امروز قرعه فال به نام ما افتاد و با کلاس Movers ۶ همسفر مسیر پر فراز و نشیب، اما دوست داشتنی یادگیری زبان انگلیسی شدیم. استاد رحیمی، گرچه مدرس دوره های تخصصی، راکت و همیاد هستند. اما همیشه برای تدریس در سطوح کودکان عرق و علاقه ویژه ای نشان میدهند. این تمایل بیشتر به این دلیل است که یادگیری زبان در این رده سنی آن هم به صورت آنلاین شیرینی خاص خود را دارد.
شروع کلاس امروز قدری نامعمول بود. صدای پر انرژی کودکی ۴ ساله اولین وویسی بود که به کلاس ارسال شد. این کودک خواهر نیما، یکی از دانش آموزان کلاس بود که سعی داشت به تقلید از برادرش بگوید ! Hi teacher و البته حاصل این تلاش بسیار دلنشین بود.
بعد از گذشت چند ثانیه همه افراد اعلام حضور کرده و به احوال پرسی با یک دیگر پرداختند. راس ساعت ۳ استاد رحیمی با صدای سرشار از انرژی خود وارد شده و تمام حواس دانش آموزان را به خود متمرکز کردند

IELTS7 Banner 01 8

ONE , TWO , TERRE , START

بلافاصله کلاس به حالت رسمی درآمد. اولین تمرین با تماشای یک کارتون جذاب که در آن افعال گذشته در زبان انگلیسی بیان شده بود، ارسال شد. حالا باید چند پرسش و پاسخ از شنیده ها توسط بچه ها استخراج و برای به خاطر سپاری بهتر نوشته می شد.
در سطح پیشرفته آموزش زبان انگلیسی به کودکان و اتمام کتاب های Starters مهار ت لیسنینگ کاملا تقویت شده و بچه ها قادرند حتی کارتون هایی انگلیسی زبان را بدون زیر نویس ببینند و  به طور کامل درک کنند. برای ارضاء روح پرسشگر بچه ها کارتون ارسال شده دشوار تر از سطح کودکان بود. خواسته شد با تمرکز بر آواهایی که قابل درک است به چند پرسش و پاسخ برسند.
محمد امین اولین کسی بود که این تمرین را در ۳ دقیقه انجام و به کلاس ارسال کرد. برداشت محمد امین از کارتون به این شکل بود،

یما تمرین هایش را به این شکل نوشت:
?What play did you see
.I saw cinderella
?What did you like the must
.I liked the costamest and songs
?What did you go
.I went to a lake not for way from his huse
آنچه در دل این تمرین به بچه ها آموزش داده شداستفاده از  Simple Past افعال برای زمان گذشته بود. همانطور که در جملات مشاهده کردیم، استفاده از فعل کمکی Dose که حالت  Simple Past  فعل کمکی Do است، این امکان را فراهم می کند تا افعال اصلی را به شکل ساده استفاده کنیم.  به این مثال توجه کنید.
?What did you see
.I saw TV
همانظور که مشاهده کردید، با وجود did فعل see به شکل ساده، و بدون آن به حالت گذشته خود یعنی saw به کار می رود.

 

بیشتر بخوانید:

 

یادگیری زبان در کودکان

پس از رفع ایرادات و تکمیل این تمرین بلافاصله چالشی دیگر آغاز شد. با همفکری بنا بر این گذاشته شد که بچه ها و استاد سواات طرح شده در مرحله قبل را از یکدیگر بپرسند. اینجا مهارتی که در قالب یک گفت و گوی دوستانه آموزش داده می شود Reading و Accent  است .
در آموزش زبان به کودکان ، آموزش به شکل مستقیم پس از مدتی آنان را دچار خستگی یا دلزدگی می کند و چه بسا این فشار روحی باعث شود پس از مدتی آنچه در ذهن دارند به باد فراموشی سپرده شود . در نقطه مقابل یادگیری غیر مستقیم و  در قالب گفت و گو، بازی، یا تمرین یادگیری عمیق و سرشار از لذت برای آنان به ارمغان می آورد.

 

بیشتر بخوانید:

 

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not

 

بیشتر بخوانید:

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.