IELTS7 Banner 01 8

در این مقاله قصد دارم چند بازیگر زن معروف فرانسوی را به شما معرفی کنم. سینمای فرانسه، جایگاه مهمی در سینمای جهان دارد. دو فستیوال سینمایی معتبر در این کشور برگزار می شود؛ جشنواره کن و جایزه ی سزار. جشنواره کن در شهر کن فرانسه برگزار می شود و مهمترین جایزه ی آن نخل طلاست، نخل طلا به فیلم برگزیده جشنواره تعلق می گیرد. جایزه ی سزار جایزه ی ملی سینمایی شهر فرانسه است و مراسم آن در شهر پاریس فرانسه برگزار می شود.

 

ژان مورو (Jeanne Moreau)
بازیگر، کارگردان و خواننده فرانسوی متولد پاریس در ۲۳ ژانویه ۱۹۲۸ بوده است که در سن ۸۹ سالگی در گذشت. وی در آثار هنری بسیاری نقش آفرینی و افتخارات بسیاری کسب کرده است. از محبوب ترین فیلم های سینمایی که با هنرپیشگی ایشان روی پرده سینما به نمایش درآمده می توان به: Jules and Jim (ژول و جیم)، Elevator to the Gallows(آسانسور به چوبه دار)، The Lovers(عاشقان)، The Night(شب)، Viva Maria(زنده باد ماریا)، By of Angels(توسط فرشتگان) اشاره کرد.
برخی از افتخارات ژان مورو:
• 
بهترین هنرپیشه زن جشنواره کن برای فیلم Seven Days… Seven Nights(هفت روز… هفت شب)
• 
نامزد بهترین هنرپیشه زن نقش دوم مراسم سزار برای فیلم Le Paltoquet(پالتو)
 نامزد بهترین هنرپیشه زن مراسم سزار برای فیلم Le Miraculé(معجزه)
 سزار بهترین هنرپیشه زن برای فیلم The Old Lady Who Walked in the Sea(پیرزنی که در دریا قدم می زد)

 

بریژیت باردو (Brigitte Bardot)
بازیگر، مدل، خواننده فرانسوی بوده و در حال حاضر فعال حقوق حیوانات است. متولد ۲۸ سپتامبر۱۹۳۴ در پاریس، ۸۵ سال دارد. باردو در دوره های ۵۰ و ۶۰ مشهور برای به نمایش کشیدن کاراکترهای جنسی بود و همین امر موجب شد شخصیتی فراموش نشدنی شود. وی در فیلم هایی مثل Contempt، The Truth، Shalako، Crazy for Love، Viva Mariaو… نقش آفرینی کرده است.

 

ژولیت بینوش(Juliette Binoche)
بازیگر و رقصنده ی فرانسوی متولد پاریس در تاریخ ۹ مارس ۱۹۶۴، ۵۶ سال دارد. او با نقش آفرینی در آثار هنری مختلف موفق به دریافت جوایز متعدد شده از جمله سه جایزه ی بهترین بازیگر زن در فستیوال های معتبر جهانی همچون کن، ونیز و برلین شده است، به همین خاطر اولین هنرپیشه ی زنی است که جایزه تاج سه گانه را در افتخارات خود دارد. بینوش همچنین در فیلم شیرین عباس کیارستمی با پوشش ایرانی نقش آفرینی کرده است.برخی از جوایز ژولیت:
 برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن جایزه اسکار برای فیلم The English Patient
 برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن جایزه بفتا برای فیلم The English Patient
 برنده نخل طلای کن بهترین بازیگر زن برای فیلم Certified Copy

 

ماریون کوتیلارد (Marion Cotillard)
بازیگر و موسیقی‌دان فرانسوی در ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۵ در پاریس متولد شده و ۴۴ ساله است. او در فیلم های بسیاری به عنوان نقش اول دیده شده است به همین علت شهرت زیادی دارد و افتخارات متعددی کسب کرده و نامش در لیست زیباترین زنان جهان در لیست جهانی BWC ثبت شده است.کوتیلارد اولین کسی است که برای نقش آفرینی در یک فیلم فرانسوی ‌زبان برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.مهمترین افتخارات کوتیلارد:
• برنده جایزه اسکار، جایزه بافتا
• جایزه سزار و جایزه گلدن گلوب برای نقش آفرینی در فیلم La Vie En Rose
• نامزد جایزه گلدن گلوب برای فیلم Nine

 

اودره توتو (audrey tautou)
بازیگر و مدل فرانسوی متولد ۹ اوت ۱۹۷۶، ۴۳ سال دارد که در جوانی به عنوان با استعدادترین هنرپیشه فرانسه شناخته شد. توتو با بازی در فیلم فرانسوی Emelieو فیلمThe Da VinCi Code به شهرت رسید. وی برای فیلم Venus Beauty Institute جایزه سزار بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.Coco Before Channel ، Pricelrss، Delicacy از جمله فیلم های معروف این بازیگر به شمار می روند.

 

ایزابل آجانی (isabelle Adjani)
بازیگر فرانسوی متولد ۲۷ ژوئن ۱۹۵۵ در نیویورک است و ۶۴ سال دارد. از مشهورترین فیلم های او می توان Possession، La Rine Margot،The Slap ، Camille Claudel را نام برد.او جوایز زیادی از نقش آفرینی هایش دریافت کرده اعم از :
 برنده جایزه سزار بهترین بازیگر زن و برنده جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن جشنواره برلین
•  
نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم Camille Claudel
 برنده جایزه سزار بهترین بازیگر زن برای فیلم La Rine Margot

 

فرانسه یکی از پرچم داران صنعت سینما و اولین کشور هایی است که به هنر هفتم روی آورده و آثار جاودانی در این زمینه آفریده است. هر ساله در پاریس یک فستیوال بین المللی به نام جشنواره کن برگذار می شود که از مهم ترین رویداد های سینمایی در جهان به شمار می رود.
هر ساله علاقه مندان زیادی برای شرکت در این رویداد در سمت های مختلفی همچون هنرمند، خبر نگار و … تلاش در یادگیری زبان فرانسه می ورزند. روش آموزشی راکت هماهنگ با چنین موقعیت هایی است که در کوتاه ترین زمان می بایست این مهم را به انجام رساند. بازیگران بسیار مشهوری که از آنان یاد شد، عموما در فیلم یا سریال هایی ایفای نقش کرده اند که زبان اصلی آنان زبان فرانسوی است. با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسوی، می توان علاوه بر کسب لذت تماشای فیلم های زبان اصلی که هنر پیشه های محبوبمان در آن حضور دارند به شکل حرفه ای با هر میزان دانش و تسلط زبان فرانسوی را فرا بگیریم.