امروز در این هوای اردیبهشتی، زبان آموزان ما راس ساعت ۱۵:۰۰ در کلاس حاضر شدند و با استاد و دیگر همکلاسی های خود، به مکالمه و گفتگو پرداختند. دوره های مقدماتی زبان انگلیسی ویژه بزرگسالان با عنوان Essential شناخته می شوند که امروز ما مفتخر هستیم که برای تهیه گزارش با زبان آموزان سطح ۶ از دوره Essential همراه باشیم.
درست است که این سطح به عنوان سطح مقدماتی شناخته می شود اما در واقع چیزی که مشخص است جدیت زبان آموزان و تلاش مکرری است که در آنها دیده و آنها را هم پایه سطوح متوسط در زبان انگلیسی کرده است. آنها در این سطح از مکالمه کردن نمی ترسند و به خوبی در مورد کارهای روزانه، فعالیت هایی که انجام داده اند یا نتوانسته اند که انجام دهند و مواردی مانند حل تمرین ها و … با استاد خود به انگلیسی صحبت می کنند.
استاد یزدانی با اخلاق خوب و صبوری در کنار آنها است تا به شیوه راهبرانه و آموزش صحیح، راهنمایی کرده و مسیر را برای آنها هموراتر و همچنین راحت تر کند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

کلاس Essential ۶ ویژه بزرگسالان، به شکل ترمیک و آنلاین در آکادمی زبان بهین دانش برگزار می شود. این کلاس از مجموعه کلاس های Essential است که از دوره های مقدماتی زبان انگلیسی است و در این دوره زبان آموزان به خوبی با موضوعات کاربردی و روزانه در زبان انگلیسی آشنا می شوند اما چیزی که هست در دوره های مقدماتی، اصولا زبان آموزان می توانند در مکالماتی که موضوعات آن از پیش تعیین شده است، به خوبی ظاهر شوند و گاها در مکالمه نیاز به مکث و تامل کردن دارند.
در این دوره زبان آموزان ما، بسیار پر تلاش هستند و به شکل خلاقانه در کنار استاد یزدانی، زبان انگلیسی را فرا می گیرند. نکته مثبتی که در تک تک آنها وجود دارد این است که، جسارت مکالمه برقرار کردن را داشته و از آزمون و خطا کردن نمی ترسند.
استاد آزاده یزدانی نیز، در کنار روش های خلاقانه آموزشی خود و با روش راکت زبان انگلیسی، مسیری ایده آل را برای آنها رقم زده است.
این کلاس راس ساعت ۱۵:۰۰ برگزار شده و در دقایق ابتدایی استاد کلاس را به شکل کاملا مکالمه محور پیش می برد. امروز نیز کلاس با یک حال و احوال کردن پر انرژی آغاز شد و زبان آموزان رسا و پر انرژی در این گفتگو شرکت کردند. مکالمه ابتدایی در واقع تمرکزی بر مکالمه روزانه انگلیسی است که صرفا جهت یادآوری بکار برده می شود.
این بخش علیرغم تکراری بود، اما بخش مهم کلاس های زبان انگلیسی محسوب می شود و اساتید تلاش دارند که با بکار بردن کلمات هم معنی و مترادف، مکالمه را هر روز به سمت حرفه ای تر شدن برده و زبان آموزان را برای رسیدن به بهترین مقصد ممکن در یادگیری زبان انگلیسی، هدایت نمایند.
کلاس در نهایت با انتخاب بخشی از کتاب که مکالمه یا کانورسیشن بود، شروع رسمی به خود گرفت. مکالمه در مورد یک قرار و مدار دوستانه و تعیین زمانی برای این میتینگ بود. استاد با ارسال فایل صوتی این بخش، از آنها خواستند که به خوبی به آن گوش داده و سعی کنند که با تقلید از گوینده صدا، در شکل درست ادای صحیح عبارات انگلیسی و تلفظ صحیح کلمات انگلیسی، به بهترین نحو از روی متن خوانده و صدای خود را در گروه ارسال نمایند.
کانورسیشن ها در واقع با خود چند مهارت مهم را تقویت می کردند. یک اینکه شکل درست تلفظ و ادای جملات انگلیسی بیان می شد، دو اینکه جمله بندی صحیح و لغات جدید آموزش داده می شد، سه اینکه شکل صحیح املای واژگان انگلیسی آموزش داده می شد و در نهایت هم قدرت شنیداری زبان آموزان تقویت می شد و هم قدرت گفتاری آنها.

