آموزش زبان ترکی استانبولی به کودکان، نیز یکی از دوره های رایج در آموزشگاه های زبان است. در جهان امروز کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که در صنعت گردشگری توانسته بسیارقوی عمل کند. همین امر موجب شده است که سالیانه تعداد زیادی از مردم جهان به این کشور سفر کنند تا بتوانند از سواحل زیبا و آثار تاریخی ارزشمند این کشور لذت ببرند. البته ساخت سریال های ترکی و پخش آن ها در شبکه های جهانی نیز موجب شده است که مردم زیادی از سراسر دنیا با فرهنگ مردم این کشور آشنا شده و تمایل پیدا کنند که به این کشور سفر کنند.

 

ترکیه در عرصه ی صادرات نیز توانسته پیشرفت چشمگیری کند. از جمله ی این پیشرفت ها می توان به پوشاک اشاره کرد. طرح های خاص و کیفیت های بالا باعث شده است که کشور های زیادی از جمله ایران تمایل پیدا کنند تا مقداری از پوشاک خود را از این کشور تامین کنند. همان طور که مشاهده کردید کشور ترکیه از جمله کشور هایی است که سالیانه افراد زیادی با گویش های متفاوت به دلایل مختلف از جمله تفریح یا تجارت به این کشور سفر می کنند. گویش مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی معروف است. و همین موضوع سبب شده است که تمام کسانی که می خواهند به این کشور سفر کنند، مجبور شوند که تا حدودی نسبت به این زبان تسلط پیدا کنند. بیشتر مردم ترکیه فقط زبان محلی خود را صحبت می کنند و به زبان انگلیسی تسلط ندارند. پس شخص برای این که بتواند حداقل نیاز های اولیه و اساسی خودش را در این سفر برطرف کند نیاز دارد که قبل از هر اقدامی برای راهی شدن، زبان ترکی خود را تقویت کند. کشور ترکیه به سبب موقعیت مکانی مناسبی که دارد سالیانه افراد زیادی در سرتاسر جهان برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. در ایران نیز ما شاهد این موضوع هستیم. خانواده ها به خاطر تحصیل یا موقعیت های شغلی فرزندانشان ترجیح می دهند که از ایران بروند. همان طور که پیش تر نیز گفتم زبان رسمی در کشور ترکیه، زبان ترکی است. و مهاجرت به این کشور دغدغه بزرگی برای خانواده ها در زمینه ی زبان ایجاد میکند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

کودکان نیز از این یادگیری زبان ترکی مستثنا نیستند. و همین امر خانواده ها را مجبور میکند که به دنبال یک آموزشگاه زبان مناسب برای کودکانشان باشند. البته که یادگیری زبان دوم برای کودکان کار آسان تری است. چراکه آن ها ذهن های بسیار خلاقی دارند و خیلی سریع مطالبی که به آن ها آموزش داده می شود را داخل ذهن خودشون تحلیل می کنند و همین امر موجب می شود که فرایند یادگیری در آن ها سریع تر اتفاق بیافتد. والدین معمولا استرس بیشتری برای سطح زبانی فرزندانشان دارند. چرا که بر این باور هستند که یادگیری لغات زبان ترکی استانبولی، الفبای ترکی و همچنین دستور زبان ترکی کار ساده ای نیست برای کودکی که تازه با ساختار زبان مادری خودش آشنا شده است یا حتی هنوز آشنا نشده است و فقط می تواند به آن زبان صحبت کند و هیچ اطلاعاتی در رابطه با تکنیک های نوشتاری آن زبان ندارد. البته تا الآن بیشتر به حیطه ی یادگیری زبان دوم در زمانی پرداختیم که شخص مجبور است به خاطر شرایط پیش روی خودش زبان جدیدی را فرا بگیرد.

 

اما در بعضی از کودکان استعداد فوق العاده زیادی در یادگیری زبان وجود دارد. یا حتی در بعضی از موارد خود کودک علاقه به یادگیری نشان می دهد و خوب در این شرایط وظیفه ی پدر و مادر است که فرزند خود را یاری کنند تا بتواند این علاقه یا استعداد خود را پر و بال دهد. اگر به دنبال این هستید که فرزندتان آینده ای درخشان داشته باشد و بتواند جایگاه خود را پیدا کند، یکی از مواردی که می تواند به شما و حتی به خود او کمک بسزایی کند تسلط بر یک زبان خارجی است. این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا یادگیری هر زبانی می تواند به این موفقیت کمک کند یا خیر؟ البته که باید بگویم چند زبانه شدن یک هنر است و واقعا یادگیری زبان های جدید نه تنها باعث افزایش اعتماد بنفس می شود بلکه می تواند در زمینه های شغلی نیز برای شخص بسیار مفید باشد. اما نظر شخصی من این است که زمانی که قرار صرف یادگیری زبان جدیدی شود که کابردی نیست بهتر است صرف یادگیری زبانی شود که بتواند مفید واقع شود. قطعا یادگیری زبان انگلیسی یک ضرورت است اما به سبب تعاملات زیادی که کشور ما با کشور ترکیه دارد می توان گفت یادگیری ترکی استانبولی می تواند مفید باشد. پس اگر می خواهید برای آینده ی فرزندانتان پس اندازی کنید بهتر است او را در مسیر یادگیری قرار دهید و به او انگیزه و انرژی بدهید تا بتواند به موفقیت برسد. در پایین چند تا عبارت ساده را آموزش میدهم. سعی کنید این عبارات هرچند ساده را به فرزندان خود به زیبایی آموزش دهید و برایشان انگیزه یادگیری زبان ایجاد کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

سلام زهرا : Merhaba Zahra
سلام علی. : .Merhaba Ali
چطوری؟ خوب هستی؟ : ?Nasılsın? İyi misin
خوبم. تو چطوری؟ : ?İyiyim. Sen nasılsın
منم خوبم. ممنون. : .Ben de iyiyim. teşekkürler
میبینمت علی، خدافظ. : .Görüşürüz ali, hoşça kal
میبینمت زهرا، روز بخیر. : .Görüşürüz Zahra, iyi günler

 

اگر به دنبال آموزشگاه زبانی هستید که در زمینه آموزش زبان به کودکان تخصص داشته باشد و این کار را حرفه ای انجام دهد باید بگویم آکادمی زبان بهین دانش با مدیریت استاد ابراهیمی و سیستم آموزشی نوینی که دارد استادان مجربی در این حیطه در دامان خود پروریده است می تواند کمک شایانی به شما و فرزندان عزیز شما بکند. فقط کافی است که با شماره ی درج شده داخل سایت تماس بگیرید. مشاورین ما آماده ی پاسخگویی به شما هستند. و می توانند به شما کمک بکنند تا تصمیم درستی برای فرزندانتان بگیرید. همچنین، این آکادمی، در پی ارتقاء سطح آموزش زبان های خارجه، به آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی، همت گمارده است. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ی یادگیری ترکی استانبولی، کسب کنید، می توانید از لینک های آموزش زبان ترکی استانبولی و  آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز نیز، بهره ببرید.