امروز کلاس Set ۱ انگلیسی استاد آقاجانی، حدود نیم ساعت زودتر برگزار شد. البته این برگزاری زودتر از موعد، بخاطر هیجان و شور و شوقی بود که برخی از زبان آموزان داشتند و این مورد باعث شد که استاد نیز در این ساعت حضور یابد و به مرور و حل تمرین ها باهم بپردازند.
اما شروع رسمی کلاس مانند همیشه و راس ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه به انجام رسید و در این زمان که کلاس حالت رسمی تری به خود گرفته بود همه حضور یافته و به خوش و بش و حال و احوال با هم پرداختند. شروع کلاس با یک good afternoon سرشار از هیجان استاد آقاجانی شروع شد و بچه ها به دنبال ایشان با همان هیجان و حال خوب به گفتگو به زبان انگلیسی با هم پرداختند.
اگر چه این دوره از دوره های مقدماتی آموزش زبان انگلیسی ویژه نوجوانان است، اما زبان آموزان در این سطح به خوبی عمل کرده و تمام سوال یا جوابهای خود را به زبان انگلیسی بیان می کنند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

سوالات Wh انگلیسی!

بعد از یک شروع طوفانی و عالی که همگی با هم داشتند و به صورت تک به تک به حال و حال پرداختند، استاد اولین فعالیت را از سوالات Wh در نظر گرفتند و از بچه ها خواستند که جوابهای صحیح را به این سوالات وصل کنند. هدف از این فعالیت آشنایی و مروری کلی در مورد کاربرد این نوع سوالات بود.
خوشبختانه زبان آموزان ما به علت تلاش و سرسختی ای که در یادگیری زبان انگلیسی دارند، به خوبی از عهده این موضوع برآمده و مورد تشویق استاد قرار گرفتند. در حین حل تمرین اگر غلظ گرامری یا نگارشی ای باشد، برای زبان آموزان به صورت کامل توضیح داده می شود. البته در ابتدا استاد از آنها می خواهند که خود به دنبال اشتباه خود بگردند و اگر در نهایت نتوانستند، که البته این موضوع به ندرت پیش می آید، برای آنها با ذکر مثال های بیشتر توضیح داده می شود.
چند تا از این سوالات را برای شما عزیزان به اختصار بیان خواهیم کرد:

?What’s Ellen’s address
.۱۸ Bank Street

?Who is Al Smith
.He is Kate’s teacher

?Where is your neighbor from
.She is from Canada

در ادامه وقتی تمامی سوالات و جوابها توسط بچه ها مچ شدند، استاد از آنها خواستند که بر روی نوشته های خود با تلفظ صحیح بخوانند تا تمرین علاوه بر تقویت مهارت گرامر انگلیسی، بر تقویت مهارت خواندن و تلفظ انگلیسی نیز تمرکز داشته باشد.
همگی با تلاشی قابل تحسین به بهترین نحو ممکن، متن را بازخوانی کنند و مورد تشویق استاد قرار گرفتند. تمرین دوم اما با توجه به عکس های ارسالی در کلاس آغاز شد.
چیزی که در این تمرین مهم بود این بود که آنها با توجه به عکس هایی که می بینند چند سوال به WH بسازند و با ویس در گروه ارسال نمایند. اما سوالات Wh در زبان انگلیسی چه هستند و در چه کاربردی دارند؟
Wh-questions 
به سوالاتی گفته می شود که با wh شروع می شوند و کلمات پرسشی ای اعم از who/ where/ what/… را شامل می شوند. در پاسخ به این نوع سوالات انتظاری که از مخاطب می رود این است که به جواب های کوتاه در انگلیسی اکتفا نکرده و جواب کامل تری را بدهند.
ضمایر پرسشی ای که با این حروف شروع می شوند و به Wh-questions معروف هستند عبارتند از:

Who چه کسی
What 
چه چیزی
Where
 کجا
Which
 کدام
Whom
 چه کسی را
Whose
 برای چه کسی

 

 

سوالات بخش های متفاوتی را شامل شد؛ از شغل پدر گرفته تا جایی که مادربزرگ یا پدر بزرگ زندگی می کنند. در واقع چیزی که در این بخش مهم بود، کاربردی کردن زبان انگلیسی در زندگی روزمره افراد بود. زبان آموزان باید با موقعیت های واقعی روبرو شده و از دانش زبانی خود استفاده می کردند.
تمرین ها توسط آنها نوشته می شد تا مشکلات املایی و نگارشی انگلیسی نیز بررسی شود. در عین حال این تمرین ها یکبار دیگر توسط خودشان خوانده و با ارسال ویس در گروه به چند هدف مهم دست میافتند؛ یک اینکه زبان آموزان اعتمادبنفس خود را افزایش می دادند و دوم اینکه با شنیدن صدای خود در ویس، بهتر می توانستند با مشکلاتی که در ادای عبارات داشتند آشنا شوند، سوم اینکه با تلفظ درست کلمات انگلیسی بهتر و بیشتر آشنا می شدند و در نهایت لغات جدید یا عبارات پرسشی بهتر در حافظه شان ثبت می شد.

