مکالمه انگلیسی با لهجه و تلفظ صحیح از نظر بعضی لازم و ضروری نیست. این دیدگاه باعث شده است تعدادی از غیر نیتیو ها انگلیسی را با لهجه و تلفظ غیر استاندارد صحبت کنند. به زعم ایشان تغییر لهجه و تلفظ به نمونه استاندارد و رایج در کشورهای انگلیسی زبان تلاشی غیر ضروری و نافرجام است. این دسته از افراد فکر می کنند ارتباط با دیگران مدیون داشتن یک لهجه و تلفظ انگلیسی صحیح نیست.

بر اساس نظر اکثریت کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان مادری صحبت می کنند و تجربه ی شخصی مکالمه انگلیسی با لهجه و تلفظ صحیح یک باید بدون چون و چرا است.

بنا به سایت های رسمی کشور امارات، 29 درصد جمعیت این کشور را هندی های مهاجر تشکیل می دهد. هندی ها به دلیل آشنایی با زبان انگلیسی تلاشی برای بهبود تقویت لهجه و تلفظ خود نمی کنند. در کشور امارات و بویژه شهر دبی، اکثریت مکالمات به زبان انگلیسی انجام می شود. مهاجرین هندی به دلیل ضعفی که در لهجه و تلفظ دارند غالبا شغل های کم درآمد که نیاز به مکالمه انگلیسی کمتری دارد انتخاب می کنند. هندی هایی که با غیر هندی ها سر و کار دارند برای لهجه و تلفظ خود سرمایه گذاری کرده اند و موقعیت های شغلی بهتری دارند. مهاجران فیلیپینی به دلایل متفاوت لهجه و تلفظ نزدیک تر به نیتیو ها دارند و به همین دلیل غالبا موقعیت های شغلی بهتری را دارا هستند. مهاجران بنگلادش، نپال و … که با انگلیسی ارتباط ضعیف تری دارند شغل های کم درآمدتری دارند.

مهمترین بخش های زبانی مهارت های شنیداری و گفتاری هستند. این دو مهارت در موفقیت یک ارتباط نقش انکارناپذیری دارند. حتی هندی ها که زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ایشان محسوب می شود و تقریبا همه با انگلیسی آشنایی دارند نیاز به تقویت این دو مهارت را حس کرده اند و بعضی از ایشان برای بهبود درآمد و جایگاه شغلی خود لهجه و تلفظ خود را تا زیادی تغییر داده اند. اثر تسلط به لهجه و تلفظ استاندارد انگلیسی در مذاکرات و محاوره های تجاری بسیار بیشتر از آنست که بتوان این دو مهارت را نادیده گرفت.

البته فراموش نشود در صورت نیاز هر کسی باید هرچقدر انگلیسی می داند به کار ببندد و امور خود را طی کند و البته نمیتوان منتظر لهجه و تلفظ بی عیب ماند. اما اگر می خواهید از تبادل نظرات خود و دیگران صد در صد مطمئن باشید و فهمیدن و فهماندن بعضی مطالب حیاتی است از همین لحظه تصمیم بگیرید این دو مهارت را تقویت کنید تا به آرامش و اعتماد به نفس کافی برسید.

دوره جامع مکالمه انگلیسی

یکی از دلایلی که باعث می شود ما در پی ساختن لهجه و تلفظ خود به شکل صحیح نباشیم باور رایج سخت بودن این تغییر است. بیشتر ما پس از اندکی تلاش برای ساختن لهجه و تلفظ ناامید شده و ترجیح می دهیم بیشتر به ارتباط فکر کنیم تا اینکه برای لهجه و تلفظ نیتیو لایک تلاش کنیم. در دوره جامع مکالمه انگلیسی با اصول یادگیری زبان به شیوه زبان مادری آشنا می شوید و با به کارگیری تکنیک های این دوره از ابتدا می آموزید چطور مثل کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان مادری صحبت می کنند زبان انگلیسی را بیاموزید. در این دوره که 10 فصل آن کامل به نیتیو لایک شدن در زبان انگلیسی می انجامد در هر سطحی که باشید قادرید مثل یک انگلیسی زبان صحبت کنید و هر آنچه می شنوید را درک کنید.

یادگیری زبان به روش زبان مادری مطمئن ترین راه تسلط به لهجه و تلفظ زبان انگلیسی و لذت بردن از ارتباط در زبان انگلیسی است. آموزش زبان انگلیسی به شیوه زبان مادری ویژگی ها و تکنیک های ساده اما مبتنی بر عادت سازی دارد. جزئیات این روش در مقاله آموزش زبان به شیوه زبان مادری توضیح داده شده است.

چنانچه قصد دارید آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری را تجربه کنید و با جزئیات بهترین پکیج مکالمه انگیسی آشنا شوید مقاله های زیر را مطالعه کنید.

بهترین پکیج آموزش مکالمه انگلیسی

صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی