IELTS7 Banner 01 8 برای یادگیری زبان عربی از کجا شروع کنیم؟,برای یادگیری عربی از کجا شروع کنیم؟

برای ما ایرانیان زبان عربی از دوران کودکی اهمیت بسیاری داشته است. همه ساله افراد بسیاری به دلایل متفاوت مثل: مسافرت، تجارت، کار، دین و… به یادگیری زبان عربی می‌پردازند. در این میان برای ما ایرانیان، زبان عربی به دلایل مختلفی مثل دین و مرز مشترک اهمیت بیشتری پیدا کرده است. این افراد طبعا اگر بر زبان عربی تسلط داشته باشند راحت‌تر می‌توانند ارتباط برقرار کنند و به رفع نیازهای خود بپردازند. اما برای یادگیری زبان عربی از کجا شروع کنیم؟ به صحبت‌هایی که در ادامه خواهیم داشت به راحتی به جواب سوال مطرح شده خواهید رسید.

یادگیری زبان عربی با دوره جامع مکالمه عربی

برای شروع یادگیری زبان عربی با شماره پشتیبانی سایت احمدرضا ابراهیمی تماس بگیرید و در جلسه مشاوره اختصاصی مسیر یادگیری خود را به طور دقیق مشخص کنید. یادگیری زبان عربی با دوره جامع مکالمه عربی و با استفاده از پکیج آموزش زبان عربی به روش زبان مادری صورت می گیرد. در روش زبان مادری نیازی به حفظ کردن قواعد و یا حتی کلمات عربی نیست. یادگیری زبان عربی در دوره جامع با تمرکز روی مکالمه عربی جلو می رود. آموزش مکالمه زبان عربی به روش زبان مادری است. در آموزش مکالمه عربی بسیاری از مطالب کتابهای آموزشی بدون استفاده است. صفر تا صد روند یادگیری زبان عربی با چند گویش عربی عراقی، عمانی و فصیح در پکیج آموزش مکالمه عربی دوره جامع مکالمه عربی آماده شده است. برای شناخت آموزش زبان به شیوه زبان مادری صفحه معرفی دوره جامع مکالمه را مطالعه کنید.

 دوره جامع مکالمه عربی

 صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی

عربی را از کجا شروع کنیم؟

 • انتخاب نوع زبان عربی

اولین و مهم‌ترین گام برای شروع یادگیری زبان عربی انتخاب یکی از انواع زبان عربی می‌باشد. بعد از انتخاب زبان عربی مورد نظرتان، آسان‌تر می‌توانید مسیر را آغاز کنید.

 • انتخاب روش یادگیری زبان عربی

اینکه ما از چه روش‌هایی برای یادگیری عربی استفاده می‌کنیم به انتخاب خودمان است اما دقت داشته باشید که روش انتخابی شما سرعت و کیفیت شما را تعیین می‌کند. یادگیری زبان عربی به صورت خودخوان طبیعتا باعث کند شدن مسیر یادگیری شما می‌شود از طرف دیگر استفاده از روش‌های سنتی نیز کار شما را سخت‌تر و شما را از رسیدن به مسیر دورتر می‌کند. پس توجه کنید که بهترین روش را برای یادگیری زبان عربی انتخاب کنید. این انتخاب بسته به اهداف و برنامه‌های شما تغییر پیدا می‌کند.

 • شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های زبان عربی

در گام سوم پیشنهاد ما به شما یادگیری زبان عربی با کمک اساتید زبان عربی می‌باشد. مدرسین زبان عربی به دلیل اینکه چندین سال در مسیر یادگیری و آموزش قرار داشته اند از دشواری‌های مسیر آگاهی دارند و با درک بالا آموزش شما را آغاز می‌کنند. از طرف دیگر به دلیل آشنایی که اساتید با زبان آموزان مختلف داشته‌اند، تجربه بالایی در آموزش زبان عربی دارند.

 • یادگیری حروف الفبا زبان عربی

گام سوم برای یادگیری زبان عربی، یادگیری حروف الفبای عربی می‌باشد. یادگیری حروف عربی در ابتدا شاید کمی نگران کننده به نظر آید ولی یادگیری حروف برای قدم‌های بعدی شما الزامی است.

 • چگونگی استفاده از دیکشنری

برای یادگیری هر زبانی باید استفاده از دیکشنری را فرا گیرید. استفاده از دیکشنری‌های زبان عربی باعث می‌شود لغات بیشتری را به صورت اصولی و ریشه‌ای همراه با مترادف آن‌ها فرا گیرید.

 • به تمرین بپردازید

آموزش خود را محدود به کلاس‌های زبان عربی نکنید و در داخل خانه حداقل روزی 2 الی 5 ساعت به آموزش نیز مشغول شوید. بعد از هر کلاس تمرین کنید تا مطالب آن روز در ذهن شما به خوبی تثبیت شوند.

 • مکالمه با عرب زبان‌ها

جالب است بدانید که برای نیتیو لایک شدن صحبت و مکالمه با افراد بومی بسیار مفید می‌باشد در واقع این روش نیتیو لایک شدن شما را رقم می‌زند اما برای افرادی که امکان صحبت و برقراری ارتباط با مردم عربی زبان را ندارند چه روشی را پیشنهاد می‌کنید؟
برای نیتیو لایک شدن چنین افرادی آموزش زبان عربی با سریال را پیشنهاد می‌کنیم. اما تماشای سریال و آموزش زبان عربی از طریق سریال با چیزی که در ذهنتان دارید متفاوت است. در ادامه بیشتر راجع به این روش آموزشی صحبت خواهیم کرد.

