من همیشه برای بازدید از کلاس های استاد یزدانی ذوق بسیاری دارم و فکر می کنم زبان آموزان هم، حسی مشابه به حس من و حتی بیشتر از من نسبت به کلاسشان (Eventual ۷ انگلیسی ویژه بزرگسالان) دارند. این ذوق و انرژی را به راحتی می توان از صدا و ویس هایی که ارسال می کنند حس کرد. دلیل اشتیاق بچه ها، جو پرشور حاکم بر کلاس بود.
راس ساعت ۱۸:۳۰ سیلی از پیام ها در گروه ارسال شد. بچه ها در حال سلام و احوال پرسی به انگلیسی با هم کلاسی هایشان بودند که ویسی در گروه ارسال شد و استاد با صدایی گرم به زبان آموزانش سلام کرد و از احوالاتشان جویا شد و در پیام بعدی از بچه ها خواست که همگی به صورت ویس اعلام حضور کنند و هدف این بود که کلاس بر پایه گفتگو به زبان انگلیسی ادامه پیدا کند. استاد نام تک تک بچه هایی که هنوز ویسی از طرف آن ها ارسال نشده بود را برد و به آن ها نشان داد که چقدر تک تکشان برایش حائز اهمیت هستند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

درک بهتر Reading

در کتاب، متنی درباره ی گرمایش جهانی (Global Warming) بود. برای اینکه به درک بیشتر بچه ها از متن کمک کند، عکسی از جنگل های کالیفورنیا که در متن کتاب به آن اشاره شده بود را در گروه ارسال شد و از آن ها درباره ی این جنگل سوال هایی پرسیده شد. سپس استاد در موردتاثیر انسان ها بر روی گرمایش جهانی به زبان انگلیسی سوال کرد. که باز هم پاسخ این سوال در دل متن کتاب بود و این روشی بسیار جالب برای کمک به درک بچه ها از متن کتاب و اطلاع از میزان آمادگی آن ها برای نمره دهی بود.

 

 

سپس استاد متن کتاب را به شش قسمت تقسیم کرد و هر بار یک قسمت از متن را در گروه ارسال میکرد و از بچه ها می خواست برای تقویت لهجه ی آمریکایی خود تلاش کنند و بدون اشتباه از روی متن بخوانند و پس از آن ویسشان را ارسال کنند. و در هر قسمت بعد از خواندن از روی متن و ارسال ویس بچه ها، چند سوال در رابطه با متنی که خواندند ارسال میکرد و از آنها میخواست تا جواب کامل سوال ها را به صورت تایپی در گروه ارسال کنند.
این تسک برای ناخودآگاه سازی گرامر و همینطور تقویت مهارت خواندن و صحبت کردن، تسک بسیار خوبی بود و از همه مهم تر تلاش بچه ها برای خواندن متن بدون هیچ خطایی، هیجان خاصی را در آن ها ایجاد می کرد و چالش بسیار خوبی برای آنها بود. البته انجام این تسک در کلاس های حضوری غیرممکن بود و شاید تنها یک نفر از زبان آموزان می توانست از روی متن بخواند چرا که زمان زیادی هدر می رفت. اما در کلاس آنلاین تمامی زبان آموزان به طور همزمان از روی متن خوانند و ویس خود را در گروه ارسال کردند. و برای هر قسمت از متن تنها ۵ دقیقه از کلاس زمان گرفته شد.

 

 

خلاقیت در آموزش!

روشی که پیش گرفته شد برای ایجاد جوی پر هیاهو و پرشور در کلاس، به این صورت بود که مدت زمان معینی برای انجام هر تسک تعیین می شد. این کار علاوه بر اینکه برای زبان آموزان یک چالش به حساب می آمد، راهی بود برای فهمیدن میزان زمانی که هر یک از آن ها برای این درس گذاشته اند و روشی جالب برای نمره دهی به آن ها بود.
به این ترتیب تسک ها هر ۳ دقیقه یکبار در گروه ارسال می شد و بچه ها بعد از گرفتن !Time is up حق ارسال جواب و ویس تسک قبل را نداشتند.
تنها نکته ای که ذهن مرا درگیر کرده بود این بود که برنامه ی استاد برای چک کردن فعالیت بچه ها چیست؟ زیرا زمان کلاس رو به پایان بود. از طرف استاد ویسی در گروه ارسال شد و از بچه ها خواست که تمامی ویس ها و نوشته هایی که در گروه ارسال کرده بودند را به صورت خصوصی برایش ارسال کنند تا بتواند بعد از کلاس تک تک تکالیف را چک کند و زبان آموزان اصلاحات لازم را انجام دهند.

 

 

و در تکالیفی که تا قبل از جلسه ی بعد، بچه ها برای آمادگی بیشتر باید انجام می دادند را در گروه ارسال شد.
در تسک اول یک سری عبارت انگلیسی نوشته شده بود که بچه ها باید با استفاده از این عبارات یک مکالمه به زبان انگلیسی می نوشتند.
در تسک دوم نیز گفته شده بود که بچه ها باید خودشان را برای دو صفحه ی جلسه ی بعد آماده کنند و این آمادگی به معنای دانستن تلفظ همه ی کلمات و عبارات انگلیسی نوشته شده در این دو صفحه و صحبت کردن درباره ی این دو صفحه بود.
و در تسک آخر نیز از آن ها خواسته شده بود که workbook خود را حل کنند و ۱۰ سوال در رابطه با متن درس بنویسند.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند کوتاه می تواند تمرین های طولانی مدت شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تاکنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
این  کلاس Eventual ۷به صورت کاملا آنلاین در حال برگزاری است و از سایر دوره های حضوری زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان، کاملا متمایز است. این دوره در آکادمی زبان بهین دانش، با سیستم آموزشی رامیت و همچنین ویژگی های دوره های راکت زبان انگلیسی در حال اجرا است.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی یا دوره های ویژه تربیت مدرس زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس همکاران ما بوده و از مشاوره رایگان آکادمی زبان بهین دانش در انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود بهره ببرید. همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از حمایت و پشتیبانی خود از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان گذراندن دوره مربوطه، برخوردار خواهند کرد.