 

 

استاد از آنها خواستند که یک مکالمه شخصی با موضوع مکالمه کتاب بسازند. برای ساخت این مکالمه یک سری روش های کاربردی به آنها آموزش دادند. برای اینکه از تکرار پشت سر هم “گفت” جلوگیری شود بهتر است که از نظر خود در ایجاد مکالمه استفاده کنید. در واقع از آنها خواستند که با دیدن تصاویر جملات بیشتری اضافه کرده و هر آنچه را که فکر می کنند با موضوع عکس مرتبط است را بکار ببرند.
در واقع از عباراتی مانند عبارات زیر در ابتدای مکالمه خود می توانید شروع کنیم و یا مکالمه را به شکل زیباتری ایجاد نمایید.
…I think
 من فکر می کنم…
…Well, to be honest with you
 راستش رو بخواید…
…All right
  خب…
…As you may already know
 همانطور که می دانی…

 

 

کار با دیکشنری فعالیت بعدی بود که برای زبان آموزان تهیه دیده شد. در این بخش استاد یک سری کلمات مانند possible به زبان آموزان داده و از آنها خواستند که فونتیک کلمه را پیدا کرده و در مورد معنی ای که فکر میکنند برای این کلمه درست است، صحبت کنند.
این کلمه در واقع یک فعل یا adjective بود که فونتیک آن به شکل / pɑːsəbl̩ / می باشد. وقتی که با این کلمه و تلفظ آن آشنا شدند، استاد برای آنها یکسری سوال و جواب مثال زدند که در آن از کلمه possible استفاده شده بود. یکی از سوال هایی که در کلاس مطرح شد به شکل زیر بود:
?Is it possible to learn English in ۲ days این امکان وجود دارد که انگلیسی را در دو روز یاد گرفت؟

زینب با توجه به سوال استاد، سوال شخصی خود را به این شکل ساخت:
?Is it possible to go to India in an hour

زهرا اما به این شکل سوال ساخت:
?Is it possible a trip by train today

ستاره نیز به این شکل سوال خود را پرسید:
?Is it possible egg in the freezer

تک تک بچه ها به خوبی با شکل درست طرح سوال آشنا بودند و به همین دلیل همگی سوالات خوب و کاملی ساختند و همین موضوع باعث خوشحالی استاد و همچنین تشویق ایشان شد.
در ادامه استاد به زبان آموزان گفتند که می توانند در بعضی از جملات از کلمه can به جای کلمه possible استفاده کنند. و با طرح این سوال، این موضوع را ساده تر کردند:

?Can you learn English in two days
شما میتوانی انگلیسی را در دو روز یاد بگیری؟

این موضوعات همگی بیان شد تا گرامر can و have to در انگلیسی توضیح داده شود. مانیز بخشی از کلاس را برای شما به صورت مجازی آموزش داده و کاربرد این دو عبارت که از افعال مدال در انگلیسی هستند را، با بیان چند مثال برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد.

have to
وقتی این عبارت در زبان انگلیسی بکار برده می شود در واقع صحبت از اجبار و باید است. به این مثال توجه کنید:

.You have to learn and speak English this year
شما مجبور هستی که امسال انگلیسی را یاد بگیری و صحبت کنی.

در استفاده از این عبارت باید به چند نکته توجه داشت؛ یک این که بعد از have to یا has to، مصدر بدون to بکار برده می شود. دو اینکه اگر فاعل جمله ما مفرد باشد همیشه از has to استفاده می کنیم.

 

 

استاد با ذکر چند سوال دیگر، به شکل بهتری موضوعات گرامری را برای زبان آموزان، توضیح دادند و البته زبان آموزان باهوش ما به خوبی به این موضوع مسلط شده و سوالات کامل و درستی را بیان می کردند.
در ادامه اما زبان آموزان با این سوال آشنا شدند:
?Can you pronounce it again  آیا می توانید دوباره آنرا تلفظ کنید؟
در ادامه این سوال، چند کلمه در گروه ارسال شد و از آنها خواسته شد که این کلمات را به بهترین شکل، تلفظ نمایند. با این کار در واقع از بچه ها خواسته شد که از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کرده و روش درست استفاده از دیکشنری را فرا بگیرند.
استفاده از دیکشنری در آکادمی زبان بهین دانش، یک قانون است و در همان ابتدا صحبت کردن به فارسی یا استفاده از دیکشنری انگلیسی به فارسی را برای زبان آموزان ممنوع می کنند تا زبان آموزان بتوانند در مسیر درست و اصولی، زبان انگلیسی را فرا بگیرند.

 

بیشتر بخوانید:
ضرب المثل های انگلیسی

 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مسیری تازه را برای تمامی افراد در هر کجای این جهان که هستند، ایجاد نموده است. در حقیقت یادگیری زبان انگلیسی یک نیاز در جامعه امروزی محسوب می شود و بسیاری به دلیل نداشتن امکانات آموزشی، نمی توانند این مهارت را کسب کرده و در شغل و مسیر آینده شان استفاده نمایند.
اما دوره های تخصصی آنلاین زبان انگلیسی در آکادمی زبان بهین دانش با روش راکت انگلیسی، به شکل ویژه ای انگلیسی را به صورت ترمیک و فشرده، به زبان آموزان آموزش می دهند و در واقع دایره وسیعی از زبان آموزان را در هر کجای ایران و جهان، در برگرفته و مسیر پیشرفت را میسر نموده اند.
و اما امروز شاهد این هستیم، که زبان آموزان زیادی از کشورهای همسایه و حتی کشورهایی مانند آلمان، در دوره های آنلاین زبان انگلیسی، راکت انگلیسی و همچنین تربیت مدرس راکت، ثبت نام به عمل آورده و عضوی از خانواده بزرگ بهین دانش شده اند.
اگر شما عزیزان علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکیمل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود، بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام و تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.