امروز نوبت بازدید از کلاس Effectual ۱  انگلیسی ویژه بزرگسالان استاد رحیمی بود. راس ساعت ۱۸:۳۰ کلاس برگزار شد. همه ی بچه ها بدون حتی یک دقیقه تاخیر در کلاس حاضر شدند و در نهایت استاد رحیمی با صدایی گرم، به همه ی زبان آموزانش سلام کرد و از احوالاتشان جویا شد. زبان آموزان به راحتی می توانستند به زبان انگلیسی با یکدیگر گفتگو و احوال پرسی کنند.
از آنجایی که استاد رحیمی در برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین تسلط کامل دارد من با اشتیاق بسیار زیادی از کلاس بازدید می کردم.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

خلاقیت در آموزش!

دو صفحه ای که در این جلسه باید تدرس می شد، درباره تجربه های مختلف در سفر بود. تجربه هایی مثل ترس، هیجان و…
استاد رحیمی کلاس خود را با یک سری سوال آغاز کرد. او از بچه ها پرسید که آیا تا به حال تجربه ترسیدن، هیجان زده شدن، دوست داشتن و…. در زندگی داشته اند؟

 

?Have you ever had any frightening experiences
?Have you ever had any exciting experiences
.Tell me about your fascinating or interesting experiences you’ve ever had

 

هدف از این سوالات، آماده شدن ذهن بچه ها برای درک بهتر موضوع این جلسه از کلاس بود.
به این طریق بچه ها به گفتگوی انگلیسی پرداختند. انجام این فعالیت، علاوه بر اینکه باعث تقویت مکالمه ی انگلیسی در زبان آموزان شد و آن ها را با موضوع درس آشنا کرد، باعث یادگیری گرامر درس به صورت ناخودآگاه نیز شد. این روش یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است که انجام دادن یک فعالیت، همزمان بر چندین عامل تاثیر می گذارد. روش هایی به این سبک، فقط در آموزش آنلاین انگلیسی امکان پذیر است و این روش تنها در آکادمی زبان بهین دانش که بر اساس سیستم رامیت است، وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

بعد از اتمام فعالیت قبل، قرار بر این شد که استاد با استفاده از صفت های جدیدی که در این دو صفحه وجود دارد، جمله بسازد و بچه ها طبق این الگوها، برای هر کدام از صفات، جملاتی درباره خودشان بسازند.
یکی از بهترین روش های افزایش دامنه لغات انگلیسی این است که کلمات را با ساختن مثال های واقعی درباره خودمان در ذهن بسپاریم. و این فعالیت به خوبی، بخش یادگیری لغات انگلیسی را پوشش می داد.

 

 

پس از آن استاد صوت قسمت Listening کتاب را در گروه ارسال کرد تا بچه ها راحت تر بتوانند از آن استفاده کنند. سپس از آن ها خواست هر کدام یک قسمت از صوت را گوش بدهند و هرچیزی که می شنوند را به شرط اطمینان از صحیح بود آن بنویسند و کلماتی را که متوجه نمی شوند و یا اطمینان ۱۰۰% از صحیح بودنش ندارند را با جای خالی مشخص کنند.
این کلاس آنلاین بزرگسالان سطح متوسط که در حال بازدید از آن بودم، یکی از بهترین تجربه های من از کلاس های آنلاین زبان انگلیسی بود. از انرژی استاد و همت بچه ها واقعا لذت بردم.
بچه ها تکالیفشان را در ساعت مقرری که برایشان تنظیم شده بود ارسال کردند این کار کلا ۱۵ دقیقه از کلاس را گرفت. اگر در کلاس حضوری زبان انگلیسی این فعالیت صورت می گرفت با ۷ زبان آموز بیش از ۴۵ دقیقه زمان می برد و این یکی از مزیت های کلاس های آنلاین زبان انگلیسی است.

 

 

استاد فعالیتی جدید به زبان آموزان داد و این بار از آن ها خواست به عکس هایی که در کتاب از تور های مسافرتی مختلف بود نگاه کنند و درمورد هریک از عکس ها، سوال هایی طراحی کنند و به صورت ویس در گروه ارسال کنند. سپس خود استاد برای بچه ها چند مثال زد:
?Have you ever visited the Eiffel Tower
?Have you ever been to the top of the Eiffel Tower
استاد به زبان آموزان این پیشنهاد را داد که طبق همین الگو ها در مورد شهر های ایران هم مثال هایی بزنند و یک به یک ویس های بچه ها را گوش کرد و اگر اشکالی در آن ها می دید، تذکر می داد.
این فعالیت هم مانند فعالیت های قبل همزمان بر روی چندین مهارت زبانی اثر می گذاشت. مهارت گفتگوی انگلیسی، جمله سازی انگلیسی، یادگیری گرامر انگلیسی با روش کپی کردن و ناخودآگاه سازی گرامر انگلیسی از دستاورد های این فعالیت بود.

 

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان!

دوره های آنلاین زبان انگلیسی و سایر زبان های دیگر از بخش های مهم در آکادمی هستند و همه ساله این دوره ها به صورت برنامه ریزی شده و کاملا هدفمند، برگزار و اجرا شده اند. هدف ما همگانی کردن یادگیری زبان دوم و حتی چندزبانه شدن در سراسر این کره خاکی است و می خواهیم هیچ فردی نباشد که برای نداشتن امکانات آموزشی از این مهارت و توانایی بی نصیب بماند.
طبق روال هر جلسه یک سری تکلیف به زبان آموزان داده شد. تکالیف داده شده به این صورت بود.
در تکلیف اول چندین کلمه و عبارت نوشته شده بود که بچه ها باید در متن یکی از مکالمات خود به جای کلمات و عبارات با منظور و معنی یکسان جایگزاری می کردند.
در تکلیف دوم از آن ها خواسته شده بود که متنی که در دو صفحه ی بعد که مربوط به جلسه بعد می شد را با دقت بخوانند و ویس خود را در گروه ارسال کنند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. کلاس های آنلاین آکادمی زبان بهین دانش با روش سیستم آموزش رامیت و به سبک راکت درحال برگزاری است. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.