کلاس Movers ۶ از مجموعه کلاس های Movers زبان انگلیسی ویژه کودکان، امروز راس ساعت همیشگی در ساعت ۱۵:۰۰ برگزار شد. زبان آموزان طبق روال همیشگی شروع به سلام و حال و احوال کردن با استاد رحیمی کردند و استاد رحیمی نیز با انرژی تمام تک به تک با آنها به گفتگو و خوش و بش پرداختند.
خوبی کلاس های زبان ویژه کودکان این است که، هیچ دلیلی برای ایجاد شادی جز حضور آنها نیاز نیست. صدای گرم، استقبال از یادگیری، سرحال بودن و انرژی زیادشان، خود به خود در جذاب کردن کلاس تاثیر دارد و انرژی لازم را به کلاس، استاد و ما می دهند.
زبان آموزان این کلاس به طرز فوق العاده ای پر انرژی و اکتیو هستند و این موضوع باعث می شود که گزارش از این کلاس، برای ما حال خوب نیز به همراه بیاورد. راستش را بخواهید ما نیز مانند استاد رحیمی مشتاق شروع این کلاس هستیم و با اولین ویس تا آخرین ویس زبان آموزانمان، لبخند رضایت از لب هایمان برداشته نمی شود. و براستی چه چیزی بهتر از این؟!

IELTS7 Banner 01 8

 

 

در همان دقایق ابتدایی استاد سعی کردند که زبان آموزان را به مکالمه و صحبت کردن پیرامون موضوع درس، مشتاق کرده و آنها را راغب به فعالیت نمایند. با سوالات متفاوت و شخصی، این مورد به خوبی انجام شد و زبان آموزان نیز، به خوبی از عهده فعالیتی که استاد برای آنها تهیه دیده بودند، برآمدند.
موضوع گرامر با یک مرور کلی در مورد کاربرد There is و There are صورت گرفت و از زبان آموزان خواسته شد که با توجه به این دو عبارت انگلیسی، جمله های متفاوت نوشته و در گروه ارسال نمایند. این کار علاوه بر تقویت گرامر زبان آموزان، به تقویت قدرت نوشتاری در انگلیسی نیز، کمک بسزایی می کرد. البته با توجه به اینکه استاد از آنها خواسته بود که نوشته های خود را با تلفظ صحیح نیز بخوانند، در واقع تلفظ عبارات انگلیسی را نیز تقویت می کرد.
تمرین صحبت کردن حتی با جملات کوتاه و ساده، کم کم شما را با یک عادت خوب روبرو می کند و شما می توانید به خوبی در مراحل بالاتر، حتی با افراد بومی انگلیسی نیز، به مکالمه و گفتگوی انگلیسی با لهجه آمریکایی بپردازید.
چیزی که در گرامر امروز بیشتر خود نمایی می کرد، کاربرد Any و Some در جملات انگلیسی بود. این دو در واقع در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند که ما تعدادی از مواردی را که استاد بیان کردند، بیان خواهیم کرد.

– بطور کلی، از some یا کلمات مشابه مانند somebody/someone/something در جملات مثبت در زبان انگلیسی و از any و anybody در جملات منفی در زبان انگلیسی، استفاده می کنیم.
– در اکثر سوال ها از any استفاده می شود، اما از some در سوال هایی که انتظار پاسخ مثبت داریم و یا سوال هایی که منظور آنها پیشنهاد دادن یا درخواست باشد، استفاده می کنیم.
– معمولا در جملات انگلیسی بعد از if از any استفاده می شود.

