ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه کلاس Essential ۷ انگلیسی ویژه بزرگسالان برگزار شد. استاد خلج راس ساعت در گروه حاضر شدند و با زبان آموزانشان به خوش و بش و گفتگو پرداختند. تمام مکالمات کلاس بر پایه گفتگو به زبان انگلیسی صورت می گرفت و این مورد نسبت به هر سطح به شکلی برنامه ریزی می شد که زبان آموزان به خوبی متوجه شده و در عین حال بتوانند به مکالمه انگلیسی نیز بپردازند.
استاد خلج کلاس خود را با تمرین مهارت تلفظ صحیح عبارات انگلیسی شروع کردند. در واقع از زبان آموزان خواستند که با شنیدن اولین ویس و تکرار و تمرین، صدای خود را ضبط کرده و در گروه ارسال نمایند. برای این کار زمانی را در نظر نگرفته و از آنها خواستند با صبوری و دقت به تلفظ لغات انگلیسی دقت کرده و همچنین توجه ویژه ای به استرس ها در هنگام ادای عبارات انگلیسی داشته باشند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

استرس ها در لغات انگلیسی!

در بسیاری از زبان ها، تک تک سیلاب های یک لغت با استرس و تاکید یکسان تلفظ می شود. اما زبان انگلیسی با سایر این زبان ها تفاوت داشته و در واقع کلمات با یک استرس یا تاکید، تلفظ نمی شوند و این یعنی بخش مشخصی از یک کلمه، بلندتر و کشیده تر از سایر بخش های آن کلمه تلفظ می شود، که این موضوع برای انگلیسی زبانان کاملاً طبیعی است ولی کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده اند باید برای یادگیری این موضوع مهارت های لازم جهت یادگیری قوانین استرس لغات را فرا بگیرند.
چند نکته مهمی که باید در این موضوع به آن اشاره داشت عبارتند از:
۱- لغات همیشه یک استرس دارند.
۲- لغات خیلی طولانی امکان دارد استرس دوم داشته باشد؛ اما این استرس قطعا کم تاکیدتر از استرس اول خواهد بود.
۳- فقط حروف صدادار از جمله حروف a, e, i, o و u استرس می گیرند.

به قوانین سیلاب ها در زبان انگلیسی دقت کنید:

– در اکثر اسم ها و صفت های دو سیلابی، تنها سیلاب اول استرس می گیرد. مانند کلمه Colorful
– در بیشتر افعال و حروف اضافه دو سیلابی در زبان انگلیسی، استرس بر روی سیلاب دوم است. مانند کلمه between
–  لغاتی که دارای پسوند ee یا ese یا ique یا ette هستند، استرس اصلی آنها بر روی این پسوندها قرار می گیرد.
–  لغاتی که به er و ly ختم می شوند استرس روی سیلاب اول آنها است.

 

 

کاربرد Than در انگلیسی!

موضوع اصلی گرامر پرداختن به کاربرد کلمه than در زبان انگلیسی بود. این موضوع کاملا به آموزش گرامر به روش ناخودآگاه در کلاس ایشان آموزش داده می شد. این روش در واقع به زبان آموزان اجازه می دهد که در طی خواندن متن و مقایسه کردن، به موضوع گرامر آشنا شده و بتواند با این شکل یادگیری، هر آنچه را که فراگرفته است در حافظه بلند مدت خود نگه دارد. 
استاد خلج
 از علی خواستند که با توجه به متنی که خوانده یک تمرین  ساده را حل کند. این تمرین در حقیقت علی را به مرور به موضوع گرامر آشنا می کرد. علی به خوبی متوجه موضوع شده بود و به خوبی از کاربرد than در انگلیسی آشنا شده بود.
کلاس استاد خلج در واقع گرامر را همراه با سایر مهارت ها تقویت می کرد و در کنار یادگیری گرامر انگلیسی، علی و سایر دوستانش می توانستند به تمرین مکالمه انگلیسی، تمرین مهارت خواندن در انگلیسی و سایر مهارت های دیگر بپردازند.

