلیسی برای شما آسانتر شده و می توانید به شکل بهتری در مکالمات و گفتگوهای انگلیسی از این کلمات استفاده نمایید. در واقع آنها به شما کمک می کنند تا در بهبود تلفظ انگلیسی بهتر عمل کرده و با اعتمادبنفس بهتری یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه انگلیسی را ادامه دهید.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

گرامر How much و How many در آموزش زبان انگلیسی!

 How much و How many دو عبارت مهم در جملات سوالی در زبان انگلیسی هستند که یادگیری آن در زبان انگلیسی می تواند برای تمامی ما حائز اهمیت باشد. در ادامه بهتر است بگوییم که  How much به معنای «چه مقدار» است و  هر گاه بخواهیم سؤال کنیم که «چقدر » یا «چه مقدار» از این کلمه استفاده می کنیم. How much برای پرسیدن مقدار اشیاء غیرقابل شمارش در زبان انگلیسی و یا برای پرسیدن قیمت چیزی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله اشیا غیرقابل شمارش می توان به پول، نان، برنج‌، آب و شیر اشاره کرد.
و اما How many به معنای «چه تعداد» می باشد. هر گاه بخواهیم سؤال کنیم که «چندتا» یا «چند عدد» یا «چه تعداد» از این کلمه می توانیم استفاده کنیم. How many برای پرسیدن تعداد اشیاء قابل شمارش به کار می رود و از این نوع اشیا می توان به کتاب، حیوان، لیوان و … اشاره داشت.

 

 

بحث های گرامری به شکل های متفاوت آموزش داده شد و نکته مهمی که در این مورد بسیار به چشم می خورد شکل آموزش استاد دهخدا بود. در واقع ایشان گرامر انگلیسی را به روش ناخودآگاه به زبان آموزان آموزش می دادند و در این مسیر بهتر است که بگوییم ایشان یک راهبر بودند تا یک آموزش دهنده.
در روش راهبر، کلاس از حالت متکلم وحده بودن خارج شده و سعی می شود که همه به یک شکل مساوی در بحث ها و تمرین های کلاس مشارکت داشته باشند، در عین حال استاد تنها به عنوان یک کمک کننده در کلاس حضور دارد و بیشتر این خود زبان آموزان هستند که کلاس را به مسیری که دوست دارند و نیاز دارند سوق می دهند.
دوره های آنلاین در واقع مسیری جدید را در یادگیری زبان انگلیسی بوجود آورده است. این دوره مشکل نبود پارتنر انگلیسی را حل کرده و زبان آموزان را به مکالمه کردن و نوشتن به انگلیسی راغب کرده است. در این مسیر آنها می توانند به بهترین شکل و به صورت روزانه با همکلاسی های هم سطح خود به مکالمه پرداخته و مهارت های خود را تقویت نمایند.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و در انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشگاه بهین دانش، بهره ببرید.
کارشناسان ما همه روزه به جز در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهند.