جلسه ششم کلاس Free ۳ از مجموعه کلاس های Free انگلیسی (ویژه نوجوانان)، راس ساعت ۱۸:۳۰ برگزار شد. زبان آموزان مانند همیشه وقت شناسی خود را به رخ کشیده و راس ساعت، در کلاس حضوری یافتند. استاد با سلامی گرم و حالی خوب، کلاس را آغاز نمودند و در ابتدا به صورت تک به تک به گفتگو و خوش و بش با زبان آموزان پرداختند.
زبان آموزان در این سطح از سطحی پیشرفته در زبان انگلیسی برخوردار هستند و مکالمه کردن با آنها در این رده، می تواند شیرین و جذاب تر باشد. در این سطح لهجه انگلیسی آنها نیز به سطح قابل قبولی رسیده است و در واقع چیزی که بیش از همه مشخص است این است که، آنها راه خود و مسیر خود را یافته اند.
یادگیری زبان
، نیاز به تمرین و تکرار مستمر دارد و زبان آموزان ما به خوبی به این امر واقف هستند و بدون وقفه به تمرین و حضور در کلاس های آنلاین مبادرت می ورزند. این جسارت، حال خوبی به همراه خود دارد که کلاس را در مسیری قدرتمندتر قرار می دهد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

از خصوصیات زبان آموزان این کلاس، سخت کوشی، جدیت، اکتیو بودن و خودباوری را می توان نام برد. در واقع تمام این خصوصیات، خصوصیات زبان آموز موفق است و این یعنی اینکه آنها به خوبی به هدفی که در یادگیری زبان انگلیسی لازم است، واقف هستند.
استاد عظیمی کلاس خود را با آموزش گرامر انگلیسی آغاز کردند. برنامه ریزی آموزشی اساتید، قبل از شروع کلاس صورت می گیرد و استاد ابراهیمی این برنامه آموزشی را با اساتید یک مرور و بررسی اجمالی کرده تا کلاس های آنلاین کاملا به شیوه راکت و سیستم آموزشی رامیت، پیش رود.
این برنامه در حین تدریس تغییری نخواهد کرد و در واقع چیزی است که از قبل برنامه ریزی شده است. بحث گرامری ای که امروز نیز استاد عظیمی برای تدریس آماده دیده بودند در مورد someone / anyone و… است که به آنها ضمایر نامعین در انگلیسی نیز گفته می شود.
برای فراگیری کاربرد ضمایر مبهم یا نامعین در زبان انگلیسی به موارد زیر دقت کنید:

استاد عظیمی بیان داشتند که ضمایر مبهمی مانند: something، someone در جملاتی که مفهوم مثبت دارند مورد استفاده قرار می گیرند. البته علاوه بر این عبارات عبارت somebody نیز در این شکل جملات بکار برده می شود که می تواند برای یادگیری بهتر آنها به مثال های زیر توجه کرد:

.Someone told the teacher a lie
.No one was friendly to the new kid
.Some people believe in miracles

اما در جملات منفی و سوالی در زبان انگلیسی از عباراتی مانند: any، anything، anyone ، anybody استفاده می شود. این عبارات در واقع معنی ای که به جملات انگلیسی می دهد، معنی «هیچ» در زبان انگلیسی است. به مثال های زیر توجه کنید:

.I didn’t see anyone tease the new girl
.Someone didn’t tell the truth

– اگر چه فعل بعضی از جملات در زبان انگلیسی ظاهر مثبتی دارند اما می توانید با بکارگیری عباراتی مانند (nothing/ no one nobody/ none) می توانید معنی جملات را از منفی کرده چرا که این عبارات معنای منفی داده و در نتیجه جملات را نیز منفی خواهند کرد.
در واقع ضمایر نامعینی که با no آغاز می شوند، در جملات مثبت و با مفهوم منفی استفاده می‌شوند و می توان گفت که هیچ گاه این ضمایر در جملات منفی در انگلیسی بکار برده نمی شوند.

