کلاس Draw ۲ از مجموعه دوره های Draw انگلیسی راس ساعت ۱۸:۳۰ باید برگزار می شد که البته با شور و شوقی که زبان آموزان داشتن این کلاس زودتر از ساعت معمول برگزار شد و زبان آموزان با ارسال ویس، نوشتن دست نوشته و استیکرهای جذاب، شروع کلاس را اعلام کرده و ما نیز همراه آنها شدیم تا هم گزارشی تهیه دیده باشیم و هم در کنار این عزیزان عصری دلنشین را آغاز کنیم.
صداهای گرم و رسای آنها حاکی از این بود که امروز قرار است علاوه بر یادگیری از وجود هم نیز بهره و انرژی خوبی ببریم. استاد دهخدا نیز با همراهی کردن با زبان آموزانشان این مسیر را لذت بخش تر از همیشه آغاز کردند و در واقع برای طی این مسیر آنها برای هم، هم سفران خوبی بودند.
زبان آموزان استاد دهخدا همیشه یک قدم جلوتر از سایر زبان آموزان هستند و دلیل آن این است که استاد دهخدا به کلاس های مکالمه محور بسیار معتقد است و این کار را با روش های خلاقانه، اعتمادبنفسی که به زبان آموزانش می دهد و خودباوری ای که در آنها ایجاد کرده است میسر می کند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

ساعت ۱۶:۴۵ بود و کلاس ما در یک روز اردیبهشتی جلسه ششم خود را پشت سر می گذاشت. تک تک با رابطه ای گرم و دوستانه علاوه بر استاد با سایر دوستان خود نیز به مکالمه و گفتگو پرداختند. این مهم می توانست علاوه بر مرور بر مکالمات روزمره و همچنین جلوگیری از فراموش نکردن، نکته مثبت دیگری داشته باشد که ما هر ترم در کلاس های استاد دهخدا بیش از کلاس های دیگر شاهد آن بودیم؛ و آن روابط دوستانه تر و نزدیک تر با همکلاسی ها بود.
استاد نگران دو نفر از بچه ها بود که امروز در کلاس حضور نیافته بودند و به همین جهت از دوستانشان پرسید که از آنها خبری دارید یا نه؟ گفتگوی کوتاهی در این باره نیز شکل گرفت که به کاربرد زبان در این سطح در زندگی روزمره اشاره بهتری داشت و زبان آموزان فهمیدند که با این دایره لغت نیز می توانند از هر در دیگری نیز صحبت کنند.
در نهایت بحث رسمی کلاس آغاز شد و زبان آموزان وارد بحث گرامر انگلیسی و تمرین های در نظر گرفته شدند. چیزی که واضح بود این بود که آنها به خوبی با روش استاد آشنا بودند و می دانستند روش راهبرانه استاد به آنها خواهد فهماند که آنها همه چیز را می دانند و تنها تلاش و جدیت است که می تواند از آنها یک زبان آموز موفق بسازد و نه هیچ چیز دیگر!
مرور گرامری بر روی مبحث don’t و doesn’t در زبان انگلیسی بود. برای این کار یک تمرین پنج بخشی در نظر گرفته شد و از آنها خواسته شد که کلمه درست را در بخش مورد نظر بگذرانند. تمرین ها به این شکل بود:

.He ……………. hang out with his friends
.They …………….. exercise at night

در واقع چیزی که مهم بود، دانستن کاربرد do و does در زبان انگلیسی بود. بهتر بود که بچه ها قبل از آن با این موضوع و کاربردهای آن آشنا شوند تا بتوانند به تمرین ها پاسخ درست بدهند. خوشبختانه شاگردان استاد دهخدا همیشه آماده بودند که به بهترین شکل ممکن خود را به چالش بکشند و در نتیجه خود امروزشان را رقیب خود دیروزشان بدانند.
بهتر است ما نیز در این بخش توضیحی کوتاه درباره کاربرد do و does انگلیسی بدهیم و گرامر انگلیسی را برای شما ساده تر نماییم. اگر موافقید در ادامه بحث نیز با ما و گزارش از کلاس استاد دهخدا باشید…
این کلمات به فعل های To do در انگلیسی نیز معروف هستند و چیزی که واضح است این است که این فعل ها در دو شکل می توانند در جملات استفاده شوند؛ یک به عنوان فعل اصلی در جملات انگلیسی و دوم به عنوان فعل کمکی در جملات انگلیسی.
هر کدام از این اشکال فرمول مختص به خود را دارند اما بهتر است شما گرامر را به صورت فرمولی فرا نگیرید و اجازه دهید یادگیری زبان انگلیسی نیز مانند زبان مادری تان، به صورت ناخودآگاه و با خواندن و شنیدن بسیار در شما اتفاق بیفتد.

do در زبان انگلیسی
هر گاه فاعل ما در جمله یکی از این کلمات بود: They/ We/ I/ You ما بعد از آن از do استفاده می کنیم. به مثال های زیر توجه کنید:
.I do relax in the afternoon
.We go to bed early

does در زبان انگلیسی
اما اگر فاعل جمله ما He/ She/ It باشد، از کلمه does بعد از آنها استفاده می کنیم. به چند مثال ارائه شده در کلاس توجه نمایید:
.She does comb her hair
.He does hang out with his friends

 

شکل منفی do/ does در انگلیسی!

