امروز قرار بود از کلاس Eventual ۴ استاد نوروزی دیدن کنم.
کلاس راس ساعت ۲۱:۰۰ شروع شد و استاد با ارسال ویسی پر انرژی در گروه، آن هم رأس ساعت شروع کلاس، انگیزه زبان آموزان را دوچندان کرد. تایم اولیه کلاس برای احوالپرسی بین بچه ها و استاد سپری شد.
موضوع درس در رابطه با صفت های انگلیسی بود که استاد نوروزی با ارسال چند عکس در گروه از مکان های هیجان انگیز از قبیل (شهربازی، سقوط آزاد شهر آبی، ترن هوایی و… ) در این باره دو سوال مطرح کرده و از بچه ها خواست که به آنها جواب دهند.
.My friends look at the pictures, please
?Have you ever try one of them
?If so how are you feeling during the time
در واقع استاد از بچه ها پرسید: آیا تا به حال یکی از این کارها را امتحان کرده اند؟ و اینکه چه حس و حالی دارند؟

IELTS7 Banner 01 8

 

 

صفت های انگلیسی!

نکته جالبی که در کلاس توجه من را به خود جلب کرد استفاده از لفظ “My friends” بود که استاد درطول کلاس به کرات از آن استفاده می کرد تا زبان آموزان احساس صمیمیت و راحتی بیشتری در کلاس داشته باشند. پس از گذشت چند ثانیه از ویس استاد، موجی از ویس های بچه ها روانه گروه شد. چقدر شیرین بود که هر کدام از بچه ها از صفت های انگلیسی در صحبت های خود برای ابراز احساسات شان استفاده می کردند و حتی بعضی از بچه ها عکس های دیگری ارسال کرده و تلاش می کردند که بیشتر به مکالمه انگلیسی بپردازند.
از نکات مثبت دیگر این کلاس که جای تقدیر داشت سرعت، عمل استاد در کلاس بود، به این شکل که بعد از ارسال هر ویس از سمت زبان آموزان، ویس استاد نیز ارسال میشد. این اتفاق باعث استفاده کامل از زمان کلاس، بدون لحظه ای وقفه شده بود و  همچنین، موجب ایجاد هیجانی در کلاس، برای پیشی گرفتن زبان آموزان در صحبت کردن و ارسال ویس، از یکدیگر شده بود.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان در ۵۰ روز

 

استاد این کلاس، از چنان لهجه آمریکایی برخوردار بودند، که تشخیص ایشان، از یک فرد بومی آن کشور، عملاً کار بسیار دشواری بود. استاد آنقدربه تلفظ کلمات انگلیسی مسلط بود، که بچه ها در هر ویس خود او را الگوی خود قرار داده بودند و از وی تقلید می کردند.

 

 

خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی!

بعد از گذشت چند دقیقه استاد بچه ها، را در مسیر هدف قرار داده و از آنها خواست به صفت هایی که در این بخش از درس قرار گرفته توجه کنند. پس از گوش دادن به Listening در این بخش، استاد مجدداً، چند عکس در گروه ارسال کرد و از بچه ها خواست اسامی فعالیتهای موجود در این عکس را از داخل Listening حدس بزنند. بچه ها با کمی تلاش، چنان آگاهانه و با اشتیاق ویس خود را ارسال می‌کردند که من واقعا حیرت زده شده بودم.
استاد سوال دیگری مطرح کرد:
?Which one would you choose if you could do it
زبان آموزان با استفاده از کلمات انگلیسی جدیدی که در کتاب فرا گرفتند، شروع به ارسال ویس، و صحبت درباره ترسها و هیجانات خود کردند و چه شیرین و زیبا این درس، با تکنیک های سیستم آموزشی رامیت و حتی به سبک دوره های راکت در ذهن زبان‌آموزان جای گرفت. که قطعاً از قابلیت های دوره های آنلاین و از توانایی های استاد است.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان خارجه

 

و چقدر عاقلانه، بچه ها راه یادگیری خود را به تنهایی انتخاب می کردند و برای آنکه بتوانند یک زبان آموز موفق باشند، تلاش کرده و تمامی فعالیت ها را با ویس انجام می دادند.
آنها بدون دغدغه، انگلیسی صحبت می کردند و من حتی یک کلمه فارسی هم در طول روند کلاسشان مشاهده نکردم.

 

 

دوره های آنلاین زبان انگلیسی!

تلاش آکادمی بهین دانش، بر آن بوده تا باهوشمندی و دقت نظر در ارائه دوره های گروهی، بازهه های زمانی متنوعی را به مخاطبین خود ارائه کند. همچنین نظر به تنوع بالا در دوره های آموزشی ، بهین دانش موفق شده برای همه افراد با سلایق مختلف برنامه ای منسجم و منظم ارائه دهد .در راستای هدف فوق ،این امکان فراهم شده تا زبان آموزان از محصل و دانش جو گرفته تا شاغلین و صاحبان کسب و کار با توجه به اوقات فراغت خود در طول هفته و با تطابق این اوقات، از زمان های بیشتری در بهین دانش بهرهه برده و از خدمات کلاسها، به بهترین نحو، استفاده کنند.ما در بهین دانش بر این باوریم که با برگزاری کلاسهای آنلاین این امکان را برای همه افراد و با هر مشغله کاری، فراهم کنیم .ر