.None of my children have black hair

ضمیر نامعین any اما در جملات انگلیسی مثبت انگلیسی بکار برده می شوند و دانستن این موارد می تواند بخش بزرگی را در یادگیری شما تشکیل دهد. این عبارت در جملات مثبت در واقع معنی every را می دهد.

.We can go anywhere you’d like this summer
ما می تونیم تابستون امسال هر جایی که دوست داشتیم بریم.

ضمایر نامعین در زبان انگلیسی برخلاف ضمایر معین به شخص، اشیا یا مکان مشخصی اشاره ندارند و کاملا متفاوت با این ضمایر است. این ضمایر جایگاهی که در جمله های انگلیسی برای خود ایجاد می کنند، اسم در جمله است و کاربرد اسم در جمله را دارند.
در نهایت بهتر است به این نکات نیز توجه اجمالی ای داشته باشید:
– با ضمایر نامعینی که با any ایجاد شده اند می‌توانید جملات خود را منفی کنید و از این مزیت در مهارت نوشتن خود استفاده بیشتری ببرید.
– اگر جملات شما ضمایر نامعین همراه با any دارند و می خواهید که نوشته خود را به جملات مثبت با مفهوم منفی تبدیل کنید می توانید از no در این جملات استفاده کنید.
– همیشه بخاطر داشته باشید که بعد از ضمایر نامعین، از افعال مفرد یا سوم شخص در جمله های خود استفاده کنید.
– یادتان باشد که می توانید برای ساخت مالکیت در انگلیسی، به انتهای ضمایر مبهم در جملات خود،آپاستروف s یا s’ اضافه کنید.

موارد بسیار دیگری در حین تمرین های مختلف به زبان آموزان یاد داده شد که در مقالات دیگری با ذکر مثال به آنها خواهیم پرداخت. این موضوع در واقع اینقدر گسترده است و جای آموزش دارد که بهتر است در یک مقاله جداگانه به آن پرداخته شود. بهتر است که ما نیز مانند استاد عظیمی و شاگردانش، گرامر را به روش ناخودآگاه بیاموزیم. با خواندن و صحبت کردن می توانید به این بخش نیز دست یابید و مطمئن شوید که هیچگاه این موضوع فراموشتان نخواهد شد.

 

 

گرامر این بخش به موضوع گفتگوی کلاس تبدیل شده بود. استاد با استفاده از عکسی که در مورد رفتارهای نامناسب ما انسان ها بود، از زبان آموزان خواستند که با استفاده از این ضمایر، نوشته های شخصی بنویسند. در واقع هدف از این کار این بود که دو گرامر به شکل ادغام شده برای زبان آموزان مرور شود.
مبینا برای این بخش این مثال را زد:
.Someone ignore the other people
مثال ها یک به یک قوی و قوی تر می شد و نکته مثبتی که به همراه خود داشتند تلفظ صحیح کلمات انگلیسی و قدرت در ادای درست جملات انگلیسی بود. زبان آموزان علاوه بر اینکه به جواب درست سوال دقت می کردند، به تمامی موارد جانبی دیگر نیز دقت کرده و سعی می کردند که مانند یک فرد بومی انگلیسی رفتار نمایند.

 

 