 • در زبان عربی غرق شوید

در صورتی که قصد دارید زبان عربی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرا گیرید نیاز است که علاوه بر رعایت نکات بالا، در زبان عربی غرق شوید. حالا به نظر شما چگونه می‌توان در زبان عربی غرق شد؟
موسیقی به زبان عربی، فیلم و سریال‌های عرب زبان‌ها، تماشای اخبار و خواندت کتاب‌های زبان عربی به شما در غرق شدن کمک بسیار زیادی می‌کند.

 • شرکت در کلاس های آنلاین

شرکت در کلاس های آنلاین زبان عربی باعث تسریع شما در مسیر یادگیری و راحتی همگان می‌شود. کلاس‌های آنلاین هنگامی که به صورت خصوصی برگزار شوند افزایش تمرکز و آسودکی خیال را برای شما به ارمغان می‌آورند. برای همین پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس‌های آنلاین خصوصی به همراه اساتید حرفه‌ای می‌باشد.

انواع زبان عربی

 • عربی مدرن

رایج‌ترین زبان در میان مردم عرب زبان، عربی استاندارد مدرن می‌باشد. با یادگیری این زبان امکان برقراری ارتباط با دیگر عرب زبان‌های دنیا را خواهید داشت. این زبان رسمی‌تر از دیگر زبان‌های عربی می‌باشد.

 • عربی کلاسیک

در صورتی که به عربی قرآن علاقه‌مند هستید، پیشنهاد ما به شما یادگیری این زبان می‌باشد. با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آموزش زبان عربی کلاسیک/ قرآنی به راحتی می‌توانید متون فلسفی و علمی که به زبان عربی در عصر طلایی نوشته شده است را مطالعه کنید.

 • عربی محاوره‌ای

در صورتی که قصد زندگی در میان مردم کشور عرب را دارید، زبان عربی استاندارد مدرن پاسخگوی نیاز شما نمی‌باشد زیرا در کشورهای عربی گویش‌های بسیار زیادی وجود دارد و مردم هر منطقه با گویش مخصوص به خود به صحبت می‌پردازند. در این موقعیت پیشنهاد ما به شما یادگیری زبان عربی محاوری می‌باشد.

انواع گویش‌های زبان عربی

 • گروه سودانی

_ عربی سودانی
_ عربی چادی
_ عربی جوبا

 • گروه مغربی

_ عربی مراکشی
_ عربی تونسی
_ عربی اندلسی
_ عربی الجزایری
_ عربی لیبیایی
_عربی صحرایی
_ عربی حسانی
_ عربی سیسیلی

 • گروه مصری

_ عربی مصری
_ عربی صعیدی

 • گروه شامی

_ عربی سوری
_ عربی اردنی
_ عربی لبنانی
_ عربی فلسطینی

 • گروه عراقی

_ عربی عراقی
_ عربی موصلی
_ عربی یهودی بغدادی
_ عربی بغدادی
_ عربی یهودی عراقی
_ عربی مارونی قبرسی
_ عربی خوزستانی

 • گروه شبه جزیره‌ای

_ عربی بحرانی
_ عربی خلیجی
_ عربی بارقی
_ عربی نجدی
_ عربی عمانی
_ عربی حجزی
_ عربی شحی
_ عربی حضرموتی
_ عربی ظفاری
_ عربی یمنی
_ عربی تهامه ای

امیدواریم در این مقاله به پاسخ اصلی خود یعنی “آموزش عربی را از کجا شروع کنیم” رسیده باشید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم که علاوه بر پاسخ اصلی، شما را با گویش‌ها و انواع زبان عربی آشنا کنیم.
همانطور که در آغاز بیان کرده‌ایم روش های یادگیری زبان عربی متفاوت می‌باشد. یکی از روش‌های یادگیری عربی که گفتیم باعث نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌شود، آموزش زبان عربی با سریال می‌باشد.
سریال‌های عربی زبان به دلیل ماهیتی که دارند، این امکان را فراهم می‌کنند که نیتیو لایک شدن زبان آموزان رقم بخورد. اما برای آغاز این مسیر به اساتید حرفه‌ای و آموزش دیده نیاز است.
اگر مایل هستید یادگیری زبان عربی را با مسیر پیشنهادی ما آغاز کنید ما به شما سایت زبان احمدرضا ابراهیمی را معرفی می‌کنیم. آموزش زبان عربی با سریال تحت عنوان دوره راکت در حال برگزاری می‌باشند. برگزاری دوره راکت به دو صورت فشرده (آموزش زبان عربی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان عربی در 50 روز) است.
اساتید نقش بسیار مهمی در طی کردن شما در مسیر یادگیری دارند. اساتید دوره راکت بر حسب نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی می‌پردازند و از آغاز تا انتهای دوره از شما پشتیبانی کامل و 24 ساعته خواهند داشت.
آنلاین و خصوصی بودن دوره‌های راکت باعث شده برای همگان در هر شرایطی قابل دسترس و استفاده باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن پشتیبانی سایت احمدرضا ابراهیمی  تماس گرفته و از مشاوره اختصاصی و رایگان ما بهره مند شوید.