 

 

adjective+er+than

– در حقیقت استفاده than در زبان انگلیسی وقتی معنا پیدا می کند که بخواهیم دو شخص، دو موقعیت یا دو شی را با هم مقایسه کنیم.
– وقتی بخواهیم عمل یک فرد را در دو زمان متفاوت مقایسه کنیم از than به همراه یک صفت تفضیلی در زبان انگلیسی، استفاده می کنیم.
– وقتی بخواهیم به طور تقریبی تعداد یا مقدار و یا اندازه ی چیزی را تعیین کنیم از than به همراه more، less یا fewer استفاده می کنیم.
– وقتی بخواهیم بین دو عمل یکی را بر دیگری ترجیح دهیم از کلمه than به همراه would rather و would sooner استفاده می کنیم.

جدا از کلمه than، روش دیگری جهت مقایسه در زبان انگلیسی وجود دارد و آن  کلمات as………..as است. بین این دو کلمه یک adjective یا صفت در انگلیسی قرار می گیرد.
حال بهتر است از صفات مقایسه ای در زبان انگلیسی صحبت کنیم. در واقع صفاتی که همراه با کلمه than و یا کلمات as………..as می آیند و برای مقایسه دو نفر یا دو چیز مورد استفاده قرار می گیرد را صفات مقایسه ای می گویند.

فرمول ساخت صفات مقایسه ای در زبان انگلیسی، عبارت است از: adjective+er+than

صفات مقایسه ای در زبان انگلیسی کدامند؟
– small=> smaller
– fast=> faster
– old=> older
– tall=> taller
– big=> bigger

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

صفات تفضیلی بی قائده در زبان انگلیسی!

در زبان انگلیسی بعضی از صفات از قائده er در انگلیسی، پیروی نمی کنند و در حقیقت به شکل بی قائده بکار برده می شوند. این صفات شامل موارد زیر می باشند:

good → better بهتر/خوب

well → better بهتر/خوب

bad → worse بدتر/بد

far → farther دورتر/دور

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

استاد در ادامه از زبان آموزان خواستند که به بخش مکالمه رجوع کرده و با توجه به ویسی که در گروه ارسال می شود سعی کنند یک مکالمه جدید با موضوع پرواز بسازند و در ادامه صدای خود را ضبط کرده و برای همکلاسی های خود، ارسال نمایند. این کار به چند منظور صورت می گرفت؛ یک اینکه زبان آموزان بتوانند با استفاده از کلمات مترادف در زبان انگلیسی مکالمه جدید بسازند، دو اینکه با نوشتن و تمرین نوشتاری، هم با املای صحیح لغات آشنا شده و هم بهتر بتوانند موضوع را در حافظه بلند مدت خود سیو کنند و سه اینکه زبان آموزان با اجرای یک مکالمه دو نفره جدید و خارج از کتاب، مهارت های خود را به رخ کشیده و به خودباوری و اعتمادبنفس لازم برسند.
دوره های آنلاین انگلیسی
 با استفاده از قابلیت هایی که ایجاد کرده است، می تواند به بخش سرگرم کننده ای برای زبان آموزان تبدیل شود. زبان آموزان می توانند با استفاده از قابلیت های اپلیکیشن ها در حین یادگیری، با دوستان خود به چت و مکالمه روزانه انگلیسی بپردازند و مهارت های خود را بدون احساس نیاز به یک پارتنر جدید، تقویت نمایند.
دوره های آنلاین زمان بیشتری را صرف یادگیری می کند و در واقع از رفت و آمدهای بیهوده و خسته کننده کم کرده و این زمان را برای کیفیت بهتر یادگیری صرف می کند. این دوره ها، برای تمامی سنین و به صورت کاملا اختصاصی برگزار می شود و اساتید دوره های آنلاین زبان انگلیسی، همگی تخصص در زمینه تدریس آنلاین زبان انگلیسی را داشته و همچنین از روش راکت زبان انگلیسی در شیوه تدریس خود استفاده می نمایند.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های راکت زبان انگلیسی هستید و یا علاقه مند به شرکت در دوره های تربیت مدرس راکت زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و همچنین از مشاوره رایگان در انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود بهره مند شوید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و حمایت و پشتیبانی خود را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه، شامل شما علاقه مندان خواهند نمود.