کلاس استاد عظیمی کلاسی مکالمه محور است و تمامی زبان آموزان به بهترین شکل ممکن و با دایره لغات انگلیسی ای که دارند به خوبی با دوستان و استاد به مکالمه می پردازند. ایجاد مکالمه آن هم در ۹۰ دقیقه حضور در کلاس های آنلاین، می تواند یک تمرین اساسی در تقویت مهارت گفتگو در زبان انگلیسی باشد.
این سطح که از سطوح پیشرفته زبان انگلیسی است، ایجاب می کند که دیگر زبان آموزان خجالتی و کمرو بودن را کنار گذاشته و به مکالمه با دوستانشان برآیند. ایجاد مکالمه اعتمادبنفس زبان آموزان را تقویت کرده و در عین حال، حال خوبی را برای آنها رقم می زند.
در واقع مکالمه کردن بخش خوشایند یادگیری زبان است و بسیاری از ما در آرزوی اینکه بتوانیم روزی به راحتی و مانند بلبل انگلیسی صحبت کنیم، به فراگیری زبان انگلیسی مبادرت می ورزیم و این مهم، جز با تمرین و تکرار و داشتن انگیزه و جدیت، حاصل نخواهد شد.
موضوعات کلاس موضوعات جدیدی هستند که ما خود را به چالش کشانده و سعی کنیم با دوستانمان به مکالمه بپردازیم. چیزی که زبان آموزان کلاس Free ۳ به خوبی به این موضوع آگاه بودند. امروز نیز، ضمایر مبهم در انگلیسی از جمله مباحثی بود که به خوبی می شد پیرامون آن به مکالمه پرداخت و با بحث  گسترده ای مواجه شد. تمرین های این بخش به شکل استادانه ای تهیه شده بود تا زبان آموزان علاوه بر یادگیری، از حل تمرین و مشارکت در فعالیت ها کلاس لذت ببرند.
این تمرین ها هر کدام به نوبه خود علاوه بر آموزش گرامر، به مهارت های اصلی دیگری نیز می پرداختند و این باعث می شد که زمان کلاس تنها به تقویت یک مهارت اختصاص نیابد.

 

 

تمرین ها بخشی به کتاب کار تین تو تین اختصاص داشت و بخش دیگر تمریناتی بود که استاد تهیه دیده بودند. اما تمرین ها جوری برنامه ریزی شده بود که زبان آموزن در حین حل کردن آنها، مشارکت در بحث های کلاس را رها نکرده و همزمان علاوه بر حل تمرین به مکالمه انگلیسی نیز بپردازند.
کلاس انرژی خوبی داشت و این حال خوب، تا دقایق پایانی نیز به همراه کلاس و ما بود. تهیه گزارش از کلاس هایی که زبان آموزان آن هدفمند و با انگیزه در مسیر پیش می روند بسیار خوشایند است و در بسیاری از مواقع زمان آنقدر به تندی می گذرد که آدم باورش نمی شود.
رابطه دوستانه ای که بین استاد و شاگرد وجود دارد در واقع مرز بین استاد و شاگردی را برداشته و این یعنی اینکه کلاس نه با مدیریت های سخت و خشک بلکه بر پایه احترام و مدیریت صحیح اداره می شود.

 

 

استاد عظیمی دانش آموخته دوره های تربیت مدرس راکت است و این موضوع در روش تدریس ایشان به خوبی مشهود است. مدیریت صحیح، خلاقیت در نحوه طرح درس، آموزش زبان همراه با بازی و چالش، همه و همه از خصوصیات یک کلاس کامل است که استاد توانسته است به خوبی به این درک از اداره کلاس برسد.
دوره های آنلاین در واقع دریچه ایست به روی جهانی شدن یادگیری زبان دوم و این مهم می تواند خارج از مرزها و جغرافیایی که تعیین شده است اتفاق بیفتد. در واقع امروز با همگانی شدن اینترنت دیگر مرزها مفهوم خود را از دست داده اند و همه در یک بستر کاملا یکسان می توانند از آموزش های لازم جهت یادگیری زبان انگلیسی، بهره ببرند.
دوره های آنلاین در آکادمی زبان بهین دانش، تنها با چند درس کوتاه در شبکه های مجازی و یا ارسال پکیج های آموزش آنلاین اتفاق نمی افتد. در واقع چیزی که این دوره را با سایر دوره ها متمایز کرده است، روش راهبرانه اساتید و آموزش بر پایه یادگیری است.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان های خارجه و یا شرکت در دوره های تربیت مدرس راکت هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره و سایر موارد دیگر بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.