کلاس امروز Free ۱ از کلاس های ترمیک زبان انگلیسی به شیوه آنلاین است. حضور در این کلاس نشان دهنده این است که زبان آموزان از سطح پیشرفته ای در زبان انگلیسی برخوردار هستند. این کلاس راس ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می شود و نوجوانان با انگیزه ما همیشه در این ساعت به طرز عالی ای به مکالمه با همدیگر می پردازند.
استاد رحیمی موضوع مکالمه ابتدایی را به سمت سوالاتی مانند اینکه امروز چه کارهایی کردید، چه غذایی خوردید و … بردند و در واقع با این کار، زبان انگلیسی را با زندگی روزمره ادغام و به شکلی کاربردی از لغات و عبارات فرا گرفته شده، استفاده بردند.
چیزی که در کلاس های استاد رحیمی بیش از همه خود را نشان می دهد، مکالمه انگلیسی است که به شکلی ویژه و با روش راکت به آن پرداخته می شود. مکالمه ها کاملا واقعی است و با واقعیات روزمره زبان آموزان یکی است.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

اسم مصدر در زبان انگلیسی!

اسامی ای که با اضافه کردن ing به انتهای فعل ها بدست می آیند را اسم مصدر در زبان انگلیسی می گویند. اگر چه این اسامی در ظاهر به شکل افعال هستند اما در واقع چیزی که مشخص است این است که آنها در جملات انگلیسی نقش اسم را اجرا می کنند.
اگر بخواهیم به شکل دیگری این موضوع را برای شما شفاف سازی کنیم این است که، اسم مصدر یا gerund به شکل ing- دار افعال انگلیسی گفته می شود. به مثال های اجرا شده در کلاس دقت نمایید:

.I enjoy eating Pizza

نکته دیگری که قابل تامل بود، استفاد از to قبل از فعل در جملات بود. این موضوع با سوال ?What do you want to buy وارد بحث شد. در واقع چیزی که برای زبان آموزان با این سوال باز شد این بود که، اگر از TO در جمله استفاده کنیم درست است که در ظاهر جمله تاثیر می گذارد اما معنی جمله ثابت است و هیچ تغییر نخواهد کرد. به جواب سوالی که الهام داد دقت کنید:
.I want to buy a piano

سوال دوم به این شکل مطرح شد:

?Where do you hate going
.I hate going to school

?What do you plan to do
.I plan to learn Spanish

سوالات به این شکل پرسیده شد و زبان آموزان همگی در این چالش به خوبی عمل کردند. سرعت در پاسخ نشان دهنده اعتمادبنفس و حس خودباوری ای بود که تک تک آنها داشتند و استاد رحیمی از این بابت بی نهایت خوشحال بود و آنها را مورد تشویق خود قرار دادند.

 

 

ریدینگ بخش دوم موضوع کلاس را به خود اختصاص داد. استاد تنها زبان آموزان را راهنمایی می کرد و اجازه کشف و بررسی را به خود آنها می دادند تا بتوانند خودشان را به چالش کشانده و از مهارت های خود استفاده نمایند. در نهایت اگر جایی به مشکلی بر می خوردند یا استاد احساس می کرد که به توضیح نیاز دارند، به آنها کمک می شد.
اما چیزی که در کلاس امروز مشهود بود این بود که کلاس کاملا به شیوه راهبرانه اداره می شد و این زبان آموزان بودند که مدیریت کلاس و نحوه روند کلاس را بر عهده گرفته بودند.
ریدنیگ اما بخشی بود که زبان آموزان علاوه بر تقویت مهارت شنیداری در انگلیسی، با تلفظ صحیح واژگان انگلیسی نیز آشنا می شدند و در واقع می توانستند در مکالمه این که ایجاد می کنند مهارت زبان بدن خود را نیز به نمایش بگذارند. زبان بدن در شیوه آنلاین از شکل ادای عبارات انگلیسی به خوبی برای ما مشهود بود و این مایه مباهات بود که می توانستیم اینهمه پیشرفت را در زبان آموزانمان ببینیم.

 

 

تمرین مربوط به ردینگ به خوبی انجام شد و در واقع بخش مهم، پیگیری زبان آموزان در مورد یافتن معنی و تلفظ دقیق واژگان جدید بود که خوشبختانه این کار را هر کدام به صورت شخصی و با توجه به مهارت هایی که در استفاده از دیکشنری های آکسفورد کسب کرده بودند، انجام می دادند.
در همان ترم های اولیه، اساتید مجموعه طبق برنامه ای که طراحی شده است، طرز صحیح استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی را به زبان آموزان یاد می دهند. این مورد برای جلوگیری از ترجمه کردن عبارات و یا برگرداندن آنها به فارسی است.
چنین کاری شاید در نگاه اول آسانترین راه باشد اما حقیقت این است که سرعت یادگیری زبان آموزان را به حداقل ممکن خواهد رساند و گاهی آنها را در همان سطح های اولیه نگه خواهد داشت. استاد برای همین منظور تلاش می کردند که مکالمه فارسی به صفر برسد و برای این مورد نیز قوانین خاص خود را داشتند.
در واقع زبان آموزان در بخش ردینگ باید یک بخش را انتخاب کرده و به خوبی از عهده خواندن و فهمیدن آن بر می آمدند. آنقدر این کار توسط زبان آموزان به خوبی انجام شد که استاد و ما را به تشویق و تحسین وا داشتند. نکته مثبت زبان آموزان این کلاس جدیت و خواستنشان برای تغییر است. آنها علاقه مند به کسب مهارت هستند و از این جهت که این انتخاب خودشان است، برنامه ریزی و تلاش بیش تری را برای این کار می کنند.

 

 

!!compare your good and bad habits

بحث آخری که زبان آموزان کلاس وارد آن شدند، مقایسه عادت های خوب و بد خودشان به زبان انگلیسی بود. در واقع چیزی که از همان دوران کودکی با آن آشنا می شویم و زیاد می شنویم این است که چه رفتارهایی درست و چه رفتارهایی غلط است. خوب و بد رفتارها، یک قانون کلی برای تمامی افراد در سراسر جهان است و آشنایی با آنها نیاز به توضیح یا مفهوم گزاری خاصی ندارد و تنها کافی است که شما با شکل صحیح کلمات مربوط به آن آشنا بوده و معادل انگلیسی آنها را بدانید.
برخی از این عادات بد در انگلیسی عبارتند از:
– to bite nails ناخن جویدن
– to bite lips گاز گرفتن لب
– to talk on the phone صحبت کردن با تلفن در امکان عمومی مانند بیمارستان یا مترو!!

 

 

دوره های آنلاین فرصتی برابر را برای علاقه مندان در هر کجایی از این زمین خاکی که هستند فراهم نموده است و دسترسی و یادگیری را به شکلی کاربردی و با روش سیستم آموزشی رامیت برای همه مقدور نموده است. در واقع کسانی که با روش راکت انگلیسی حتی یک آشنایی جزیی دارند می دانند که این روش به چه شکل توانسته است در کوتاه ترین زمان ممکن یادگیری زبان انگلیسی را برای سایرین رقم بزند.
اما بسیاری به دلایل مختلفی مانند مسافت طولانی یا مشکل در حضور در جلسات حضوری و یا موارد اینچنینی، نتوانسته بودند در دوره های راکت انگلیسی شرکت نمایند. امروز اما دوره های آنلاین به شکل ویژه ای با روش راکت برای زبان آموزان، طراحی شده است و اساتید این دوره ها نیز همگی از اساتید راکت هستند و دوره های تربیت مدرس راکت انگلیسی را با موفقیت پشت سر گذاشته اند؛ به همین جهت محدودیت هایی که سابق دلیل دور دست بودن این دوره بود امروزه نیست و علاقه مندان می توانند با شرکت در دوره های غیرحضوری زبان انگلیسی به شکل ترمیک یا فشرده، با یک تیر دو نشان زده و زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن فرا بگیرند.
اگر شما نیز جز علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و از مشاوره رایگان همکاران ما در رابطه با انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در یادم تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشیبانی آموزشی خود قرار خواهند داد.