رعایت نکات ریز و درشت در حین آموزش زبان انگلیسی، می تواند سرعت یادگیری در زبان انگلیسی را افزایش داده و اگر بتوانیم به صورت گام به گام با مطالعه و تمرین روزانه به این موضوعات مسلط شویم، می توانیم در مراحل بالاتر و پیشرفته تر از این توانایی به شکل ویژه تر و کاربردی تری استفاده ببریم.
این موارد همگی می توانند در مراحل پیشرفته تر در مهارت نوشتن و مهارت مکالمه بسیار مسمر ثمر باشد. به همین جهت یادگیری زبان انگلیسی از صفر، می تواند مسیر روشنی برای آینده زبانی ما بسازد و در نتیجه مسیر را با قدرت و توانایی بیشتری طی نماییم.

 

 

there is و there are در انگلیسی!

زمانی که بخواهیم وجود یک چیز را نشان دهیم معمولا از عبارات there is و there are استفاده می کنیم. there is برای اسامی مفرد در انگلیسی و there are برای اسامی جمع در انگلیسی بکار برده می شود. به مثال های زیر دقت کنید:
.There is a cat here
.There are two dogs here 

در ادامه به کاربرد این عبارات در مواقعی که همراه با any و some می آیند توجه کنید:( این مثال ها را زبان آموز باهوش ما، محمدطاها زده است.)
.There are some fruits
.There isn’t any onions
.There isn’t any milk

 

بیشتر بخوانید:
آشنایی با گرامر انگلیسی

 

در ادامه آموزش های گرامری، استاد در پارت بعد به مکالمه و درک مطلب انگلیسی پرداختند و از زبان آموزان خواستند تا در مورد عکس های ارسالی از کتاب بیگ انگلیش، صحبت کرده، سپس در مورد خود به همان شیوه ای که کتاب بکار برده است، بنویسند.
در واقع چیزی که انجام این بخش به زبان آموزان یاد می داد، این بود که بتوانند در مورد موضوعات پیشنهادی کتاب، یک متن کامل با عنوان، شرح مطلب و همچنین نتیجه گیری بنویسند. این کار به تمرین مهارت نوشتن یا مهارت رایتینگ در انگلیسی بسیار کمک می کند و اگر زبان آموزان این بخش را جدی تر دنبال کنند می تواند در مدت کوتاه به یک نویسنده دو زبانه قهار تبدیل شوند.
نیما و امین به خوبی توانستند در این بخش خوش بدرخشند و استاد از عملکرد آنها بسیار راضی بود. در ادامه علی نیز توانست این بخش را به خوبی نوشته و در ادامه به خوبی نیز با لهجه آمریکایی از روی متن نوشته شده خود بخواند. استاد از میزان مشارکت تک تک آنها راضی بود و سرعت و دقت بسیار آنها باعث شده بود که درس به خوبی پیش رفته و تمامی جوانب نیز در نظر گرفته شود.
عکس بعد نیز در مورد غذاهای مختلف در کشورهای دیگر بود و اینکه در این کشورها اصولا چه مواد غذایی بیش از سایر مواد مورد استفاده قرار می گیرد. همین موضوع کافی بود تا بحث سر اینکه به کدام کشور علاقه دارند و چرا، باز شده و مکالمه انگلیسی خوبی بین آنها رد و بدل شود. موضوعات جدید همیشه باعث شگفتی زبان آموزان می شود و این در کلاس امروز به وضوح مشخص بود.
نکته مهمی که در مکالمات به چشم می خورد، جسارت آنها در مشارکت در گفتگوی انگلیسی بود. زبان آموزان به خوبی متوجه این موضوع شده بودند که صحبت کردن حتی به صورت دست و پا شکسته می تواند آنها را با سرعت بیشتری به مقصد دلخواهشان در یادگیری زبان انگلیسی برساند و این موضوع از نکات مثبت کلاس استاد رحیمی بود.
استاد رحیمی توجه بسیاری به کلاسهای مکالمه محور دارند و این شیوه تدریسشان را به وضوح می توان در سایر کلاس ها و در سنین مختلف دید. این امر در واقع بعد از مدتی زبان آموزان را به اعتمادبنفس لازم رسانده و ترس های کاذب در یادگیری انگلیسی را از آنها دور خواهد کرد.