شکل منفی این کلمات به دو صورت انجام می شود؛ اما چیزی که واضح است این است که برای منفی کردن جمله، تنها کافی است که یک Not به انتهای این کلمات اضافه نمایید. اما برای زیبایی در جملات و یا مخفف کردن آنها، می توانید از شکل مخفف آن نیز بهره ببرید که در معنی جمله شما هیچگونه تفاوت معنایی ای ایجاد نخواهد کرد. به نکات زیر توجه نمایید:
Do not => don’t
Does not => doesn’t

.She doesn’t relax in the afternoon
.We don’t go to bed early

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

کاربرد never در جملات به جای don’t و doesn’t!!

بعد از انجام تکالیف قبل، استاد آرام آرام وارد بحث دیگری شد و آنه هم جایگزین کردن کلمه never به جای  don’t و doesn’t بود. این بخش را با همان نمونه جملات قبل برای زبان آموزان توضیح دادند تا آنها بهتر متوجه موضوع شده و بتوانند به خوبی این درس را نیز متوجه شوند. به مثال های زیر توجه کنید:

(He doesn’t hang out with his friends. (never
.He never hangs out with his friends

اگر به جملات بالا توجه کنید، متوجه خواهید شد که علاوه بر اینکه never جایگزین کلمه doesn’t شده است در نهایت یک s نیز به فعل جمله اضافه شده است. به مثال های زیر نیز توجه نمایید:
.She never combs her hair
.We never
 go to bed early

برای اینکه بچه ها بهتر متوجه موضوع شوند، استاد دهخدا چند تمرین کوچک نیز برای این مبحث در نظر گرفتند که البته برای تثبیت این موضوع در ذهن آنها بود. در ادامه این تمرین ها و قدم به قدم کاربرد قیدهای تکرار در زبان انگلیسی توضیح داده شد.
قیدهای تکرار عبارتند از:
always (همیشه)
usually (معمولا)
sometimes (گاهی اوقات)
often (اغلب)
rarely (به ندرت)
never (هرگز، هیچوقت)

برای کاربرد این قیدها، مثال های گوناگون و کاربردی ای زده شد و زبان آموزان وقتی به خوبی متوجه این موضوع شدند، بحث وارد کارهای شخصی روزانه در زبان انگلیسی شد.
استاد با خلاقیت دو تصویر تهیه دیده بودند که هم به خوبی به زمان در انگلیسی اشاره داشت و هم به کارهای روزانه ای که هر کدام از ما بی برو برگشت آنها را انجام می دهیم. مانند خوابیدن، مسواک زدن، بیدار شدن و …

 

 

جایگاه قیدهای تکرار در جمله معمولا بعد از فعل های اصلی است اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که اگر فعل جمله ما از نوع فعل های be در انگلیسی باشند، این موضوع در واقع باعث می شود که قیدهای تکرار بعد از آنها در جمله قرار بگیرند.
بعد از فعل be:

.We are never late for work

بعد از فعل اصلی:
.He always comes early at night

 

بیشتر بخوانید:

 

یادگیری زبان انگلیسی به شیوه غیرحضوری، می تواند معیارهای مثبت خود را تنها در یک جلسه اول به زبان آموزان ثابت کند و چیزی که در این میان بسیار قابل توجه است این است که این دوره علاوه بر اینکه به صورت خود به خود مکالمه انگلیسی را در زبان آموزان تقویت می کند، استرس موجود از مکالمه برقرار کردن در شکل حضوری را نیز بر طرف می نماید.
اگر چه زبان آموزان ما باید کم کم به مکالمه در حضور پارتنرهای انگلیسی خود عادت کنند اما می توان بر این مهم نیز با شکل دیگری از آموزش فائق آمد. در واقع زبان آموزان نیاز دارند که به خود باوری و اعتمادبنفس لازم رسیده و سپس از این مهارت خود در جاهای مختلف استفاده نمایند.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان
، می تواند دایره وسیعی از علاقه مندان را تحت آموزش خود قرار دهند و در نتیجه هر فردی را در جای جای ایران و بخصوص در مناطق دوره افتاده یا فاقد آموزش، به تسلط زبان انگلیسی برسانند.
این مهم می تواند برای افراد مختلف یک رویا باشد. یادگیری زبان دوم به خودی خود، یک مهارت ویژه است و شاهد این هستیم که امروزه هر شرکت یا کارخانه نوپا نیز به دنبال افرادی با مهارت زبان انگلیسی و سایر زبان های دیگر هستند و این موضوع می تواند جوانان ما را در دستیابی به شغل های بهتر و آینده دار تر، یاری رساند.
اگر شما نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستید و یا علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین تربیت مدرس راکت انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و هر گونه سوال یا پرسشی در این زمینه را از این عزیزان به صورت تخصصی بپرسید.
کارشناسان ما در آکادمی زبان بهین دانش همه روز بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط شما هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.