آموزش زبان ترکی به کودکان، نیز یکی از دوره‌های رایج در آموزشگاه‌های زبان است. در جهان امروز کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که در صنعت گردشگری توانسته بسیار قوی عمل کند. همین امر موجب شده است که سالیانه تعداد زیادی از مردم جهان به این کشور سفر کنند تا بتوانند از سواحل زیبا و آثار تاریخی ارزشمند این کشور لذت ببرند. البته ساخت سریال‌های ترکی و پخش آن‌ها در شبکه‌‌های جهانی نیز موجب شده است که مردم زیادی از سراسر دنیا با فرهنگ مردم این کشور آشنا شده و تمایل پیدا کنند که به این کشور سفر کنند.
گویش مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی معروف است. و همین موضوع سبب شده است که تمام کسانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند، مجبور شوند که تا حدودی نسبت به این زبان تسلط پیدا کنند. بیشتر مردم ترکیه فقط زبان محلی خود را صحبت می‌کنند و به زبان انگلیسی تسلط ندارند. پس شخص برای این که بتواند حداقل نیازهای اولیه و اساسی خودش را در این سفر برطرف کند نیاز دارد که قبل از هر اقدامی برای راهی شدن، زبان ترکی خود را تقویت کند. کشور ترکیه به سبب موقعیت مکانی مناسبی که دارد سالیانه افراد زیادی در سرتاسر جهان برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. در ایران نیز ما شاهد این موضوع هستیم. خانواده‌ها به خاطر تحصیل یا موقعیت‌های شغلی فرزندانشان ترجیح می‌دهند که از ایران بروند. همان طور که پیش تر نیز گفتم زبان رسمی در کشور ترکیه، زبان ترکی است. و مهاجرت به این کشور دغدغه بزرگی برای خانواده‌ها در زمینه‌ی زبان ایجاد میکند.

آموزش زبان ترکی به کودکان

کودکان نیز از این یادگیری زبان ترکی مستثنا نیستند. و همین امر خانواده‌ها را مجبور می‌کند که به دنبال یک آموزشگاه زبان مناسب برای کودکانشان باشند. البته که یادگیری زبان دوم برای کودکان کار آسان‌تری است. چراکه آن‌ها ذهن‌های بسیار خلاقی دارند و خیلی سریع مطالبی که به آن‌ها آموزش داده می‌شود را داخل ذهن خودشون تحلیل می‌کنند و همین امر موجب می‌شود که فرایند یادگیری در آن‌ها سریع‌تر اتفاق بیافتد. والدین معمولا استرس بیشتری برای سطح زبانی فرزندانشان دارند. چرا که بر این باور هستند که برای کودکانی که تازه با ساختار زبان مادری خودشان آشنا شده‌اند یا حتی هنوز آشنا نشده‌اند، یادگیری لغات زبان ترکی استانبولی، الفبای ترکی و همچنین دستور زبان ترکی کار ساده‌ای نیست. البته تا الآن بیشتر به حیطه‌ی یادگیری زبان دوم در زمانی پرداختیم که شخص مجبور است به خاطر شرایط پیش روی خودش زبان جدیدی را فرا بگیرد.
اما در بعضی از کودکان استعداد فوق العاده زیادی در یادگیری زبان وجود دارد. یا حتی در بعضی از موارد خود کودک علاقه به یادگیری نشان می‌دهد و خوب در این شرایط وظیفه‌ی پدر و مادر است که فرزند خود را یاری کنند تا بتواند این علاقه یا استعداد خود را پر و بال دهد. اگر به دنبال این هستید که فرزندتان آینده ای درخشان داشته باشد و بتواند جایگاه خود را پیدا کند، یکی از مواردی که می‌تواند به شما و حتی به خود او کمک بسزایی کند تسلط بر یک زبان خارجی است. این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا یادگیری هر زبانی می‌تواند به این موفقیت کمک کند یا خیر؟ البته که باید بگویم چند زبانه شدن یک هنر است و واقعا یادگیری زبان‌های جدید نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود بلکه می‌تواند در زمینه‌های شغلی نیز برای شخص بسیار مفید باشد. اما نظر شخصی من این است که زمانی که قرار صرف یادگیری زبان جدیدی شود که کابرد چندانی ندارد بهتر است صرف یادگیری زبانی شود که بتواند مفید واقع شود. قطعا یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت است اما به سبب تعاملات زیادی که کشور ما با کشور ترکیه دارد می‌توان گفت یادگیری ترکی استانبولی می‌تواند مفید باشد. پس اگر می‌خواهید برای آینده‌ی فرزندانتان پس اندازی کنید بهتر است او را در مسیر یادگیری قرار دهید و به او انگیزه و انرژی بدهید تا بتواند به موفقیت برسد. در پایین چند تا عبارت ساده را آموزش می‌دهیم. سعی کنید این عبارات هرچند ساده را به فرزندان خود به زیبایی آموزش دهید و برایشان انگیزه یادگیری زبان ایجاد کنید.

سلام زهرا : Merhaba Zahra
سلام علی. : .Merhaba Ali
چطوری؟ خوب هستی؟ : ?Nasılsın? İyi misin
خوبم. تو چطوری؟ : ?İyiyim. Sen nasılsın
منم خوبم. ممنون. : .Ben de iyiyim. teşekkürler
میبینمت علی، خدافظ. : .Görüşürüz ali, hoşça kal
میبینمت زهرا، روز بخیر. : .Görüşürüz Zahra, iyi günler

اگر به دنبال آموزشگاه زبانی هستید که در زمینه آموزش زبان به کودکان تخصص داشته باشد و این کار را حرفه‌ای انجام دهد باید بگویم سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با مدیریت احمدرضا ابراهیمی و سیستم آموزشی نوینی که دارا می‌باشد استادان مجربی را در این حیطه در دامان خود پرورانده است که می‌تواند کمک شایانی به شما و فرزندان عزیز شما بکند. همچنین، این موسسه، در پی ارتقاء سطح آموزش زبان‌های خارجه، به آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی، همت گمارده است. یکی از دوره‌های موجود در سایت احمدرضا ابراهیمی دوره‌های راکت می‌باشد که به دو صورت فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 روز) برگزار می‌شوند و شما بسته به نیاز و با کمک مشاوران ما می‌توانید به انتخاب هر یک از آن‌ها بپردازید. دوره‌های راکت با سبکی متفاوت و نوین آموزش را آغاز کرده است تا فراگیران بهترین لحظات را با آموزشی نامحدود در کنار اساتید چند زبانه خود داشته باشند. اساتید دوره‌های راکت با درک دغدغه زبان آموزان به پشتبانی 24 ساعته زبان آموزان خود می‌پردازند. دوره های راکت جریان یکی دیگر از روش های یادگیری زبان ترکی برای کودکان می‌باشد. اساتید این دوره آموزش‌های مخصوص و مربوط به کودکان را گذرانده‌اند تا با درک بهتر به رفع نیازهای زبانی کودکان بپردازند. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه‌ی یادگیری ترکی استانبولی، کسب کنید، می‌توانید از لینک‌های آموزش زبان ترکی استانبولی و  آموزش آنلاین زبان ترکی نیز، بهره ببرید.
در صورتی که علاقه دارید کودکانی چند زبانه داشته باشید و از مشاوره رایگان ما برخوردار شوید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل فرمایید.