 

 

بعد از کلی تمرین حال نوبت خداحافظی بود و اینکه ببینیم استاد چه تمرینی برای منزل زبان آموزان در نظر گرفته است. این بار صحبت از تمرین های معمول نبود؛ بلکه استاد از آنها خواستند علاوه بر حل تمرین ورک بوک کتاب انگلیسی، یک پروژه بسازند. پروژه در نظر گرفته شده از سمت استاد، در واقع ساخت یک پوستر درباره غذاهای محلی کشور ایران به زبان انگلیسی بود. استاد خواستند که در این پروژه انگلیسی، تمامی موارد نوشتاری به خوبی رعایت شود و به طبع یک معرفی خوب از ایران و غذاهای معروف آن باشد.
این موضوع با استقبال زبان آموزان مواجه شد و در پایان کلاس استاد با حجم زیادی سوال که ناشی از هیجان و حال خوب زبان آموزان بود، مواجه شدند. استاد یک به یک و با صبر و حوصله، به تک تک سوالات پاسخ دادند و در ادامه خواستند که زبان آموزانی که نتوانسته اند در ساعت پایانی کلاس بخش هایی از فعالیت های کلاسی را انجام دهند، انجام داده و برای ایشان ارسال نمایند.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

استفاده از استیکرهای مختلف، ارسال ویس، ارسال فیلم یا انیمیشن های آموزش زبان انگلیسی و … همه و همه برای زبان آموزان کودک، از جذابیت های بیشتری نسبت به دوره های حضوری برخوردار است. زبان آموزان در این سن نیاز به کشف جهان پیرامون خود دارند؛ علاقه دارند که بیابند و استفاده کنند و استفادهاز اپلیکیشن های یادگیری زبان یا اپلیکیشن های گروهی، برای آنها این مهم را فراهم خواهد کرد.
در حقیقت آنها می توانند با دنیای جدیدی در یادگیری روبرو شده و این تنوع در یادگیری زبان دوم، ایجاد سرگرمی خواهد کرد. یادگیری زبان انگلیسی به شیوه غیرحضوری، در واقع مسیر درستی را پیش روی زبان آموزان ۸ تا ۱۱ ساله ما می گذارد و آنها را به مکالمه روزانه به صورت خود به خود و همچنین چت انگلیسی که در تقویت مهارت نوشتن نیز مثمر ثمر است، ملزم می نماید.
برای ارتباط با استاد و سایر همکلاسی های خود آنها نیاز به تبادل اطلاعات و گفتگو به زبان انگلیسی دارند، و وقتی این مهم به خودی خود پیش می آید، در واقع زبان انگلیسی را وارد زندگی واقعی آنها کرده و آنها را درگیر در فراگیری انگلیسی خواهد کرد.
زبان آموزان در این سنین به شکل بهتری می توانند با انگلیسی ارتباط برقرار کنند و در تلفظ عبارات و واژگان انگلیسی به مراتب بهتر از افراد با سنین بالا، عمل می کنند.
دوره های آنلاین انگلیسی این قابلیت را ایجاد نموده تا تمامی کودکان، در هر کجای این کره خاکی هستند، به رویای خود جامه عمل پوشانده و بتوانند با یک سیستم کاملا متفاوت و برنامه ریزی شده، در کنار دیگر فارسی زبانان، به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. در این مسیر نیازی به رفت و آمدهای وقت گیر نبوده و این مهم می تواند دایره ای وسیع از زبان آموزانی را در بر بگیرد که به دلیل نبود امکانات آموزشی تا کنون نتوانسته اند به یادگیری زبان انگلیسی، به این نیاز مهم، بپردازند.
اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی هستید و علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی به شیوه راکت و با سیستم آموزشی رامیت هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و در انتخاب زبان یا دوره متناسب با خود از مشاوره رایگان ما در آکادمی زبان بهین دانش بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند، و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.