برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی و تکنیک های یادگیری روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 زبان ترکی چندمین زبان دنیاست,زبان ترکی چندمین زبان جهان است

به نظر شما زبان ترکی چندمین زبان دنیاست؟ اغلب افراد هنگام یادگیری زبان مورد علاقه خود به این سوال فکر می‌‌کنند که زبانی که قصد یادگیری آن را دارند، در سطح جهانی چندمین زبان دنیا محسوب می‌شود. پاسخ این سوال معمولا برای افرادی که قصد یادگیری زبان ترکی را دارند نیز مهم می‌باشد. اهمیت زبان ترکی و برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد این زبان، باعث شده است که علاقه‌مندان بسیاری را، به سمت یادگیری زبان ترکی استانبولی سوق دهد. کشور ترکیه به دلیل همسایه و هم مرز بودن با کشور ما برای ما ایرانیان اهمیت دو چندانی دارد. در ادامه بیشتر با زبان ترکی استانبولی، کشور و مردم ترکیه آشنا خواهید شد.

زبان ترکی چندمین زبان جهان است؟

زبان ترکی همانند دیگر زبان‌ها برای برقراری ارتباط میان مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. زبان ترکی دارای گویش‌های بسیار زیادی می‌باشد اما تنها کشور ترکیه است که زبان رسمی آن، ترکی ثبت شده است و دیگر کشورهایی که ما آن‌ها را ترک زبان محسوب می‌کنیم با نام‌هایی مثل: ازبکی، آذربایجانی، قرقیزی و… به ثبت رسیده‌اند. به همین علت آمار دقیقی از تعداد مردم ترک زبان وجود ندارد و زبان مردم ترکیه به عنوان 10 زبان برتر دنیا محسوب نمی‌شود.
همه ما خیلی از اوقات شنیده‌ایم که زبان ترکی بعد از زبان عربی قاعده‌مندترین زبان دنیاست اما آیا واقعا چنین فرضیه‌ای درست است؟ در جواب این سوال باید گفت خیر. چنین فرضیه‌ای در سطح جهانی هنوز پذیرفته نشده است. زبان‌های مختلف مثل انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی، برخی از کلمات خود را از زبان ترکی وام گرفته‌اند.
شاید با دانستن جایگاه زبان ترکی در دنیا از اهمیت این زبان در میان دیگر زبان‌ها بیشتر اطلاع پیدا کنید. با ما همراه باشید…

اهمیت زبان ترکی استانبولی

نقش و جایگاه زبان ترکی استانبولی در دنیا امروزه رشد چشم گیری داشته است. زبان ترکی به عنوان یکی از باارزش‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود. به همین علت آموزش زبان ترکی نسبت به گذشته افزایش زیادی داشته است.
ترکیه از نظر اقتصادی، سیاسی، تجاری و فرهنگی یکی از کشورهای اصلی محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در میان مردم کشور آلمان، زبان ترکی دومین زبان پرطرفدار محسوب می‌شود.
با یادگیری زبان ترکی توانایی صحبت به زبان‌های ازبکی، آذربایجانی، تاتار، قرقیز و… را خواهید داشت. در واقع با یک تیر چند نشان می‌زنید.
در صورتی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید باید بدانید که درصد کمی از مردم کشور ترکیه به زبان انگلیسی تسلط دارند به همین دلیل به محض ورود به آن کشور حتی در فرودگاه‌های کشور ترکیه باید زبان ترکی را به خوبی فرا گرفته باشید. با توجه به مطالب گفته شده بسیاری از افراد غیر بومی که در کشور ترکیه زندگی می‌کنند آموزش زبان ترکی به کودکان خود را اولویت قرار داده‌اند.
با وجود ویژگی‌های گفته شده یادگیری زبان ترکی برای شما مخصوصا در زمینه اشتغال یک مزیت بزرگ نیز محسوب می‌شود.

کدام کشورها به زبان ترکی صحبت می‌کنند؟

زبان ترکی از زبان آناتولی گرفته شده است اما بعد از سقوط امپراطوری عثمانی، جمهوری ترکیه شکل گرفت. زبان رسمی کشور ترکیه و قبرس شمالی، زبان ترکی است. جالب است بدانید که بسیاری از مردم کشورهای کوزوو، مقدونیه، عراق، یونان، بلغارستان، آلبانی، رومانی، صربستان و… به زبان ترکی صحبت می‌کنند. هم چنین بسیاری از مهاجرین کشورهای آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، اتریش، سوئیس و… به ترکی صحبت می‌کنند.
نزدیک به 78 میلیون نفر زبان ترکی استانبولی زبان مادری آن‌ها محسوب می‌شود و چندین میلیون نفر زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اند و روز به روز به تعداد افرادی که زبان ترکی استانبولی را به عنوان زبان دوم انتخاب کرده‌اند افزوده می‌شود.

تا به اینجای مقاله از جایگاه و اهمیت زبان ترکی در دنیای امروز آشنا شدید. روش‌های یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. همانطور که روش‌های یادگیری زبان ترکی متفاوت و متنوع است، اهداف زبان آموزان نیز با هم متفاوت است. اکثر افراد به دنبال محتوا و ماهیت آموزشی هستند که، همه اهداف و جوانب را پوشش دهد. این ذهنیت در برخی از افراد وجود دارد که استفاده از روش‌های جدید آموزشی ریسک بالایی به همراه دارد این در فرضیه در صورتی صحیح می‌باشد که موسسه و سایت از اعتبار کافی برخورد دار نباشد. هم چنین توانایی ایجاد اطمینان در متقاضیان خود را نداشته باشد.
اما ما به شما سایت زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی خواهیم کرد. این سایت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی و با سبک و سیستم آموزشی متفاوت و بیش از دو دهه تجربه به آموزش زبان آموزان و علاقه‌مندان به زبان ترکی و یا دیگر زبان ها می‌پردازد.
هر موسسه و سایتی اهداف متفاوتی را دنبال می کند. سایت احمدرضا ابراهیمی با هدف نیتیو لایک شدن به ابداع دوره‌های راکت زبان ترکی پرداخته است. این دوره منحصر به فرد با در نظر گرفتن تغییرات و نیازهای زبانی فراگیران به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان ترکی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان ترکی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. متقاضیان می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط و نیاز خود به انتخاب هر یک از این دوره‌ها اقدام کنند.
روش آموزشی راکت با استفاده از سریال‌های مختص به همان زبان به آموزش می‌پردازد. آموزش زبان ترکی با سریال در دوره راکت مزایای بسیار بالایی را برای زبان آموزان به همراه داشته است. مهم‌ترین مزیت این دوره و روش آموزشی، نیتیو لایک شدن فراگیران در مدت زمان کوتاه می‌باشد. ویژگی بارز اساتید دوره راکت چند زبانه بودن آن‌هاست. اساتید دو تا چند زبان را به سبک راکت و زیر نظر مستقیم احمدرضا ابراهیمی فراگرفته‌اند. به همین علت با آگاهی و درک بالا، به آموزش زبان آموزان می‌پردازند. حمایت و پشتیبانی بالا یکی دیگر از ویژگی‌های اساتید دوره راکت می‌باشد. اساتید با آموزش مهارت‌ها و عادات زبانی فرآیند نیتیو لایک شدن زبان آموزان را تسریع می‌بخشند. به منظور تسریع، قابل دسترس و راحتی شما علاقه‌مندان به زبان ترکی، دوره راکت به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌شود.
افراد علاقه‌مند به زبان ترکی برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید؛ هم چنین می‌توانید با شماره تلفن 09333558002 با ما تماس حاصل فرمایید.