 

بیشتر بخوانید:
آموزش گرامر انگلیسی

 

صفت ملکی یا Possessive Adjective!

بخش مهم دیگری که در این  جلسه به زبان آموزان کلاس Set ۱ آموزش داده شد، موضوع صفات ملکی در زبان انگلیسی بود. این صفات همیشه بعد از اسم در جملات انگلیسی قرار می گیرند و در واقع مالکیت در زبان انگلیسی را نشان می دهند.
صفات ملکی در زبان انگلیسی شامل موارد زیر هستند:

صفات ملکی مفرد در انگلیسی
my
its
your
her
his

صفات ملکی جمع در زبان انگلیسی
your
our
their

این صفات هر کدام جایگزینی برای فاعل مشخصی در جمله هستند. به طور مثال صفت ملکی her جایگزین she در جملات انگلیسی می شود و یا his جایگزین he در زبان انگلیسی است. چیزی که در واقع بسیاری از زبان آموزان را سردرگم می کند این است که اصولا این صفات با ضمایر ملکی در زبان انگلیسی اشتباه گرفته می شوند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که ضمایر ملکی در جملات انگلیسی می توانند به راحتی جایگزین اسم شوند اما صفات ملکی در کنار اسم قرار گرفته و مالکیت اسامی را نشان می دهد.
حال به چند مثال توجه نمایید:
?Is (she/her) Dr. Kim

در مثال بالا ما قصدمان نشان دادن مالکیت چیزی یا کسی در جمله پرسشی نیست بلکه می خواهیم بپرسیم او دکتر کیم است؟ به همین منظور در این مثال از صفت مالکیت استفاده نکرده و جمله پرسشی به این طریق نوشته می شود: ?Is she Dr. Kim
اما به مثال بعد توجه کنید: .He is (my/I) father در این مثال چیزی که مشخص است این است که ما می خواهیم پدرمان را معرفی کرده و درباره او صحبت کنیم. پدر متعلق به ماست به همین دلیل صفت مالکیت لازم است و جمله را به این شکل باید نوشت: .He is my father
تمرین های این بخش به خوبی توسط زبان آموزان حل شد و استاد با سرگرمی های متفاوت این بخش از گرامر را برای آنها آسان تر نمودند. یکی از تمرین ها این بود که متنی به زبان آموزان داده شد و از آنها خواسته شد که ایرادات این متن را پیدا کنند که در واقع این بخش، بخش ایده آل برای آنها بود و به خوبی نیز از عهده این چالش برآمدند.

 

 

بعد از کلی انرژی و حال خوبی که مشارکت بچه ها در فعالیت های کلاس آنلاین زبان می داد، دقایق پایانی به سرعت رسید و استاد تمرین های مختصری را که برای کار در منزل آنها در نظر گرفته بودند را برای آنها فرستاد. تمرینهای منزل تمامی موارد ریز و درشت زبانی را در بر می گرفت.
در واقع این هنر استاد بود که بتواند در تمرین های کوتاهی که در نظر می گیرد، به تمامی جهات دقت کرده تا زبان آموزان تک تک مهارت ها را در کنار هم به جلو سوق دهند. این تمرین ها حتی شامل فونتیک های انگلیسی نیز می شد. در زبان انگلیسی در حقیقت یک سری نشانه های آوایی وجود دارد که زبان آموزان می توانند مانند الفبا آنها را حفظ کرده و در تلفظ کلمات و با توجه به دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی، از این مهارت کسب شده، بهره ببرند.

 

 

آموزش زبان انگلیسی به شیوه آنلاین، یکی از روش های ایده آل برای یادگیری زبان است، که امروزه با توجه به مدرنیته شدن جهان، این روش، یک نیاز تلقی می شود. در واقع چیزی که در این میان مهم است همگانی کردن آموزش و یادگیری برای تمامی افراد در سراسر جهان است.
بسیاری به دلیل نبود امکانات آموزشی یا رفت و آمدهای بیهوده و وقت گیر از این شهر به آن شهر، عطای یادگیری زبان انگلیسی را به لقای آن می بخشند. این موضوع نیاز به یک تفکر درست داشت تا بتوانیم در جهانی که یادگیری زبان انگلیسی یک اصل تلقی می شود، این موضوع مهم را همگانی کرده و دسترسی به یادگیری را با روشی درست و اصولی برای همه میسر نماییم.
دوره های آنلاین زبان انگلیسی 
در واقع یادگیری را برای تمامی افراد در هر شهر و روستا، در دسترس کرده و همه می توانند فارغ از محدودیتی که سابق داشته اند، امروزه به شکل ویژه و با روش راکت انگلیسی، زبان انگلیسی را به روش ترمیک یا فشرده فرا بگیرند.
دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش، بر پایه سیستم نوین آموزشی رامیت حرکت کرده و در واقع پشت این دوره و این روش، فکری برنامه ریزی شده و هدفمند قرار دارد که امروزه با نگاهی نو به یادگیری زبان نگاه می کند. اساتیدی که در دوره های آنلاین در حال تدریس هستند، همگی از متخصصان تدریس آنلاین بوده و از اساتید راکت مجموعه نیز شناخته می شوند.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان آموزش ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره مند شوید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.